Jump to content
Българският форум за музиканти

За перцата


metalmaniak

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:rolleyes: :green: Аз пък немаше веднъж кфо да праи и си напраич перо от джелезо.сериозно.ебати стъргалката се получи,ама им е?а мамата на струните(и то на баса) B)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има метални перца. Аз имах такова, ама не нормално ами напръстник :rolleyes: Беше жекстра... тъй не разбрах де избяга, явно му писна да слуша кофти свирня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, издай повече инфо за кво говориш!!! каква марка е 0.5-цата?

Ми то кво е останало неясно, не разбрах. Макрата е Фендер менте :lol: Яко е перцето, ма мноо бързо заминава. Близките дни мисля да намина по магазините и да си купя 0.50 и 0.73 или какъвто там беше стандарта. Пък за марките - квито има, но за предпочитане Дънлоп B)

 

П.П. Ако питаш защо толкова харесах 0.50ката - примерно като удряш акорд перцето се криви и затова можеш да удряш по силно и всяка нота от акорда се чува силно. А с твърдо перце ако удариш силно ще изпраскаш най горната струна, ама другите пак ще се чуват по тихо. И за стъргалките ме кефи повече, не знам точно що :rolleyes:

 

П.П.П. А за акустики е просто незаменимо тва перце :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам всеки да изрази любимите си перца (дебелина, марка и т.н.).Аз лично почнах с Tortex 0.73 и 0.85, след това минах на Dunlop 2.00, а накрая открих истината :lol: - Dunlop 3.00.

 

P.S.:Защо много ми се смеят, като кажа колко ми е дебело перото :think:

:rolleyes: аз свиря с перца на Ibanez - medium... много съм доволен..стават за вичко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, АХЕ. И аз така мисля за меките перца че са по добре от твърдите. Свиря с фендер и дънлоп 0.48, макар че ги режа през средата и изглаждам ръбовете и така от нормално перо правя 2 като за мене. Куо да направя, свиря с малки перца и толкоз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря с Dunlop 3mm от може би 1994-95 година насам. И общо взето съм му свикнал. Не че не мога и с други перца, но това ми е удобно. По едно време нещо ги нямаше в БГ - те само във Фактор ги имаше и бяха спрели да ги внасят. Ама ми донесоха една шепа от Щатите - един от бандата ми ходи тогава там и донесе. Сега пак е там де, вече май от три-четири години - взех вече да остарявам, да забравям.... Ама такива перца има във Фактор сега и си купувам от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Fender 0.5 и засега съм доволен. Отначало почнах да свиря с едно много твърдо перце, което ми го бяха донесли от концерта на DIO и на което си пишеше Dio и аз много му се кефех (въпреки че не съм му фен), само че с него скъсах почти веднага 5-а струна и от тогава предпочитам по-меки перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам всеки да изрази любимите си перца (дебелина, марка и т.н.).Аз лично почнах с Tortex 0.73 и 0.85, след това минах на Dunlop 2.00, а накрая открих истината  :blink:  - Dunlop 3.00.

 

P.S.:Защо много ми се смеят, като кажа колко ми е дебело перото  :think:

:unsure: аз свиря с перца на Ibanez - medium... много съм доволен..стават за вичко....

Лелей... имам 2 перца на Ибанец от чичо ми... СТРАШНО тънки и доста меки... е може да не стават за метъл, обаче свирят вече 10+ години!!! Не са се счупили, НИЩО им няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аэ пък съм фен на Jim Dunlop Jazz III. Ама да не си помислите, че става само за джаз. Джон Петручи свири с такива.

:cheers:

Т'ва е истината! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Искрено се извинявам че ъпвам темата ама трябва да разбера дали съм на правилен път-свиря на класическа китара със перце от фонокарта, като площта, която хващат пръстите ми съм облицовал със шкурка за да не ми се изплъзва като се поизпотя.Аз лично съм доволен, ама трябва да знам нужно ли е да си търся перце или мога да карам с това, а и какво се води-софт, хард, мед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.