Jump to content
Българският форум за музиканти

Toontrack's Superior/EZdrummer


karapetkov

Recommended Posts

Снимай 3-4 снимки докато си правиш работите, и ги покажи, да видим от кое е проблема.

Успех!

Ами то какво да снимам аз ще кажа какво правя и мисля , че ще стане ясно :punk_guitar:

1. New Project -> Empty

2. Add MIDI track

3. Devices VST Instruments и зареждам EzDrummer

4.После да речем натискам Open Grooves и си копвам няколко на миди трака mixer на EzDrummer го оставям на Defualt изключвам само room микрофона

5.Вече си имам тупаните записвам там каквото записвам и...

6.Еxport Audiomixdown...

това което избирам е.....

Files of type: Broadcast Wave File (.wav)

Channels -> Mono

Resolution -> 16Bit

Sample Rate -> 44.100 kHz

Outputs -> ASIO Multimedia Driver Stereo Out (stereo)

Save....

и това е останалите настроики мисля , че не оказват влиание върху звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук надоло грешиш!!!

6.Еxport Audiomixdown...

това което избирам е.....

Files of type: Broadcast Wave File (.wav)

Channels -> Mono

Resolution -> 16Bit

Sample Rate -> 44.100 kHz

Outputs -> ASIO Multimedia Driver Stereo Out (stereo)

Save....

 

 

Export Audiomixdown... stereo interlived 4100 32 bit Wave file(без broadcast) или пък ако не ти трябва в wav има и mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обърквай човека!

Broadcast типа е за запазване на time stamp-a и няма нищо общо с качеството на експорта. Проблема е, че задаваш формат моно - в този случай се получава типичният проблем с дефазирането на стерео сигнала при сумиране в моно. Кажи на експорта да е стерео - битовете си ги определяш в зависимост от това, дали ще обработваш по-нататък получения файл - ако ще го обработваш - 32 бита, ако нищо няма да му пипаш, а директно ще го пишеш на СД -16 бита.

За мр3 - въобще забрави за този формат, ако искаш да работиш със звук.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обърквай човека!

Broadcast типа е за запазване на time stamp-a и няма нищо общо с качеството на експорта. Проблема е, че задаваш формат моно - в този случай се получава типичният проблем с дефазирането на стерео сигнала при сумиране в моно. Кажи на експорта да е стерео - битовете си ги определяш в зависимост от това, дали ще обработваш по-нататък получения файл - ако ще го обработваш - 32 бита, ако нищо няма да му пипаш, а директно ще го пишеш на СД -16 бита.

За мр3 - въобще забрави за този формат, ако искаш да работиш със звук.

Успех!

 

Не го бъркам, той си беше объркан, пък за mp3 винаги се стига до този формат, няма как, аз лично нямам песни в wave формат, на всякъде са в mp3, но наистина докато не е готово парчето само в wave !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик:

няма как, аз лично нямам песни в wave формат, на всякъде са в mp3

"Аз нямам, значи никой няма", така ли?

Аз пък имам, имам и на флак и на ейп и на огг. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!!!Реших да сваля туунтрак супериор дръмър-а,та въпроса ми е има ли в него метъл семпли/или семплер/,не знам как се казва точно-пример-ездръмър и дръмкит фром хел експанжъна или трябва да си свалям отделно супериор дфх.Надявам се разбрахте шизофреничния ми въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айде бе,няма ли кой да разясни каква е разликата м/у Toontrack Superior Drummer 2.0 и DFH superior,ако са сравними тия понятия или едното е само семплер,а другото семплер със експанжъни??!?Големи са файловете и не ми се ще по три дни да тегля и после да трия ,да речем 35гб :)

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Може би имаш предвид ТОВА нещо .Интересно изглежда,но дали работи с кюбейс,гледам че се хоства със сонар,освен това дали има банки с лупове като дръмкит фром хел,които много ми харесват.Тук по скоро ме интересуваше възможността да мога да си обработвам звука на барабаните,защото изидръмъра не предлага много възможности.Иначе плеъра на сонара ми хареса, определено има повече възможности за обработка,поне по описание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wub:

Въздържайте се от публикуване на неразрешени линкове.

 

Няма нужда да изброяваш действията си - какво си свалил и какво не и колко дни ти отнема.

Не стига, че не си го платил ами видиш ли и времето за четене да ти спестим.

Достатъчно е да попиташ каква е разликата между двете.

 

Супириър Дръмър е наследника, 2-ра версия на DFH Superior. DFH в момента се предлага само като extension kit на EZDrummer и може да се отваря и в Супириър. Звучи различно от Супириър. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не останах особено доволен от superior и superior 2

 

BFD2 определено ми грабна сърцето, след като дълги години наред ползвах добрия стар DFH2

 

иначе всичките подобни пакети съдържат семпли + семплер, тва си е задължително, друг е въпроса колко са функционални самите семплери, примерно DFH2 ползва кустомизирана версия на KOMPAKT, който в общи линии няма кой знае какви възможности, аз от край време му ползвах семплите през KONTAKT 2, където всичко може да се настройва детайлно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нилъде не съм публикувал забранени линкове,ако беше отворил линка щеше да разбереш че това е официалната страница на кейкуолк!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.