Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

за Reaper не мога да ти помогна ама за Cubase SX 3, от VST instruments ги отваряш и после на миди каналите си избираш да излиза звука през Ezz, ае немога много точно да ти обесня, но мисля, че и сам ще го налучкваш, и олигофрен с боксови ръкавици може да кара мерцедес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След инсталирането на изидръмъра във програмната директория/program files/ трябва да ти се появи папка vst plugins.Там трябва да откриеш dll файл,ezdrummer.dll.Ако е там,стартираш рийпъра и съгласно снимката го зареждаш.После по указанията на гуру kurt uvash му правиш рутинга,т.е му указваш как и откъде да минава сигнала и туй то.На първо време като кликнеш с мишката ,да речем върху касата,трябва да чуеш звук.После има указания как да редиш миди клипове или да зареждаш готови лупове от папката с готови такива на изи дръмъра СНИМКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sardaesox мн благодаря! да ти се връща! :hysterical:

 

и на останалите благодаря! успях! евала! :) немам думида опиша радостта си.. един ден ако мога и аз ще помагам :godbless:

 

 

 

// а DFH и останалите неща за Ezdrummer-а(които смятам да инсталирам) пак ли от там да ги търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като инсталираш експанжън на самия EZ Drummer, него го избираш от EZ Drummer-a. Там горе където пише POP/ROCK - оттам го избираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясно. 10х :]

 

a може ли тема с някакво упътване на български, просто обяснено, как се работи с програмата. смятам, че едно такова инфо, ще ми спести мн време и нерви. в момента търся как става номера да записвам нещо с тия барабани.. :girl_cray2:

Редактирано от EZDrummer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам въпрос към спецовете от сорта на yellow neuphoria-сега дърпам фундрито,обаче тъй като много ми идват гигабайтите,еле с аватарите на супериора искам да питам кои точно експанжъни ми трябват от 5-те диска.Ако сложа всичко ще станат към 50 гб ,и ме пишете на първия етаж в психото докато намеря звука ,който ми трябва.Отделно-тъй като е на туунтрак-с кой семплер се стартира,единия ясно че е супериор,с ездръмър става ли?Мисълта ми е,че имат много миди семпли,които при супериора няма откъде да се зареждат,или поне аз не знам.А аватарите на супериора/блендите/ мисля да разкарам и да оставя фундри.

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P

 

Metal Foundry не можеш да инсталираш, ако нямаш всичките дискове. След като ги имаш вече може да си избираш между различни по големина инсталации, но без значение коя ще избереш, инсталацията ще ти иска всичкте дискове.

 

Може да се пусне през плеъра на Superior Drummer 2 без да инсталираш семплите му, само със семплите на Metal Foundry.

 

Не ти препоръчвам да се мъчиш да го пускаш през други семплери, понеже най-вероятно ще си загубиш времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всичките, а необходимите за съответната по тип инсталация. За домашни и достатъчно полезни резултати и първите две DVD-та са достатъчни. При мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P ,за бързите отговори! Така или иначе ще сваля всичко.Идеята ми беше с плеъра на супериор ли се пействат в/у трака миди семплите и той не е ли стенд-алоун.А,бе ще поразгледам като сваля,да не спамя повече.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз инсталирах 20 гигабайтовата версия и ми иска всичките дискове, от първия до последния

 

Може би минималната няма да ги иска всичките, но предпоследната ги иска със сигурност, въпреки че е едва 50% от целия размер

 

Инсталирай преъра на superior, обаче без семплите, после от настройките му задаваш папката, в която да търси семпли и ще ти разпознае MF

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледнам на сайта пише "MIDI is downloadable upon product registration"... което навежда на мисълта, че май не е лесно да се докопаш до тях.

 

Може пък да бъркам? Накой по-запознат???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъъй...Ще си задам въпроса тъпо и подробно.Та ,значи-досега стартирах изидръмъра,оттам си избирах/и пействах /в/у миди трака съответните мидита,които ми харесват.Във семплера на супериор обаче липсва миди-библиотека.Та въпросчето ми е-има ли някакъв вст-плеър,който да ми изкарва миди-библиотеката ,без да се налага да минавам през изи-то?Разглеждах супериора,чет

ох хелпове,обаче тъй и не видях там да има нещо като плеър,с който да изкарвам и придърпвам с мишката мидитата в/у трака . :wallbash:

:wallbash:

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъъй...Ще си задам въпроса тъпо и подробно.Та ,значи-досега стартирах изидръмъра,оттам си избирах/и пействах /в/у миди трака съответните мидита,които ми харесват.Във семплера на супериор обаче липсва миди-библиотека.Та въпросчето ми е-има ли някакъв вст-плеър,който да ми изкарва миди-библиотеката ,без да се налага да минавам през изи-то?Разглеждах супериора,чет

ох хелпове,обаче тъй и не видях там да има нещо като плеър,с който да изкарвам и придърпвам с мишката мидитата в/у трака . :wallbash:

:wallbash:

П.П.-сега като разглеждах сайта на Туунтрак,гледам че в семплера на SO2 има groove library.Аз съм с версия 2.01.Може би трябва ъпдейт,а?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.