Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

В една по-стара тема в този раздел съм обяснил всички версии на DFH какви са и защо са и т.н. С картинки даже.

Superior 2.0 има нови, но 2 пъти по-малко семпли, както и нов по-добър семплер. Вече обявиха и първия експаншън за 2.0 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз не можах да разбера тази програма дали е само със семпли, или всеки човек може да си "нареди" собствени барабани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти можеш ли да се разбереш какво питаш?

Софта представлява семплер и семпли, а има и малко ритми/брейкове. Може да се ползва всякак. За повече инфо гледай някое демо в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Инсталирах си Ez Drummer и Fl Studio, всичко се стартира без зор, но проблема е там че не мога да импортвам миди или какъвто и да е друг файл в програмата за барабани.То там си пише от къде и как става, но не става работата... :D Единственото което мога да правя за сега е да си удрям барабаните или да използвам готовите ритми и брейкове, но това не ме удовлетворява...

Та ако някой може да ми помогне бих бил много благодарен.

 

Поздрави на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cool_to_Hate,

ама и ти пък как можа точно с FL Studio да се мъчиш. Не че е лоша програмката, напротив, но просто е калъчкава за тоя тип неща... проблемът е да ѝ свикнеш.

Аз се опитвах на два пъти, ама се отказах... връзки между траковете, брой, ефекти, сенд, ретърн, пък записи, къде отива аудиото, как се наглася в аранжиментния прозорец... доста ми е объркана тая програма.

 

Не искам да ти нарушавам уюта, но тъй като вероятно си начинаещ, защо не прбваш вмест с FL Studio - с Reaper. Но ако чувстваш, че FL Studio е за теб, чети Help-a и Manual-a за нея (трябва да понзанайваш английски на средно ниво поне). :)

 

Иначе нека някой FL Studio потребител да помогне на човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип изобщо не съм начинаещ и използвам програми които не трябват за Ez Drummer-а, затова дръпнах ФЛ-а но май ще сменям...

 

И все пак си мисля че като дръпна друга програма пак няма да мога да импортвам файлове защото както споненах Ez Drummer-а не ще да приема, не ФЛ студиото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, начинаещ не в свиренето, а в музикалния софтуер.

MIDI-клиповете на всеки барабанен плъгин, модул, програма, са си само за него и в неговитре библиотеки. Може да порбваш страничен миди файл, който да добавиш ръчно в паката на самия барабанен плъгин и после като го отвориш да видиш дали ще "го вижда" като наличен. Понякога става, но не очаквай винаги 1:1 резлутати. Може би предварително ще е добре да преобразуваш с MIDI convertor (говорехме си за един безплатен такъв, даващ добри резултати в друга тема тук), за да преобразуваш файла си, според порграмата, с която си го създал, към формат за EZ Drummer. :)

 

То май така или иначе ще ти трябва, дори и с Reaper, Sonar, Cubase или което там ще използваш за главна програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и аз да импортна midi в ezdrummer през fl и в първия момент наистина номера не ставаше.После пак пробвах от File menu на Fl избрах опция import > midi > избрах някакво midi от папка midi на самата програма Ezdrummer >open> появява се диалогова кутия , в която се пита - which tracks to import ? това го оставям на All tracks.И тънкия момент е пак в диалоговата кутия, трите индикатора, от които два са активни по default - start new project , realign events.Дезактивирах ги а след това натиснах " чавката". Натиснах бутона play на Fl и всичко беше fine.Добре че беше това упражнение защото за късмет си харесах едно от двете демота , които намерих в папка ezd_demos - EZ demo shuffle 85bpm.mid :P Ами това е от мен.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е за какво ти е да го импортваш в ездръмъра??? импортвай си го в фл-а - както си и направил...за какво ти е изобщо да го слагаш миди-то в библиотеката на ездръмъра???импортвай мидита с фл-а.даже може да си импортваш инструмент по инструмент от някакво миди.

примерно слагаш ездръмър,изкарваш му "piano roll"-a и от там можеш да му импортнеш миди... аз понякога и така правя според ситуацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема се оказа друг !

Когато вкарам миди в Cubase, FL, Reaper, Adobe Audition 3 или друга програма - то не свири. Виждам постройката му, но не мога да го чувам а преди нямах такива проблеми. Единствено когато го пусна през някакъв плейър или гитар про мога да се възползвам от звука му... Веднъж стана номера през Кюбейс но дотам, като след това не съм пипал настройки.

Дали някой може да ми помогне ?

Бглагодаря пердварително...

Редактирано от Cool_to_Hate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да си махнал (или да не си казал на изхода) тракът, в който е мидито да отива към MIDI Hardware Output. Много често се забравя това нещо. Знам, че по подразбиране Guitar Pro и плеърите използзват по подразбиране MIDI синтезатора на Windows или пак по подразбиране - към подразбиращата се от системата аудио-карта!

 

Намирисва на такъв проблем. Виж MIDI Output настройките си! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Не знам дали ги следите тези от Тонтрак, затова ви анонсирам този експанжън на Drummer 2.0 Toontrack, за метълисти. От дясно има прозорец с аудио демо, който иска да чуе за какво става въпрос. ЛУДНИЦА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да направя все така няма звук...Единствено през REAPER се случи, но от там не знам дали мога да отворя EZDRUMMER-a...След опитите ми до сега не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучиш като поредния човек, при който нещата стават случайно. Ако не знаеш какво искаш да направиш, как се прави теоретично и къде се цъка, за да стане... Не знам и аз какво да кажа. Чети повече, само с кликане по кое да е копче не става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пускам си миди трак...правя му настройките както трябва...за вход - HD Audio input, изход - HD Audio Output

и мидито вътре не се чува, съответно и проограма за барабани няма как да бачка...Незнам колко по-подробно да обясня проблема.

Добре знам какво искам да направя, просто всичко се бъгна изведнъж, както споменах до сега всичко си беше наред.Дори след преинсталация на аудио драйвери няма промяна.

За първи път ми се налага да поискам помощ относно софт във форума и никой не се намира...До сега като съм имал случаи които не съм могъл да разреша, отвярял съм си раздел софт чел съм и съм се справял. Сега не виждам подобен проблем при някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.