Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикалния бизнес и защо не ставаме ....


Recommended Posts

:)

Музикантите не висяха в нета, а на "Синьото" и по късно на "Тулово" (кафето на телевизията).
Забравяш "Кристал",но там бяха чалгарите,как да е,наистина имаше повече музика по това време,клуб 113

 

Абе аз на Кристал за няколко години джиткане (по времето на клуб 113) не съм видял чалгари! Виж, момчета и момичета с китари имаше доста...

 

Мир и любов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 332
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ ех, че хубаво е било (:

 

pampi, аз за много неща съм съгласен с тебе. но ето, аз съм тийнейджър сега, бях тийнейджър и докато имаше "зона 51" във варна, но едва ли и 6 (или 2, или 1?) днешни, нови, млади групи не съм чул, дето да ме грабнат с нещо. още повече, че количеството авторска музика, която се свири от новите групи, още повече тия, дето могат да се чуят по клубове, като че ли относително намалява. чак сега във форума забелязвам някои неща, които ми допадат, но понякога се случва като си помисля що за хора стоят зад тях направо да ми се отще да ги слушам. е, това е въпрос на вкус. донякъде.

но за музикален бизнес отделно от музикалното творчество не може да се говори. а мен най ме плаши идеята все пак да успеем да станем по католици от папата и да наложим системата, която виждаме на запад. все ми се струва, че по белия свят нещата не са толкова "ПоДобре", колкото си мислим, че се вижда избеляло, ако щеш, именно защото там е такова, и в крайна сметка ние ще ядем големия... и по-скоро в тия стремежи ще бъде вината, не в песимистичните мнения.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, то така както сме тръгнали, май ще стигнем до заключението, че ни е нужно заведение на гилдията, за да прогресираме, а?! :greenball::)

Интересно, как ли би се казвало с днешна дата подобно заведение? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги, то така както сме тръгнали, май ще стигнем до заключението, че ни е нужно заведение на гилдията, за да прогресираме, а?! :greenball::thumbs_up:

Интересно, как ли би се казвало с днешна дата подобно заведение? :punk_guitar:

Една кръчма никога не е излишна :) можем да я наречем двете дЪски (ударението е на Ъ) :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз на Кристал за няколко години джиткане (по времето на клуб 113) не съм видял чалгари!
Е,ай ся,не се изразявам правилно,тогава им казвахме кръчмари,на Синьото по обяд се събираха рокаджиите,а другите ги имаше на Кристал по същото време,под самия ресторант,не в градинката,и с тях сме си продавали китари или усилватели.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес се сетих за тази тема докато бях на един страхотен семинар.

След няколкото презентации и разговори с разни хора от музикалната индустрия :) имах възможността да чуя следната история от първоизточника Гавин Бейн.

Става въпрос за историята на две шотландски момчета, чиито мечти да станат следващите "големи " рапъри биват разбити на едно прослушване за Полидор поради факта, че имат шотландски акцент.

След няколко години планиране двамата решават да "изградят" свои нови персони, представяйки се за "the real thing" - рапъри от Калифорния, които са решили да живеят в Лондон. Създавайки невероятен шум около себе си-появявайки се на събития от сорта на Брит наградите и разучавайки имената на всички важни клечки в бизнеса двамата успяват със същите парчета, с които са се явили на прослушването(с различен акцент), да привлекат за мениджър Джонатан Шалът, да подпишат договор със Сони, за албум,в който се наливат стотици хиляди паунда, и който в крайна сметка не бива издаден и турне с Д12, единствено на основанието, че са "американци".

Гавин има книга, която е издал преди 2 години(с условието да не споменава имена), казва се California Schemin', по която се готви филм в момента.

Мисля, че ще е интересно за всички, особено тези, които считат, че в сравнение с " на Запад" музикалният бизнес у нас не става. За съжаление и тук в музикалния бизнес няма много музика. Всичко е колко си способен да се набуташ сред правилните хора и да бъдеш това, което те търсят в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, добре са сторили скотиш - ите. Хубава история, но...

Чакай сега да се огледам за продуцент тук някъде...ъъм...Ясно - трябва да пея с димитровградски акцент, за да се намешам в бизнеса...и да стана известен, и да налеят пари в мен, и да тръгна на турне, и да ме пишат по вестниците.. ;):):rulez:

 

Имам следният въпрос към информираните във форума - кой качествено продуцира рок ('н ролл) в България?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чакай де :) Кокошката или яйцето?! :)

В смисъл проблемът че няма продуценти ли дав аотражение върху качеството, или качеството отклонява интереса на продуцентите, ако все пак ги има?!

 

Между другото сещам се за доста профи звучащи банди, които сега няма да споменавам, но с които съм си лафил по въпроса - гледам ги издават албуми, правят турненца тук там. Издават се сами, финансират си турнетата почти сами! :)

ТотСам! :)

 

Има тесто, според мен, разбира се. Няма кой да меси козунака - ще ме извинявате за жиничното сравнение :):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

>
Кокошката илияйцето?

 

Кокошката, разбира се! Една кокошка, правилно сготвена, ще нахрани цяла къща. Опитай с едно яйце само?!

 

 

(Извинявам се за циничното сравнение - но е приложимо за музикалния бизнес. Наличието на голяма и тлъста кокошка в развитите страни е единствената разлика, както Вяра отбеляза. А у нас - тук-там яйца. И все леви.)

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев, проба - музикантите сме недодрусани - малко се объркахме с тия метафори. Ако не изведем темата в по-ясно ру(с)ло.."стефани" - тема, запушена като апендикс де, не мисля, че ще има смисъл от нея! :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

www.news.bg

Заглавие:

Изливат 10 тона вода на сцената в зала 1 на НДК

 

Става дума за годишните музикални награди на БГ Радио.

 

На 25 април на сцената на НДК ще излязат най-заслужилите български изпълнители и музиканти на 2010, тези, които слушателите на радиото са избрали чрез гласуване.

 

Водещи на водното музикално шоу ще бъдат Виктория Терзийска - Вики, вокалистката на група Мастило и Любо, който вече има опит от сцената в НДК като водещ на Годишните Музикални Награди на БГ РАДИО миналата година.

 

Ток ме удря като се опитам да се досетя кои са "най-заслужилите" и като гледам кои са водещите.... да се надяваме тия 10 тона вода да отмият срама....

Та за какво въобще да ставаме.....?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха Виктория ли ве...

В такъв случай след тези награди трябва да се направи един "Открийте 5те разлики" материал: сравнение на наградите на БГ радио и радио Веселина (ако още има такова радио) :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво ви пука. аз тва радио не го слушам и не го уважавам изобщо. много е импотентно. се едно не съшествува. изобщо не му обръщайте внимание. хаиде със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.