Jump to content
Българският форум за музиканти

Теория, Хармония на Българската Фолклорна Музика


Recommended Posts

Един от най - изчерпателните трудове, засягащ Български Фолклор и всичко, свързано с Българска Народна Музика, но преведен на Английски...може би дори няма Български вариант.

 

ИЗТЕГЛИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко. Но наистина е добро и макар и голяма част от тезиса да е базиран на българските учебници (и съответно начина на писане там) има много допълнения и обективни примери от човек който действително свири тази музика. Калин е свършил много добра работа. Дано скоро да си пусне труда и на български. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси много! Тъкмо си мислех скоро да пускам някаква тема, в която да питам за учебници по фолклор. Надявам се това да ми свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси много! Тъкмо си мислех скоро да пускам някаква тема, в която да питам за учебници по фолклор. Надявам се това да ми свърши работа.

Дококото знам няма такава книга от която да се научиш как да свириш фолклорна музика. Трябва да се работи в тази насока. Една книга/учебник която след като я прочетеш и научиш да може да свириш хора и ръченици и да може да импровизираш като Ибрям и Петър Ралчев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз казвам едно, ти разбираш друго :greenangel: На мен не ми трябва да свиря фолклор, трябват ми точно учебници, както съм написал. Просто обичам да чета теоретични трудове :) Като Ралчев или Ибряма няма начин да се науча да свиря, ако не си сменя инструмента с акордеон или кларинет ;) Но пак казвам - не ми трябва това. Както и да е, аз поразцъках въпросния труд и откривам точно това, което търся, така че още веднъж благодаря както на автора му, така и на колегата, който го спдели тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да си сменяш инструмента.

Това което имах предвид е описание на принципите по които се образуват мелодиите - колената. Как се използват ладовете, макамите и орнаментите. Точно описание на различните стилове (които не са малко). Има много "неписани" правила във фолклорната музика. Говоря какво би било добре като цяло за запълване на празнотите в описанието и преподаването на тази фолклорна музикална традиция.

Иначе всеки си взема каквото и колкото му трябва разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Щом е налична за свободно сваляне по принцип, предполагам няма проблем просто да направим така:

 

http://rapidshare.com/files/384995137/K._K..._Music.pdf.html (линкът важи за 10 сваляния)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Би ви бил благодарен доколку повторно некој од вас овозможи да се даунлодира книгата, бидејќи ме интересира таа тематика.

 

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.