Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за работа с M-audio Fast Track Usb


jkolarov

Recommended Posts

Еее, супер! Нека има доволни юзъри! :)

Остава DJ SKRATCH да доразръчка още малко, инак и него го светнах разни неща... (да се похваля нескромно :wallbash: )

 

Айде джем да има! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дам...само че картинката не е толкова розова.

 

Рийпъра, Амплитюба и разни други програмки реват постоянно че няма хардуеър...рестартирам - оправя се. Пускам рийпър - свирукам и записвам. Пускам ВСТ - ВСТто казва че няма хардуеър?!? Всичко спира...

 

Преиснталирах около 10 пъти драйвери, изкл. и деинсталирах вградената карта...все същото.

Почва да ми се струва че драйверите за тая карта хич не са читави, довечера ще пробвам с друг компютър,

с друга операционна система и ако е същия проблем...ше си я бия в главата тая карта.

 

Някой потребител на тоя продукт да сподели опит...имал ли е същите проблеми и как се е справил.

Доста обезкуражаващо начало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Искам да отвороя на колегата дето си е взел втора ръка картата и му шуми. При мен става така като ми е пълен хард диска. т.е. моя е 60Гб и като падна под 20Гб свободно място почва да прави дивотии. Също ако имаш външен хард през USB прави такива мизерии. Доста време ми отне да разбера какво е. Но е това на 100%. Дано и при теб е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Расказа ми се играта.... :wallbash:

На новия ми лаптоп, няма пускане на М_Аудио Фаст трак под Windows XP SP3. Под седмицата няма никакви проблеми. Интересното е, че без драйверите мога да прослушвам музика през картата. Инсталирани веднъж, започва едно яко шумене при плейване, без значение коя програма използвам! Всякакви варианти и последователностти на инсталиране изпробвах .... Изключвах захранването, безжичната мишка, пробвах и с ASIO4ALL. ....

Драйверите, с които се пробвах Install M-Audio FastTrack 6_0_6.exe и FastTrack_5_10_00_5128v4.exe

Toва ми е компютърчето!

 

FastTrkUSB2-xlarge.jpg

Колеги, някакви идеи?! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пробвай с тези http://dox.bg/files/dw?a=dcd9107be6 макар че с последните не би трябвало да имаш проблем също така можеш да пуснеш тая програмка за латенция и да видиш ако има от какво се появяват червени пикове http://dox.bg/files/dw?a=7c190b1de5 също как инсталира драйверите след като беше включил фаст трака или преди това, при мен се получи такъв шум само в началото когато свързах фаст трака уина си инсталира някакъв драйвър и след това инсталирах официалните драйвери, след като ги ънинсталирах направих систем рестор и ги инсталирах наново преди да включа интерфейса не ми се е случвало,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, но на снимката е различна?! :huh:

Така... след кратко прекъсване, опитите продължават! Въпреки помощта на колегите, отново съм в същата позиция. Драйверите, които колегата funkyto ми предложи се държат по същия начин - не свирят а пръщят, без значение последователността на инсталиране и включване на картата. Програмката за латенция не ми показа никакви пикове, различни от зеленото. Все пак процесора е "бегачка", 16 гига RAM и диска е SSD.....

Със драйверите от линка на колегата misterj имах по-голям успех. Докарах го до нормален звук, като на интервал от около 2 сек. изпращява, спира за кратко и пак започва да свири с нормален звук....

Лошото е, че пак отивам в командировка, а няма да мога да свиря... :(

Редактирано от kirilsat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега - това, което чета ми прилича на претоварване на зихода. Виж дали мастъра ти не преминава 0дб. Намали силата на целия микс и пробвай пак (или мастър буса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След инстал на набедените за истински драйвери, пускам песен с Media Player и започва голямото пръщене. Намалявам силата почти до минимум и тогава леко заприличва на музика. Започва да се усеща ритъма, но продължава да пръщи, като радио, далеч от станцията... Същото е и при Reaper и при Guitar Rigа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв усилвател включваш изхода на картата? Да не е някой Hi-Fi във входа за грамофон?

Сериозно - дай малко повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно в слушалките - Zennheizar, без микрофон и без потенциометър за усилване. USB кабел до лаптопа /USB 2.0/ , а звуковата карта на компа е Realtek High Definition Audio.

В Русия имам една USB китарка и в нея ми е надеждата! Дано тя да тръгне, пък като се прибера, ще си инсталирам втори Уиндоус 7! Сега не смея, че минимум 2 дена ми е инсталацията на всичките служебни програми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, по принцип повечето проблеми се получават при седмицата докато хп-то е доста стабилно откъм интерфейси, сигурен ли си че го включваш в юсб 2 порт, можеш да пробваш с хъб дали няма да се оправи.

Редактирано от funkyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, защото имам само един USB port 2.0! Останалите 3.0 не ги вижда XP-то и за това ползвам хъб. Пробвах и без него - директно но няма разлика. С драйверите, които Windowsa си слага, мога да плейвам с отлично качество, но види ли Азио всичко приключва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.