Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно и от мен


Ивелин

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ама аз свирих на екрана на самия телефон (знаеш ли колко трудно се нацелват тоновете, а?! :) ) няма нито клавиши нито звук на пиано, само си мърдаш пръста нагоре надолу, но като за телефонна игра е изключително забавно! :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Верно ли? Изобщо много интересни вкл. поздравления! Явно този трак предполага всякакво разнообразие.:) От няколко дена се каня и аз де се вкл., е наканих се. Това, което ще чуете не го мисля сериозно, само се шегувам. :greenangel:

 

 

http://www.4shared.com/audio/Y6409ELR/shegi4ka.html

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, играчката е много готина - препоръчвам я горещо на всеки, който има на какво да я пусне. Ето още малко за нея:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Верно ли? Изобщо много интересни вкл. поздравления! Явно този трак предполага всякакво разнообразие.:rulez: От няколко дена се каня и аз де се вкл., е наканих се. Това, което ще чуете не го мисля сериозно, само се шегувам. :greenangel:

Екстра. Уан нот самба и флай ми ту дъ мун. Шега или не попаднал си (без да искаш предполагам) на едно от важните неща в джазовата традиция - референции към (цитиране) песни от тази традиция.

Туй шегата е много сериозна работа да знаете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(без да искаш предполагам) на едно от важните неща в джазовата традиция - референции към (цитиране) песни от тази традиция.

Туй шегата е много сериозна работа да знаете. :rockon:

 

Съвсем нарочно цитирах. Обичам цитатите и вкарвам почти на всеки гиг, но в съответствие със стила, разбира се. ;) Конкретния случай - случай в някоя от темите ти отвори дума за цитати и аз се присетих, че не съм пускал в джемовете. Пропуснал си "I remember april" - то не е много известен стандарт но ми се е набил от Чет Бейкър и Катерина Валенте. Много ме е впечатлавало как цитират майстори като Джо Пас/ имал съм щастието да го слушам на живо/, Майлс Дейвис, Чарли Паркър, Стан Гетз и всичките. :)

В случая с джемчето прекалих умишлено с цитатите до такава степен, че чак стана безвкусно, но го пуснах, за да е весело! :virtuoz: Благодаря за вниманието и на двамата!/@Бицев и @Tozi/ :coolp:

Между другото - това, че свиря зле не значи, че ми липсва напълно музикална култура. ;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е казвал че свириш зле. А музикалната култура си личи.

 

I remember April пропуснах да го напиша.

 

А за чичо Джо Пас благородно ти завидях. Участвай по честичко в джема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря, че малко ли участвам. :virtuoz: Чичо - дедо Джо, Бог да го прости, го слушах през 1999-та в зала Универсиада с още един китарист/Драган Дичич, мисля/ и един вибрафонист - пак сърбин. Страхотия беше! Накрая Джо пас представи групата като "Три кебапчета" - "кебапче нумбър уан - едикойси, кебепче нъмбър ту - едикойси, а кабапче нъмбър три съм я" - и изобщо говореше на развален сръбски. След втория бис каза: " Я сам стар човек, боли ме глава!". :coolp: Трябваха ми години да осмисля какво чух и видях тази вечер като музика, като отношение, като поведение, като манталитет, като артистизъм... Много високо вдигнаха летвата кебапчетата! :rockon: Години след това джазовите концерти, на които съм бил ми бледнееха. Леле развълнувах се!

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Извинявай, техническа грешка . Става дума за 1988-ма октомври или ноември. Усетих се какво съм написал преди малко. Имбецил, рийш... :) Още беше бай Тошо на власт, а аз бях ученик в последните класове.

Представяш ли си да сбъркам Джо Пас с някой друг? Ще трябва да ме баннат до живот, ако така се издъня.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.