Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Ds-1 Distortion


Doombringer

Recommended Posts

Ето един семпъл, който направих току що. Записан е с китара с хъмбъкъри и чистия канал на добър амп с микрофон, иначе е напълно натурален и няма никакви честотни или динамични обработки от компютъра. На видеото се виждат и настройките на самия педал.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry525283

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия ни китарист ползва такова по едно време, но общо взето не остана доволен. Верно, машинката има добри възможности, но лично на мен за дет метъл опрелено не би ми свършило работа. Това го казвам, тъй като не си споменал какво смяташ да свириш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класика!

 

Поради факта, че не си уточнил какво точно искаш да свириш, мненията, които ще прочетеш ще са доста противоречиви.

 

Лично моето впечатление от ефекта е много положително. Имам го от доста време и не смея да кажа, че мога да използвам пълния му капацитет, но си ми харесва доста. Ако мога да дам нещо като съвет, то ще с оглед на музикалните си предпочитания да го пробваш, защото може да се окаже, че не е търсения от теб звук.

Редактирано от duzko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Провокиран от това :)

Отделно от това вътре има части за 10 лева, а го продават за 100. :)

 

Аз мисля, че хората не продават толкова чарковете, колкото самата идея - звукът на Boss -DS-1,

което ми напомня за онзи случай:

 

В един автосервиз влиза клиент с оплакване от колата си. Механикът поогледал, помислил малко и изкарал чукче от куфарчето с инструменти, след което чукнал само един единствен път и колата се оправила.

Клиентът попитал за цената на тази услуга и след като чул цифрата от 50 лева, доволната му усмивка замръзнала като шушулка на лицето му. След като се поотърсил от цифровия шок, който му дошъл като леден душ, заеквайки промълвил :

- Ама, ама как т-т-т-така, та Вие чукнахте един е-е-е-единствен път, а за този удар с чука ми искате п-п-петдесет лева?

Автомонтьорът запалил цигара, извадил мазния парцал от задният си джоб и забърсвайки ръцете си казал:

- Ударът с чука струва 1 лев, а останалите 49 лева са за това, защото знам къде да чукна.

 

Та така и с Boss- a. Производствената стойност може да не надхвърля и 10 лева, но идеята, която продават, струва пари, и не бива да се пренебрегва, и омаловажава този факт.

Така е било и така ще бъде, а на който не му харесва този факт, грабва поялника и си стъкмява един Boss, по схема от интернет, с части в рамките на 10 лв, за което аз лично, силно се съмнявам.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офтопик:

 

То няма проблем да си го направи, ако не за 10, то за 20 лв с някаква прилична кутийка.

За да може да се справи успешно, обаче, трявба да е практикувал и да има познания, които се трупат дълго време.

Отделно, самата направа пак ще му струва време. Та... пак толкова.

Правенето на педалчета има смисъл или за прототипи/някаква продукция, или за хората, които наистина нямат пари, а искат да пробват някоя схема.

Иначе, да правиш точно копие, аз не виждам смисъл. Дори да излезе малко по-евтино, занимавка си е.

Тази занимавка е приятна само ако си DIY манияк.

 

край на офтопика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв,тайвански,но нещо не ми хареса в него.Доста резлив звук има и доста малко гейн като за дисторшън.Другото е че в банда се изгубвах като звук,чувах само високи.Може и аз да не съм му намерил оптималния вариант на EQ,но колкото и да го врътках не ми даопадна.Може би доста хора го ползват,но за мен СД1 повече ми върши работа и не променя звука на китарата,което при ДС1 е невъзможно.Не съм пробвал кийли мод,но ми се струва по-добър като ниво на звук и гейн от клипчетата и където съм чувал да го ползват.

BOSS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах само тайванския вариант, но ми хареса.

Верно овърдрайв е, не дистър (въпреки че се води дисторшън), но е опростен и има фийлинг при свирене.

 

Ако трябва да пиша и негативи - наистина малко му дращи звука.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.