Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът,който бихте искали да имате


miro

Recommended Posts

  • Отговори 165
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди време исках да свиря на Korg PA2X Pro ...

Сега свиря на Korg PA2X Pro ...

 

Аз съм от онези музиканти, дето разбират от компютри. Второто е нещото, заради което получавам заплата. :girl_witch:

Редактирано от jazy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

харесвам yamaha motif xs

имам го и мога да кажа ,че е уникален инструмент

като уоркстейшън мисля, че е едно от най добрите неща който има на пазара

имам също и ROLAND fp-7 със пианистична клавиатура, всъщност това е стейдж пиано. за него пък мога да кажа ,че звукът на пиано е по- добър от този на motif xs колкото и невероятно да звучи

абе доста пари се изръсих ама не съжалявам -скъпо хоби имам хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

От доста време имам огромно желание да имам ROLAND JUNO 106 ЦЪК

Но ето че най сетне вече го притежавам :) и се чувсвам страхотно :drummer:

Пожелвам на всички да се здобият с желания синтезатор

Редактирано от roi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва Neko първо съм 99% сигурен, че никой тук не е пипал такова, че да му става любимо, а съм и 99 % сигурен, че почти никой тук не би си взел, освен ако не е някакъв ексцентричен милионер. Ако, не дай боже, се повреди, ще се наложи да се изръсиш поне още толкова, за да го пращаш в Америка за ремонт, да не говорим и колко време ще отнеме. Иначе добре изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

OpenLabs Neko Timbaland Edition

 

Тсва си е познатия на всички ни Компютър както го наричаме, в малко по различна кутия и конфигурация

Редактирано от roi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Ето това е Некото на Тимбаленд

 

- E-MU™ Proteus™ 2000

- E-MU™ Mo’Phatt™

- E-MU™ Modular System™

- Ensoniq™ EPS™ /EPS 16+™

- Ensoniq ASR 10™

- Ensoniq ASR-X™

- Ensoniq ZR76™

- Ensoniq MR61™

- ARP™ 2600™

- ARP™ Axxe™

- Roland™ JD800™

- Roland™ Jupiter 8™

- Roland™ JX-8P™

- Roland™ TB-303 Bass Line™

- Roland™ Juno 60™

- Moog™ Memorymoog™

- Mini™ Moog™

- Moog™ Taurus Pedals™

- Sequential Circuits™ Prophet 10™

- Sequential Circuits™ Prophet 600™

- Elka™ Rhapsody™

- Mellotron™ Mark II™

- Korg™ MS20™

- Solina™

- Oberheim™ OB™ & X™

- Hammond™ B3™

- Rhodes™ Electric Piano™

- Hohner™ Clavinet™

- Yamaha™ CP-70™

- Wurlitzer™ Electric Piano™

 

всичко това сложено в кутия с Intel® Core™ i5 3.3GHz processor, 4 GB RAM, 2TB hard drive, dual-layer CD/DVD burner

6 USB 2.0 ports (2 external/2internal), 1 Firewire 1394 port, 1 DVI Video port, 1 Ethernet port, Internet ready

QWERTY keyboard

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Некото на Тимбаленд си е миди клавиатура с компютър най-общо казано. Липсват повечето синтезатори на Артурия. Тези пък на Натив Инструментите изобщо ги няма. Не. Не го щъ това Неко. Е, ако ми го подарят, ще се замисля... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Единственият синт, според моето скромно мнение, който си струва един клавирист да притежава е Access Virus TI.

Такова чудо друго няма.

Пожелавам всекиму това удоволствие.

:hysterical:

Редактирано от bmmusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моята лична класация включва Nord Electro 3 и Access Virus TI2. С първия се сдобих, за втория нямам идея колко време ще ми отнеме, ако въобще се навия да дам около 4500 лв.

 

Всъщност има много печеливши комбинации от синтесайзъри. Както и много вкусове - класацията на върховите модели на известните марки е трудна задача, ако въобще има някакъв смисъл. Както и да се критикува чуждото мнение. Бях забравил, че съм участвал в тази тема и сега случайно откривам мнението си, съпроводено с натъртено възмущение и недотам издържани доводи. Разбира се, всеки има право на мнение, но за да запазим идеята на форума (поне според мен) трябва да уважаваме чуждото мнение. Всеки идва от различно място, има различен опит и има различни цели, но място като това обединява правото на всеки един от нас да се изказва по един или друг въпрос. И да използва речниковия си запас по начин, определен от даващия мнение (стига да не обижда пряко някого). Един мой епитет по отношение на клавиатурите на повечето Ямахи беше възмутил един съфорумник, който реагира едва ли не като ощипана ученичка (извинявам се, ако сравнението звучи или изглежда обидно). Както и да е, не пускам това мнение за да разпалвам безсмислени спорове, поне не и заради не напълно разбраната ми предишна позиция. Продължавам да твърдя, че клавиатурите на Ямаха (с изключение на някои модели от серията Motif) не ми допадат (мое мнение, базиращо се на досега ми с тях), но това съвсем не означава, че не уважавам марката. В момента имам и една Yamaha AN1x - мисля, че е един от най-пренебрегваните VA синтесайзъри сега, въпреки че когато излезе преди 13 години, получи много високи оценки, а и изпълнители като Depeshe Mode и Yеs са го ползвали (всъщност това с кой какви инструменти ползва или дема прави, ще се съгласите, в много случаи е просто евтина въдица и става въпрос просто за рекламни платени ангажименти дали еднократни или ендорсменти, и мисля, че не бива това да ни бъде определящия критерий, не че не е любопитно наистина...). Та за Ямахата - взех я втора ръка преди 4 години в почти окаяно състояние и не съжалявам и до днес, че инвестирах малко пари, за да я стегна. Но така и не свикнах с клавиатурата й :).

Поздравявам всички, които се интересуват от тази тема и предлагам да не се държим като комплексирани "разбирачи" от село, ако позицията ни в един или друг момент се окаже несподелена. Няма нищо по-хубаво от разнообразието (от обосновани мнения).

 

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Ами аз като човек който си пада по електроната музика бих си взел нещо с аналогово моделиране, примерно ето

звяр STUDIO ELECTRONICS CODE. Ето и

 

Няма да откажа и един MOOG SLIM PHATTY

 

Немога да се размина без добре звучащи Rhodes, Piano, Organ, че дори и китара за това ще се обърна към Yamaha Motif XS rack (че кой друг)

 

Разбира се един Virus TI няма да остане излишен, било то и най-малкия Virus TI Snow

 

Ще е добре да имам и вокодер под ръка, KORG R3 мисля че е задоволителен вариант, имайки в предвид добрия звук и аналоговото моделиране

 

За ритъма ще се погрижи Elektron MACHINEDRUM

уникална машина, много ми се иска да си поиграя с нея, казват че звучала страхотно
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Korg PA2Xpro и Korg M3 или евентуално Oasys.Скромен съм нали.:D

Редактирано от Любослав Илиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.