Jump to content
Българският форум за музиканти

Hughes & Kettner Edition Blue


Rammkopf

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес получих нова бройка Edition Blue 60 DFX, след като стария го сполетя беля (пак) и беше за подмяна с нов (пак), както и стана. Използвам случая отново да благодаря за безценното съдействие на Г-н Савчев, за кой ли път вече! :bravo: Няма да се впускам в подробности, само искам да споделя някое и друго интересно наблюдение, сравнявайки с предишната бройка от 2008-ма - имам странното усещане (и май никак не е субективно), че H&K са пипали по веригите на новите партиди EB60DFX. Не знам дали е същото и с другите модели ( 60 R, 30 DFX/R 15 DFX/R) , но този усилвател звучи МНОГО по-напечен от предишния в LEAD режим. Страхотен гейн, на слух адски се доближава до лампа и има чудесна артикулация при максимално предусилване! :) Направо ми мирише на "заемки" от схемата на Attax-ите ... Още не смея да усиля MASTER-a над 3, защото говорителят е нов и първо ще го поразкърша малко тия дни, преди да го изсиля до дупка. Но със сигурност това не е онзи Edition Blue, който познавам от 2 години. Предният беше сдялан във Виетнам, звучеше хубаво на чист канал (докато не се скапа нещо там с канала), а пък LEAD-ът му повече отиваше към crunch и ставаше най-много за по-тежичък рок. Този тука, пезевенк, се прелива в брутален метъл! :rocker: Имам чувството, че ако предният е имал гейн до 10, примерно, този отива до 16. :lol: След 20-минутна сесия (с ококорени очи и настръхнали от кеф уши), обърнах усилвателя с гръб към мене, за да видя кой го е правил, къде го е сглобил и прочетох на гърба му "Made in China". Сега, слушал съм UK-йски Orange Crush 15R, сравнен с китайския. Китайският звучеше по-модерно от английския по някаква причина. В Китай има по-големи метъли, отколкото в Европа ли, що ли? ;) И започвам да си мисля, че тия хора (в частност H&K) мирно не седят и постоянно си човъркат по усилвателите. В случая са хванали добра посока. Нищо, че този е сглобяван в чайна-таун. На усет е стегнат, изпипан, изглежда чудесно и звучи по-добре от първообраза-виетнамец.

 

Някой може ли да ме сгрее с инфо какво е пипано по новите партиди (ако е чел или чул някъде нещичко), 'щото аз нищо не открих в Интернет? Не съм гледал в сандъка, да не би да са сменили говорителя, но не вярвам - Celestion 12" RockDriver трябва да е все още. Поне в сайта им така пише. Нещичко са бутнали в електриката, гадовете ... и са си замълчали. Ако имате виетнамска сглобка и ви попадне сгода да свирнете на аналогичен китаец, заслушайте се. Но май няма да ви трябва много слушане ...

 

Long live da king! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря в момента с "едишън силвър", което е Германско и е бащата на "едишън блу" - изглеждат 1:1. Та исках да кажа, че моя драйв си е брутален по начало, на атаксите драйва е също убиец ... По-съм склонен да вярвам, че първото ти кубе е било нещо ... , а сега просто си попаднал на нормална бройка. Тя така трябва да си звучи - брутално, а не като овърдрайв (както спомена, че било първото ти комбо).

Аз дадох чисто нов Маршъл Валвстейт 100 за моя "силвър едишън" (като му чух драйва - веднага го размених, а Маршъла беше в пъти по-скъп, но изобщо не съжалявам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, може и да си много прав, батко. Изобщо не помислих, че може аз да съм случил на куца бройка предния път. :happy: И все пак, позитивното ми впечатление от този екземпляр си остава. Е, като се вгледам по-дълбоко във външния вид, откривам тук-таме китайски почерк в изработката (виетнамският беше ма-а-а-лко по-фино барнат), но пък козметиката не прави саунда ... и хич не му помогна да оцелее. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, може и да си много прав, батко. Изобщо не помислих, че може аз да съм случил на куца бройка предния път. :happy: И все пак, позитивното ми впечатление от този екземпляр си остава. Е, като се вгледам по-дълбоко във външния вид, откривам тук-таме китайски почерк в изработката (виетнамският беше ма-а-а-лко по-фино барнат), но пък козметиката не прави саунда ... и хич не му помогна да оцелее. :icon_shithappens:

 

Rammkopf поста ти много ме заинтригува

 

За съжаление до сега не съм имал вземано давано с Х&К усилвател.

Имам една молба

 

Ако случайно си имал работа Пийви рейдж усилавателите, на които има LEAD канал, да сравниш въпросните LEAD канали на Х&К и Пийви

 

Ще съм ти много много благодарен

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acei, имам Peavey Rage 158, ти лично ми честити за него. :icon_shithappens: Мога да позапиша малко семпляци тез дни, иначе с думи прости мога да кажа, че и двата ампа си имат характер. Rage-а го ползвам за по-тихичко свирене, по принцип. Не му е толкова корав драйвът, колкото на H&K, но е разбираемо. С по-як адаптер на китарата, обаче, ефектът е поразително добър. :happy: Аз го "клатя" с DiMarzio Super Distortion S и изобщо не мога да се оплача от липса на приличен гейн. Чакам скоро да добарам и Envoy 110 (ако ме огрее), пак red stripe модел, та да си попълня колекцията. :drummer: Е, те там ше стане лудница, просто. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е много ти благодаря за инфото

 

ако направиш запис за сравнение ще е супер

 

също ако вземеш пийви 110-ката също да направиш представяне

 

айде със здраве да си ползваш Х&К

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Attax 40 съм и мога да ви кажа,че е супер кубе.На лайв мачка въпреки,че е 40 вата.Следващия ми усилвател ще е направо Marshall Bluesbreaker :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.