Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът,който бихте искали да имате


miro

Recommended Posts

Според мен има и друг проблем. Очевидно е, че с един добър лаптоп и хубав контролер слагаш в джоба си дори и най-скъпите уъркстейшъни, не виждам някой да спори за това, обаче работата е, че музикантите в повечето случаи не са чак толкова на ти с компютрите, както и обратното - компютърджиите не са толкова добри музиканти. Това според мен за момента изглежда известен проблем. Като добър пример за това как ако се направи компютър, специално посветен на музика, може да се постигне златната среда, ще ви дам OASIS на KORG. Той всъщност представлява компютър с плъгини, всичко е посветено точно на това, дори скоро някой успя да му кракне операционанта система, така че няма да се учудя, ако скоро може да се пусне на обикновен компютър :nono: А като си представиш, че струва 8000 Евро! Иначе не съдържа толкова скъпи части, защото си е просто компютър, контролер и доста плъгини - едва ли себестойността му е повече от 2000. За това и е доста критикуван от някои хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Те са му кракнали всичко, щото си е на компютър, семплите не са му отделно, но просто са си в някакъв собствен формат, така че да се използват от тази ОС. Не знам подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде интересен дебат за Корг се случва тък. Първо да си кажа че и аз съм с Корг.Карма,и съм доволен от звуците, функционалността, тежестта. Перфектен за живо свирене. Мисля за себе си че разбирам горе-долу от компютри и от комп синтезатори. Ами според мен няма сравнение между хардуерен и софтуерен синтезатор. Кармата е с 24б конвертори, а когато слушам софтуерен 24б синезатор с 24б звукова карта ми прави впечатление плоския и стъклен звук. Готов съм да направим опит с всеки от вас които се заинтересува- да си вземе най- добрия Вюрлицер от комп-а и да го сравним с моя . Не казвам че моя е по-истински- просто ми звучи по-добре. Та когато се казва че OASIS на KORG стува толкова не мислите ли че в цената влиза не само железарията, а и работата на няколко лаборатории за семплирането на звука на Корг. Искам да имам и Мотиф, но... ако трябва да си избера само един синтезатор- това за мен си е Корг. Иначе си имам Ямаха ДХ7 и HILLWOOD SY 1800.Падам си по стари свирки- така че ако имате някоя която си стои в гаража и не я използвате- дайте и шанс за втори живот.

Редактирано от emubg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От синтезатори не разбирам, може и да си прав за конверторите и т.н. Ама за това, че със супер-надутата цена се избивали парите за разработка и семплиране не съм много съгласен. Един продукт, когато е достатъчно добър, може да покрие разходите по разработката му дори с цена, която е по-ниска от себестойността му - като пример се сещам само за Сони Плейстейшън 2, но сигурно има и други. Този пример не е случаен, защото както в случая с Плейстейшъна се печели от купуването на игри, така и Оейзиса е платформа, която се пълни после с разни плъгини. Не казвам, че трябва да струва по-малко от себестойността си, но пък да струва цели 4 пъти повече е малко прекалено. Ама кво ли обсъждаме техника, дето никой не може да си я купи :ph34r: В България само ако Слави реши да направи подарък на Маестрото, може да видим Корг Оейзис. Пък то за чалгата, която правят, и за уменията на Маестрото (лично мнение - подчертавам), дори и Хамънда, Мотиф-а, Тритона и другите джаджи, дето ги има, са му много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерен 24-битов синт и 24-битова карта са доста относително понятие... Кажи по-конкретно какво точно имаш пред вид? Според мен специално в качеството на звука пък не би трябвало да има абсолютно никаква разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерен 24-битов синт и 24-битова карта са доста относително понятие... Кажи по-конкретно какво точно имаш пред вид? Според мен специално в качеството на звука пък не би трябвало да има абсолютно никаква разлика...

Значи...

Разликата между 24 и 16бит.звук е следната:

24бит звук предлазполага по прецизна обработка и след преработката така или иначе трябва да се конвертира в 16бит защото за сега никое(незнам дали има някое) ЦД устройство не разпознава 24бит.звук

 

А за качеството разликата е толкова тънка че човешкото ухо почти не я долавя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я моята мечтана свирка. Пари да си я позволя скоро няма да имам, но пък онзи ден имах възможност да посвиря на това...

 

Tyros2_Stand_LCD_0905_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на Корг, има разтърсващи ниски честоти :metalist:

м че то ниски честоти и на Касио можеш да докараш с малко EQ.Най-важното според мен е качеството на самите семпли... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерен 24-битов синт и 24-битова карта са доста относително понятие... Кажи по-конкретно какво точно имаш пред вид? Според мен специално в качеството на звука пък не би трябвало да има абсолютно никаква разлика...

Значи...

Разликата между 24 и 16бит.звук е следната:

24бит звук предлазполага по прецизна обработка и след преработката така или иначе трябва да се конвертира в 16бит защото за сега никое(незнам дали има някое) ЦД устройство не разпознава 24бит.звук

 

А за качеството разликата е толкова тънка че човешкото ухо почти не я долавя...

Знам каква е разликата между 16-битов и 24-битов звук:angry: Въпросът ми беше с каква точно 24-битова карта си го пробвал? Да не би да е с някоя на Creative примерно? И какви 24-битови софт-синтове си ползвал като база за сравнение?

А за това дали винаги се слиза накрая на 16-бита - не е точно така - примерно DTS-формата ти позволява 24-бита..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя с RME2496, имам ги реалните 24бита. Пробвал съм почти всички софт синтове. Мониторите ми са SD Audio - от Деспотов. Както казах, ако някой има желание да направим проба- да заповяда- навит съм да ми покажете че греша. Пък и това си е моето никого незадължаващо мнение. Само да спомена че ЦАП-овете на Корга са Бър Браун.

Редактирано от emubg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за хардуера съм съгласен, че има база за сравнение. Кажи обаче най-добрия софт-синт който си ползвал и сравнявал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.