Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът,който бихте искали да имате


miro

Recommended Posts

Абсолютен фаворит Yamaha Motif ES 8!!!!

 

Върл фен съм на ямаха.Интересувам се много от новите синтове и слушам демота но най-много ми допада като звук ямахата(мое си мнение).Корговете са с малко трудно управление.При ямахите независимо от малкия екран много лесно се управлява.За да може да се действа нормално с ОАЗИС трябва да си завършил Бъркли най-малкото.Имах възможността да го видя и останах потресен от това че всъщност нищо не разбирам от екрана който гледам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От скоро си мисля и мечтая някой ден човешкият разум да открие начин по който да прави ултра яки синтове а в същото време като трябва да ги носиш да не се изгърбваш от тежест(Забелязвам че с всеки нов модел теглото се намалява с около килограм)...Още съм млад и дано някой ден като стана старец да е факт.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класическия мотиф е 27кг. а ЕС 8 е 28.Но новият МО8 е 21кг.ще кажете че тъй като няма възможност за семплиране и има по малко чаркове затова е по лек.ОК!Но четох из форума на ямаха че се опитват въпреки всичко да намалят теглото на Хамър клавиатурата което неминуемо ще доведе до по леки синтове с пълни октавови групи.Също Роланд Е86 който е с 5 октави и е модел 98 година тежи към 19 кила.Новите ЕМ серии са по-леки да не говорим за адската машина Yamaha Tyros 2 която е 14.5 килца.

 

Като обобщение ще кажа че наистина смятам че на големите зверове в индустрията (Корг Ямаха Роланд и т.н. не че са чак толкоз) им е минало през ума да се помъчат да намалят теглото на професионалните синтове.

 

И все пак съм любопитен следващият член на фамилията МОТИФ колко ще тежи.....

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро си мисля и мечтая някой ден човешкият разум да открие начин по който да прави ултра яки синтове а в същото време като трябва да ги носиш да не се изгърбваш от тежест(Забелязвам че с всеки нов модел теглото се намалява с около килограм)...Още съм млад и дано някой ден като стана старец да е факт.....

Ами тоя ден дойде преди има-нема десет години:)! Софтуерните синтита не тежат дори и един грам! :happy:

Шегата настрана обаче наистина един лаптоп с една прилична миди-клавиатура могат да тежат под 20 кг съвсем спокойно, даже може и под 15.. а за количеството софтуерни синтчета и семплирани пиана и т.н., които можеш да качиш на един лаптоп дори и с 80 гб. хард примерно, няма да говорим..

Ако имаш същото количество хардуерни такива ще трябва да си имаш специален ТИР, който да ти ги разкарва и един цял апартамент примерно само за тях.. :)

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вариантът с комп и миди клавиатура е готин за вкъщи примерно...но за на живо не става...! Като си го знаем добрия стар Уиндоус, как забива когато си иска и тн. по време на участие може да стане наистина голямо шоу :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие на какъв Уиндоус сте, че ви забива? Аз откакто съм с XP, не съм имал досега нито едно забиване - това е поне 4 години мисля, хем го товаря с каквото може да си представите. Направете си малко ъпгрейд на операционната система :cheers: Минаха времената на сините екрани, това беше на 95 и 98. Не мисля, че това е пречката да се свири с лаптоп. По-скоро е малко неудобно, че трябва да контролираш най-разлини синтове и да си ги програмираш, което изисква доста да се разцъкват преди това. И аз предпочитам засега хардуера, щото всичко ти е под ръка сравнително бързо и на едно място. Но чувам, че доста хора вече свирят с лаптопи. Пример - Хърби Хенкок. Дори четох, че за концертите си използва софтуерен Fender Rhodes, а не истински, защото обича да прави разни изчанчени модификации по звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще повторя: ако лаптопа ви е dedicated за музика и ако всичко е настроено както трябва, няма да имате проблеми със забиване. Верно е, че трябва повече цъкане и настройки и също и хубав контролер с много врътки и функции, но пък като се вземат пред вид предимствата, според мен си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.