Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

ами аз до последно избирах между RUDE и 2002.. дори накрая везните клоняха към RUDE..

но накрая взех AAX благодарение на Драго, който ме насочи :)

 

RUDE си е доста мощна серия, за метъл особено.. само като видите, какви барабанисти свирят с тези чинели и ви става ясно.. абе то с всички високи серии е така.. по-труден е избора, когато нямаш финанси, а искаш нещо хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен в момента го има и следния проблем - аз вече имам фус чинели, краш и райд, но искам да попълня комплекта преди предстоящия концерт с още един краш или краш райд + сплаш.

 

Имам опасенията да не взема чинели, чийто звук не звучи добре съчетан с чинелите, които имам в момента..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от барабанистите тук пробвал ли е сплаш 10" или 12" MEINL от серията CLASSICS,

и евентуално някакви коментари ???

 

не ти трябват! тва са едва ли не учебни чинели! аз свиря с MEINL вече 3 години и не бих се спрял да взимам CLASSICS!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква обосновка за това ти мнение? Чувал ли си ги? Доколкото знам,ти имаш нещо от серията AMUN (които са от същата сплав B8 както и Classics)...та как ли са AMUN се чудя???

Сега видях че в сайта на Meinl има и прослушване на семпли - ще хвърля едно ухо.

А някой знае ли Dynacord кои серии Meinl внасят в момента? В каталога не са дадени всички серии....... :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B8 = :yahoo:

прави си изводите..

но! аз съм ползвал сплеш Meinl Meteor (олд скуул нисък клас чинел), който си къртеше мивки наред.. продадох го на един съфорумник и до колкото знам е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и съм ги чувал и съм ги държал и съм свирил и сам ги строшил какво още да кажа за тях??? аааа за Amun си в доста голяма грешака не се правят по един и същ начин,и да имам цял сет Amun! и разликата е от земята до небето и обратно! седни свири не нещо по високо от Класика и ще видиш разликата! друго серия Amun се води доста висок клас демек професионален! та кажи ми как може да сравняваш двете серии????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не ги сравнявам,а търся разликата.Вярно е че Amun са с една идея по-скъпи от Classics,и разликата явно е в технологията на производство.А защо серията Амун липсва в сайта на Мейнл - да не би да не се произвежда вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А защо серията Амун липсва в сайта на Мейнл - да не би да не се произвежда вече?

 

Mb8 гледай. М/у другото разликата и в цената не е кой знае колко, поне в томан като гледам. Ако си решил да си взимаш Менъл, мое мнение, вземи си друга серия. Ако нямаш много пари вземи си класикс.

Успех!

Редактирано от Monni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не ги сравнявам,а търся разликата.Вярно е че Amun са с една идея по-скъпи от Classics,и разликата явно е в технологията на производство.А защо серията Амун липсва в сайта на Мейнл - да не би да не се произвежда вече?

 

мдам не се произвежда нооо е заменена със Мb10 което дефакто пак си е Amun!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.