Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се почистват чинели ?


Recommended Posts

Разгледай тук: http://www.musicworld.bg/bg/c_163/Cymbal_Accessories.html, предполагам някой от препаратите ще свърши работа, но не мога да кажа кой - имат си описание, би трябвало да пише за какво са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с вода и обезмаслител ''Меглио'' и се изчистиха но не всичката мизерия май става с паста,като препарата ''Циф'' или паста за зъби,ще пробвам с паста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и тук във форума има малко дискусии по въпроса - ЦЪК! :)

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам един продукт на "Мейнл". Доволен съм, НО знам, че има и по-добри препарати. :)

Въпрос към горния комент : С пастата само бляск ли се придава? В смисал има ли някакво друго качество (да речем запазване , дълготряйност) или като цяло всеки продукт е само за "гланца" :) .

Съжалявам за глупавия въпрос :icon_shithappens: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз използвам пастата посочена на картинката от около година, това което се получва(поне при мен) възвръща се блясъка и придобиват много свеж вид, изчиства петна от палки особено като свиря с черни, лошото обаче е, че ми се изтри надписа на китаеца :)

Друг въпрос е на колко време трябва да се чистят.

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх ... кофти. И аз бих се разтроил ако ми се изтрие надписа :topicsux: .

А иначе аз ги чистя преди концерт.

Това да речем е един път месечно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги чистя с WD-40 има го почти на всяка бензиностанция (малкия флакон е 3,50 мился),води се масло за отстраняване на ражда ,но се справя перфектно и с окисляването на чинелите. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте!Никога не съм бил фен на чистенето на чинели,но вече старите Аматки ми станаха кафяви и се реших да ги лъсна!Е да ама не пробвах ЦИФ,ВД-40,Обезмаслител медикс,дори кетчуп и почти никакъв ефект!Взех си дънлоп65,ама и с него не ми се получава особено добре.Та въпроса ми е насочен към тези които са ползвали последния препарат,има ли някакъв специфичен начин на работа с него,защото мажеш и търкаш явно не върши работа!Предварително благодаря!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги почиствам с лимонена киселина + ''Циф", с минимално търкане стават като нови, но после хубаво ги изплаквам с вода за да отмие киселината и подсушавам. Върху старите ми чинели ефекта е поразителен, ама ако бяха за 1000 евро чинели не знам да ли е добра идея.Друг е въпроса с какво могат да се третират след това да си стоят чисти по-дълго,  без да се загуби нещо от звука :unsure:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.