Jump to content
Българският форум за музиканти

Тригери


Recommended Posts

Колеги здравейте :cheers2: .

Въпроса ми ще е малко глупав, НО да ви попитам.

Тригерите за каса къде са ситюирани?

Имам предвид на биитъра или на ринга?

Пак се извинявам за тъпичкия въпрос :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен но на кожата се слага... а помня, че и някой от форума си беше направил хоум мейд от обратната страна на бийтъра на педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат се на кожата.смисал има някои дето ги залепяш (май че тези на ямаха) ,а другите за обрача се завинтваха но в краен случай пак опира кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен но на кожата се слага... а помня, че и някой от форума си беше направил хоум мейд от обратната страна на бийтъра на педала.

Дани си беше направил.

Аз за това питах, зашото неговите са на бийтара :hysterical: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, но самоделки не е оферта, защото рано или късно жичката при спойката ще се скъса. Аз сега си купих един на Yamaha дет се залепва и за домашни условия е ок, но за живо свирене ако си с една каса, един тригер ще ти създава много проблеми (вибрации от бас китарата и от другите барабани). Най-безопасният вариант за живо свирене, а и тогава не се налага да си тъпчиш касата (и да миксираш звук от тригер с микрофон) и да разбираш мн мн от модули е на две чукчета, да залепиш по един тригер Yamaha. Това са ти 2х60лв. за тригери + 2х7 за чукчета (Мапекс например) + още едно чукче с тригер за резерва. Крайната сума не е малка, но този "механичен" вариант за тригериране е МНОГО по-добър от акустичните тригери. Тва разбира се ако си падате по бързите каси, в противен случай най-обикновен акустичен тригер ще ви свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, както винаги има отговор на всичко :cheers2: .

Дам, падам си по бърси каси и работя по въпроса. За сега не съм се зарекъл да си взимам, НО като ги докарам до някакво прилично ниво може и да си взема :) .

Благодаря много за отговорите :girl_witch: .

Все пак ако някой какво да добави да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да добавя нещо. :surprise: Много по-ползотворно е да се упражняваш с тригери за двойни каси, защото всяко малко римтическо отклонение и лизване по кожата на касата се чува много ясно и отчетливо. Говорим за неща, които няма как да чуеш дори и с микрофон в касата. Тригерите ще те принудият да свириш чисто и го намирам за препоръчително, дори и само за упражнения.

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да добавя нещо. :punk_guitar: Много по-ползотворно е да се упражняваш с тригери за двойни каси, защото всяко малко римтическо отклонение и лизване по кожата на касата се чува много ясно и отчетливо. Говорим за неща, които няма как да чуеш дори и с микрофон в касата. Тригерите ще те принудият да свириш чисто и го намирам за препоръчително, дори и само за упражнения.

Съгласен. Значи, започвам да събирам за тригери :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ммммммммммммм, братооооооо, на AXIS са ситуирани на самия педал, така чеее...

Варианти има. Въпросът е какво ще свириш с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.