Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти по Грифа ?


JustHATEme

Recommended Posts

Учим ги просто се занимавам от скоро с музика и съм в самото началот Пр: 1во 1ва и 2роа струна на 1 и 3то прагче после упражнения после упражнения със 1ва и 2тора струна смесни после +3е +4 5 6 на 2 ро 2 и 3 (4 и5) и на 1 во и 3то прагче после пак упражнения и смесени със всички на различните прагчета Уча се по - Afred's Basic Guitar method 1 начална школа за китара на Никола Ников :):icon_shithappens: Поне за сега а от др път (в събота) ще почвам + още 2 които не съм ги виждал ! Това нормално напредване ли е за 3 урока ? (3седмици някъде месец?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Добре, твоите въпроси крият незнание по музикална теория, и то основни неща.

Ако успееш да си намериш учебник по "елементарна музикална теория" или "теория на музикалните елементи", ще ти стане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен мн си се впрегнал с теория и т.н. лично за мен не теорията прави музиката да хубавое да я значеш но като можеш да свириш и без теория ще свириш като неможе колкото и книги и уроци и още там глупости за които в момента немоа се сетя да си прочел пак няма да можеш да свириш.Това си е лично мое мнение :) :) :):D и най-вероятно повечето от форума няма да са съгласни с това но така си мисля,особенно като си почнал от скоро първо се научи малко от малко да свириш после се задълбай в книги

Редактирано от Doombringer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Doombringer:

Обсъждано е многократно, и макар да има видни изключения на правилата, като цяло не си прав.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж аз не съм казъл че тва е нещо което не ти трябва вярно е без теория няма да я закараш много на далеч но при положение че тои сега е почнал да свири на китара и да се задълбава в теория толко много няма да има кой знае колко голяма сметка от цялата работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, има си педагогически способи. Според мен е добре да има представа за най-основните неща.

А те не са никак трудни за научаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тои щом ходи при учител се предполага че трябва да знае елементарните неща (като какво е китара,парце :D:) ) но като гледам за кви неща пита явно си дава парите на празно и учителят му е пълно дърво щом ходи от месец а му е казъл само на 2 3 струни по 1 2 ноти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

месец а му е казъл

 

Имай предвид правописа, все пак.

Недей и да отправяш толкова преки обвинения, като това за дървоучителя.

Може и да си прав, а може и да не си. Не знаем кой е учителя и какъв му е подхода.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сори прав си нямам си на идеа кой го учи,но като гледам въпроса който задава или е учителят е проблема или той иска да за два дни да стане виртуоз.Не съм искал с тва за учителя да обиждам никой сори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав, но нека оставим момчето само да си прецени.

Иначе материали, обсъждащи основите в теорията има и в нета.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наизустяването на нотите по грифа няма да ти помогне освен ако не е придружено с обяснения на скали и други съвсем основни неща.А и чрез скалите много по-лесно ще научи кое къде е.Учителите си имат подход и не бива да се гледа на тях като хора които забавят развитието ти.

 

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора много на сериозно се взимате xD Исках да попитам просто защото ми е интересно да научавам все повече всеки измиан ден иначе :pray::pray: на учителката супер си обяснява ! :):punk_guitar::punk_guitar: А иначе знам каво е "китара и перце" просто исках да разбера колко са Тоновете по -грифа и колко доло горе ще ми отнеме да ги науча. А и не целя наизустяване а "свикване" колкото по-бързо ми свикнат ръцете да се опрявям и "предвижвам" по-гирфа толкова по-добре !

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.