Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за работа с M-audio Fast Track Usb


jkolarov

Recommended Posts

Проблема е следния,

 

От няколко дена имам M-Audio Fast Track USB

 

Инсталирах драйверите следвайки инструкциите (изкл. карта и т.н.). Опитвам се да ползвам картата с Reaper, пробвах и с Pro-Tools M-powered essentials който идва с картата. Проблема е че не чувам нищо. Картата е свързана посредством USB с компютъра. Настроил съм входовете и изходите да ползват външната карта, имам сигнал при запис и определено записвам, но не мога да чуя нищо. Пробвах дори и да спра вградената аудио карта, но пак нищо. Настройвам от контрол панела в Windows да ползвам само външната карта.

 

Изглежда нещо не е както трябва:

 

017229016.jpg

 

А ето и настройките в Reaper (пробвах и с други комбинации, не пак нямам успех):

 

017229373.jpg

 

 

Не ми е много ясен принципа на работа - Включвам картата с USB - а от къде взимам сигнала който да пусна на колоните? От изхода на вградената ми карта или от изхода за слушалки на външната?

Пробвах различни варианти - за изходи настроих да ползва вътрешната карта - без успех, общо взето пробвах всякакви различни комбинации, но нито един от тях не сработи...

 

Ако може някой да ми обесни как точно да свържа, и настроя картата ще съм много благодарен.

Редактирано от jkolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигнала се взима от чинчовете, не от вградената в дъното карта. Би трябвало да имаш звук в слушалките даже и да не пускаш усилвател и колони. Аз също имам проблем с такава карта, но от друго естество, даже си мисля вече че картата ми е дефектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,

 

Имам обикновенни колонки за компютър 2+1. В такъв случай какъв е правилния начин на свързване? Чинчове >> във вградената саундкарта на компа? Или как точно става? Колонките нямат вход...объркан съм.

 

И защо на първия екран усилването не е активно...все едно картата не работи както трябв?

Редактирано от jkolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колонките трябва да имат малък жак който ти е бил досега вкл. във дъната платка, за да свири с тях трябва да го вчлючиш в изхода за слушалки на картата. Опитай директно със слушалки дали има звук. Картата в дъното може би е най - добре да се изключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поражда в мен няколко въпроса - защо по дяволите няма вход за колони а само за слушалки, предполагам силата на сигнала е различна.

 

Да предположим че искам да обработвам сигнала с няква пробграрма, примерно да сложа дист. на китарката.

Това означава ли че сигнала влиза в картата >> по USB стига до компа, обработва се (слага се ефект + записва) >> след това се връща по USB до изхода на картата и аз си взимам обработения и записващ в реално време сигнал без латенция и чувам китарката с наложения ефект?

 

Съжелявам ако не съм обеснил точно...дано ме разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е направена да се ползва с усилвател и отделни колони, затова изходите са с чинчове има и карти с изходи на големи жакове. Опитай от слушалките. Не очаквай от компютърни колонки с субуфер да извадиш кой знае какъв звук, може би да свириш на слушалки ще е най удачно. Картата ти от новия модел ли е или тази със стария дизайн която е без фантомно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, почва да ми се изяснява картинката вече...

Картата е от новите с фантомно захранване (не че знам какво значи и как се ползва...пише че е за професионални микрофони които изискват такова), и входовете са и отпред, а врътките отгорре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е следния, карата свири нормално и в един момент започва да вади някакъв звук като брум(звука прилича на този който се получава когато на включен телевизор му извадиш и сложиш антената, едно хшш...шшшш...шшшш, брума не е постоянен а моментен). Това се проявява и при работа с музикални програми и при слушане на музика(дори и самия уйнамп да е намален, нивото на "брума" е до нивото на което е усилена картата и съответно усилвателя). Същия "брум" го има и в слушалките т.е. не е от усилвателя ми. Инсталирах различни драйвери, но пак го има.

Карата ми е от първия модел със стария панел, купих я втора ръка тук от форума и продавача твърди, че при него не е имало проблеми. Съседните юесбита са празни, нямам вкл. уеб камера или други подобни. Уиндоуса ми е XP сървиспак 3. Картата в дъното е спряна от дивайс мениджъра(незнам как да я спра от биоса).

Моля, помогнете. Вероятно трябва да направя още нещо за което не съм се сетил.

Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teст на друг компютър е първата стъпка. Това ще помогне да се установи дали проблема е в картата или в компютъра ти/захранването ти и т.н. устройства в твоята среда.

Освен ако няма колега, който се е сблъсквал с точно този проблем, аз поне това бих предприел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес писах по Скайпа на jkolarov доста неща, като пробва обеща да пише има ли напредък.

 

DJ SKRATCH, можеш да изключиш вградената от БИОС много лесно, трябва да я намериш в Integrated Peripherals, нещо като AC'97 или HiDef Audio Controller... Опциите са две - Auto & Disable.

Тествай на друг комп, в друго помещение, с друго захранване. Виждал съм много захранвания на скъпи джаджи, които са откровено гадни и вкарват брум. Това го споменавам, понеже спомена, че не е с фантомно (аз го разбирам без да се "храни" по ЮСБ шината).

 

С ЮСБ карти не съм си играл, умишлено ги избягвах заради подобни странности. Причината да са нестабилни е в самата технология на интерфейса, но както и да е, не мисля, че има отношение в случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е защото използваш asio4all,на картинката така ти е показано в настройките на рийпър.Там където пише АsioDriver трябва да сложиш асио драйвъра на m-audio.Пробвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна повечето от разговора ми по Скайп с jkolarov, мисля че може да се извлече полезно инфо:

 

Като за начало при работа с DAW нямаш никаква работа в Уиндоуския контрол панел! Уин ползва Мултимедиа драйвери и т.н. глупости. Аудио софта ползва АСИО. Настройвай САМО от Рийпъра! И входове и изходи.

 

2-ро - какво е това ASIO4ALL??? Тази карта трябва да си има неин ASIO драйвер!!! ASIO4ALL е за вградени и недъгави немузикантски карти. Гледам шота... в контрол панела дето пише АСИО Драйвер. Аз съм имал няколко М-аудио карти, имат си техен АСИО драйвер и с тях върви!

 

Ти как я инсталира? От диск не се инсталират драйвери, те са ДРЕВНИ. Сгъни от сайта им последната версия и прочети упътването кое кога се слага и маха, кога се включва картата. ФайърУайър картите примерно трябва да се включат СЛЕД инстал на драйвера. За тази не знам точно как е, ама може да има някакво такова изискване. В Compability инфото на сайта им пише АСИО 2, значи трябва да идва с такъв драйвер.

 

АСИО4Алл го махни, другата карта я изключи.

 

Отпред имаш вход за микрофон и китара, както и изход за слушалки. Отзад имаш линеен изход за колони/усилвател. Копчето Дайрект Монитор трябва да ти рутира сигнала от входа директно към слушалките, без да минава през компа. Примерно вкарваш китарата във входа, слагаш слушалки и трябва да я чуваш,когато Дайрект-а е включен - независимо какво е настроено в софта. Така е принципно поне. :cheers2:

Ако Дайрект-а е изключен зависи какво е настроено и как в Рийпъра. Там трябва да укажеш:

1. девайс за използване

2. правилния драйвер

3. на съответния трак правилния вход

4. правилния изход пак там

5. да е включен мониторинга или RecordArmed ли беше там...

 

Драйвера ти е тук: http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver

Латенция няма единствено при Директен Мониторинг, то затова е и това копче там. Инак сигнала ходи в компа, процесва се и се връща и има латенция. Колко ще е зависи от компа като хардуер от ОС-а, от настройките на софта и от драйвера на картата, идеята на това АСИО е, тази латенция да е приемливо малка, за да може да се свири в реално време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи инсталирах драйвери наново. Следвах точно инструкциите за инсталация от форума на м-аудио. Проблема не изчезна, изсъска няколко пъти и след това работи около два часа без проблеми(свирих със амплитюб и не го правеше). Снимах как изглеждат нещата при мен. Асиото на Маудио при мен не е активно, а доколкото разбрах трябва да е с него.

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Baby_Thomas и неговата помощ по скайп, преиснталирах драйверите, взех си сигналче от външната карта и вече си свирукам на воля.

Всичките ми звуци се чуват, от китарата, от Ундоуса, и т.н. така че моя проблем е решен, благодаря много за изчерпателния отговор. Сега не чувам какво съм записал, но това предполагам е от настройките на Рийпъра, и за друга тема.

 

Благодаря ви още един път!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.