Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

след сериите ZBT иZXT ,марката Zildjian е пуснала нова серия от средният клас чинели - ZHT, сплавта е популярната последните години B12 (88%cooper+12% Tin) .серията трябва да е по-звучна и добра=>по-скъпа от познатата ZXT . впечатление прави ето този модел detailImage_2268.JPG , по харакетристика трябва да е с изключително нетрадиционен звук.

Съвсем скоро си го взех от Томан ,мога да споделя

че звукът е убиец ,смесица м/у краш и китаец

лично мен много ми допада.

И един въпрос как и с какво мога да почистя чинели ,естествено

без да наруша и повледя надписите

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има пасти с тая цел, специално зилджанската е ужасна за употреба, но ефекта е страхотен. А надписите не трябва да се докосват с препарат, друг начин за опазването им няма. Иначе има една стара техника - ако искаш да хващат патина, без да заприличват на кенеф може от време на време с да ги миеш със сапунче и водица, като после ги подсушаваш идеално. Аз лично ги пера на няколко месеца, а с пастата не повече от веднъж годишно и си седят като нови:punk_guitar:

 

И имай предвид, че ниските серии, като този имат май лаково покритие отгоре и не трябва да се търкат особено усърдно, че лака пада и стават много грозни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Случайно някой да знае каде в софия се продават чинели WUHAN.

Редактирано от mybata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле Боре това с сапуна и водата много страшно звучи:hysterical: Вярвам ти, че има ефект но аз не смея:)

Абе зашо ги чистите? Моите като че ли колкото по-замърсени стават, толкова по ме кефят как звучат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са Wuhan, но са от САЩ. Не са лоши, за сходни пари мисля че няма какво да се вземе друго толкова добро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
И един въпрос как и с какво мога да почистя чинели ,естествено

без да наруша и повледя надписите

Благодаря предварително.

 

 

cleaner_protector.jpg

Cymbal cleaner: 9.78лв. / Cymbal Protector: 21.51

 

има и Cleaner SABIAN който струва към 20 кинта.

хубавото в случая е, че тези препарати се препоръчват от производителите, продават се с тяхната марка и съответно са измислени така, че да не афектират щампите, повърхността и сплавта.

Опити за почистване на окиси със вякакви други препарати може да се окажат зрелищен експеримент :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаааа....... още малко и ще съберем цял един отговор, макар и на части..... :thumbs_up:

та - къде го има, ако не е тайна? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаааа....... още малко и ще съберем цял един отговор, макар и на части..... :lol:

та - къде го има, ако не е тайна? :)

 

Отваряш Google, пишеш PAISTE, цъкаш на страници от България и първия резултат е....

Искърско шосе №7 :)

е сега вече ше ни бият за реклама :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Неможах да дочета всичко... съжалявам :) Та въпроса ми е какво ви е мнението за Sabian Xs20 и по-точно китайката която е само 1 (18найска) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неможах да дочета всичко... съжалявам :D Та въпроса ми е какво ви е мнението за Sabian Xs20 и по-точно китайката която е само 1 (18найска) ?

 

Pro Technica В това списание открих описание на всички серии на Sabian до момента.Ето какво пише за Xs20:

 

"Серията е пусната на пазара през 2003 г. като решение за професионалисти и любители с по-скромни бюджети. Направени от B20 Bronze, което не е характерно за чинели в тази ценова рамка. Докато сплавта B8 Bronze, използвана в APX, дава по-чист и ясен звук, чинелите от B20 Bronze имат повече “характер” и проекция. Звукът им може да бъде определен като леко сух, с много яснота. Произвеждат се чрез изливане на разтопен бронз в калъп, вместо чрез рязане от парче метал."

 

Надявам се да е полезно. Освен това може да провериш за чинела и в сайта на Sabian , дори да го чуеш как звучи, макар че там основно е обянено колко са им готини продуктите и как веднага трябва да си ги купиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чинелчето го чух на живо в магазина и направо се влюбих и в саунда и в цената + че в сайта на Себиан нещо не звучи както го чух на живо. Просто исках ако някой друг се е докосвал до тази серия да изкаже мнение. Благодаря за отговора! :D

Редактирано от herbari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чинелчето го чух на живо в магазина и направо се влюбих и в саунда и в цената + че в сайта на Себиан нещо не звучи както го чух на живо. Просто исках ако някой друг се е докосвал до тази серия да изкаже мнение. Благодаря за отговора! :D

 

Човек, щом те кефи звука и цената, какво чакаш? Не мисля че в такъв случай ти е нужно чуждо мнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой да е свирил с Meinl MCS ili HCS понеже се чудя дали да е Meinl или Zil'djan

ПС:Цените са им почти еднакви.

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.