Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Recommended Posts

^ Съгласен. Например както започнаха с HH Duo Ride. Въобще Sabian много ме кефят колко са проактивни. Нямам пазарни статистики, но лъвският пай на Zildjian според мен последните години се изяжда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 249
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи пейст - чето ми направи силно впечатление, защото не е от елитна, а семи - про серия и звучи доста приятно и свежо. Сега ако чуем "о-зон" пинис от "сигничър" серията със сигурност нещата ще са доста по - различни.

До колкото за пазара и неговото развитие, със сигурност от години Сейбиън и Мейнл например силно досаждат на двете величия... знаем кои са. Дали това ги притеснява незнам, но мен ме притеснява, че в БГ още няма достатъчно голям шоу рум за чинели и барабани, където човек да разгледа, да се насити и да си похарчи парите с удоволствие.

SABIAN Holy China 21" Vault series :)

http://www.youtube.com/user/memphisdrumsho.../11/7jnBOF284vs

SABIAN O - Zone 20" AAX Crash :)

http://www.youtube.com/watch?v=vz3OxRfZ8fc

PAISTE Signaure Dark Metal Ride 22" :)

http://www.youtube.com/watch?v=JkiXQubEfGw...feature=channel

Поздрави. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, някой да има идея какво представлява марката Wuhan? Нещо като Stagg ли са, или са още по-зле? Тъкмо гледам нов China 18'', който с доставката дотук излиза 115 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един 12 инчов, който е доста силен. Звучи не лошо, но можеше и по-добре... За това и го продавам : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Притежавам 15 и 17 Мастеруорк Резонант- разкошни чинели ,от висок клас-като Истанбул мехмед или агоп.Крашовете звучат красиво,средно дълъг състейн.Турски чинели от \в20 бронз,създадена фирма2002год.Стават за по-нежна музика и рок.Серията кастъм на Мастеруорк също е много добра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тая марка я открих случайно на Месето http://istanbulpera.com/

 

Бидейки любител и ползвател на Сейбиан и Зилджан - тия просто ме покосиха. За първи път чувам чинели, които от най-малкия до най-големия размер звучат сочно. Ама те турците си знаят как да правят тенекета:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам 15 и 17 Мастеруорк Резонант- разкошни чинели ,от висок клас-като Истанбул мехмед или агоп.Крашовете звучат красиво,средно дълъг състейн.Турски чинели от \в20 бронз,създадена фирма2002год.Стават за по-нежна музика и рок.Серията кастъм на Мастеруорк също е много добра!

 

Имам 16" такъв краш (Custom) и не го давам за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди около 2 години си купих 2 краш чинела Zildjian ZBT и вече са пукнати. Не е свирено много на тях нито е свирено със сила, която не могат да понесат. Ако някой може да ми каже при кой да отида, за да изрежа пукнатите места, много ще ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Преди около 2 години си купих 2 краш чинела Zildjian ZBT и вече са пукнати. Не е свирено много на тях нито е свирено със сила, която не могат да понесат. Ако някой може да ми каже при кой да отида, за да изрежа пукнатите места, много ще ми помогне.

 

 

Това и на мен ще е полезно,ако има някой пишете на Л.С.

Благодаря и успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става само с чинели с бронз в-8,в-10-очертава се правилен кръг до мястото на пукнатината,взима се ножица за ламарина и се реже по контура-най-добре контура се прави с траен маркер за дискове!Реже се и парчето се навива на спирала с клещи,реже се и се навива с клещи-прави се ,за да може да влезе ножицата до неотрязания контур.След това се оправят ръбовете на шмиргел или пила и накрая с шкурка се доизглажда всичко-ТОВА Е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах едни фус-чинели които си бяха пукнати,и въобще не ми се занимаваше с такива ножици,затова отидох при стругар,той там ми каза че нямало да стане,щото били много меки и не искал да рискува или по моето впечатление-нему се занимаваше,та СЛУЧАЙНО намерих друг вариант-попаднах на плазмена резачка (лазер) или не знам как е точно,но човека за 2 минути ми ги отряза точно,като махна пукнатината която бе приблизително 2 см. навътре от ръба на чинела,после заглади ръбовете на шмиргела и готово ! За двата чинела ми взеха 5 лв. така че за мене вече това е решението,ама дано да не се стига до там !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.