Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

Чувал съм фус от тази серия. Беше доста приличен за цената си. Върши идеална работа за репетиции. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен трайно ще увредят слуха ти:) Те не са лоши - те са направо ужасни. Има серии на Стаг, които са в пъти по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, някой би ли ми казал горе-долу сносно ли звучат нещата на paiste 101 brass и колко струват в БГ.По принцип съм начинаещ и не ми трябва кой знае какъв звук, тоест търся си нещо на ниска цена, за да ми върши работа на репетиции.Предварително благодаря:happy:

 

Наскоро си взех първия комплект чинели - Paiste 101 (14" хетс, 16" краш, 20" райд). Определно звучаха по-добре от Стагговете които чух. Като цяло краша звучи прилично, хетовете не са лоши, но райда е ужасен (освен ако не търсиш точно такова звучене - с много разсиапан състейн, богат на различни високи - също като райдовете на Стагг които пробвах!). Също пробвах райда на 202 и той звучеше много по-балансирано, с приятен състейн и по-ясен пинг. Можеш да ги сравниш на сайта на Пейст - от това което съм чувал, записите там отговарят на реалния звук.

 

В крайна сметка се оказа че цените на чинелите по единично са същите като в комплекта, така че ако си на ограничен бюджет и не можеш да чакаш (като мен), можеш да пробваш с хетс и краш от 101 и райд 202. Цените можеш да видиш на сайта на Динакорд, но доколкото помня комплекта 101 е към 230лв, а 202 към 370лв. Ако направиш горната комбинация трябва да ти излезе към 300лв всичко.

 

Ако обаче можеш да отделиш малко повече пари си струва да пробваш и други марки и серии (особено за райда!), май гледах на Истанбул има аналогични комплекти, само че ръчно ковани, за 500-600лв.

 

В краен случай дори, ако вземеш райд 101 винаги можеш да му лепнеш няколко парченца гел - да убиеш част от "шарения" състейн и да получиш по-ясно изразен пинг.

 

Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обаче можеш да отделиш малко повече пари си струва да пробваш и други марки и серии (особено за райда!), май гледах на Истанбул има аналогични комплекти, само че ръчно ковани, за 500-600лв.

 

615 лв. Истанбул Мехмет Султан (Имат малко вдигане на цените). Като се разходих до Динакорд, нямаха 101 и pst3, само pst5. Но казаха, че всеки момент чакат 101 комплекти, тъй че може и вече да са на линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко за допира ми със Zildjian K и Zildjian K custom.

 

Като за начало, не е случайно, че толкова много елитни и известни барабанисти ги харесват. Изключително деликатни и музикални чинели с ясно изразен характер на всеки различен чинел. Има едно определение за звука им, което според мен е най-подходящо - звучат "красиво". Определението е доста общо, но при ръчното коване особено отчетливо се забелязва тенденцията един и същи модел и размер да звучат коренно различно. Силата на звука е може би идея по тих от А къстъм, да не говорим за другите дебели баници на марката. За момента съм имал досег само с няколко представителя на серията - по-специално 17 K custom Dark crash, 15 K custom Fast crash, 17 K dark crash, 14 K custom crash, 11 К custom splash, 20 K custom ride и още няколко, ама стана много дълга редичката. Сега се присещам за райда - адски дебел и тежък, много пробивен, но леко неконтролируем (спроед мен) с адски много обертонове и зверска камбана. Чинелите си заслужават всяка стотинка, но по-силовите барабанисти често споделят, че имат проблем със здравината и нерядко се получават пукнатини. Мои фаворити си остават дарк крашовете, които според мен са емблематични за серията и на запис звучат невероятно.

 

Поздрави от мен:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм луд фен на Meinl. Само такива чинели търся и ползвам. Отчасти,защото любимия ми барабанист е Chris Adler(Lamb Of God), НО и защото ми харесва звука им. Притежавам Meinl MCS 14' fuss, 20' ride, 16' 18' crash, 10' splash , 16' china. Знам нисък клас чинели обаче много си ги пазя и харесвам. От около 3 години ги имам вече, НЯМАМ никакви забележки. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

just_drummer бравооо братле и аз съм с Meinl Amun. перфектен звук аз съм хипер доволен от 4 години само с Meinl свиря и не мога да кажа нищо лошо за тези чинелки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
just_drummer бравооо братле и аз съм с Meinl Amun. перфектен звук аз съм хипер доволен от 4 години само с Meinl свиря и не мога да кажа нищо лошо за тези чинелки!

Дам. И аз съм фварлил око на една чайна Amun series ама ще видя кога ще е , защото сега за друго събирам кинти :D .

Иначе съм забелязъл, че не много хора ги употребяват и не са много разпространени в България.

Може и да греша, НО това е личното ми наблюдение

Редактирано от just_drummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Meinl са доста добри. Аз също ги използвам.

Както и при колегата, мои любими барабанисти - Romain Goulon, Derek Roddy, Daray Brzozowski използват чинели с тази марка.

Мисля, че това кара човек да се насочи към определена марка - фенщината!

Иначе смятам, че по-голямо значение за това как звучат едни чинели, има серията, а не толкова марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз не визирам барабанисти! просто тва са за мен чинелите! не че другите не са добри! преди свирих с Zildjian и другите марки като Sabian,Paiste но техния звук неми пасва. и за това вече 4 години се доверявам на Meinl и мисля и за напред да се доверявам! разбирасе ако има пари за най-високия им клас с густо ще го взема!

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен звука много ми харесва.

Преди се бях носочил към Пейст ама не ми допадна.

Иначе не може да не се отбележи и фенщината при мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

такам...да ви питам около 250евро(500лв) какъв комплект чинели да си взема:Hi-Hat,Crash,Ride,по възможност и още един краш,но може и само 1 да е...въпроса ми е за марка,модел и от къде да си го взема - бг или германия(не онлайн,ще ходя скоро) а и според Вас,по-добре ли да е готов сет или по-добре да си направя(комбинирам) сам...дайте идеи,най-вече за готови сетове

(бтв-фен съм на зилджан)

Редактирано от alexander anev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.