Jump to content
Българският форум за музиканти

Група "Змей" представя едноименния си албум.


Recommended Posts

Имам удоволствието да ви поканя да чуете и притежавате албумът на групата ми - "Змей"

 

Едноименият албум беше записан през 2005 в студио М&Д и студио Фактор, продуциран от мен, Боян Христов.

Съдържа над 20 песни в различни музикални стилове - различни видове рок, фънк, поп, блус, боса нова, латин, акустични версии, скрити тракове, кавър версии, записи наживо и инструментали.

 

 

Ето съдържанието на албума:

 

 

1*. Интро На пътя

музика Боян Христов ...................................................0:52

1**. На Пътя

музика, текст и аранжимент Боян Христов ........................................4:56

2. Сега и понякога

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” .......................2:20

3. Ягодица

музика и текст – народни, аранжимент Боян Христов ................................................2:19

4. Враждебна от Враждебна

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” ...................................3:21

5. Ти пак

музика, текст и аранжимент Боян Христов .................................................................5:14

6. Солено

музика, текст и аранжимент Боян Христов ................................................................4:05

7. Във въздуха

музика, текст и аранжимент Боян Христов ..................................................................4:16

8. Един и същ (акустична версия) музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент Боян Христов,

оркестрация Йордан Владев .......................................................................4:25

9*. Интро Чувам че музика Боян Христов ...................................................................2:00

9**. Чувам че

музика, текст и аранжимент Боян Христов ....................................................4:39

10. Get Behind The Mule (Live) - музика и текст Tom Waits, аранжимент Змей .......................3:54

11. Има ли

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” ...................................4:57

12. Лайфстайл машина

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” ........................................5:46

13*. Луда крава

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” ........................................2:49

13**. Още по-луда крава ("Луда крава outro")

музика Боян Христов, аранжимент „Змей” ....................................................0:59

14. Дъждей

музика и текст Боян Христов, аранжимент „Змей” ...... Падащи звезди (скрит трак)..............................6:03

15. Революция

музика и аранжимент Боян Христов, текст Боян Христов и Мария Ненова ...........................5:12

16. Рали (изп. Васил Найденов) аранжимент Боян Христов ...........3:31

17. На вълни

музика, текст и аранжимент Боян Христов ......................................................................4:29

18*. Интро Колибата

музика Боян Христов ......................................................................1:04

18**. Колибата

музика, текст и аранжимент Боян Христов .............................................................3:01

19. Бебе

музика, текст и аранжимент Боян Христов ..........................................................3:56

20. Има ли (акустична версия)

музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент Боян Христов и Йордан Владев …....4:41

21. Един и същ –музика и текст Станислав Домбов – Домби, аранжимент „Змей” ....................................... 4:11

 

 

 

 

Група „Змей”:

 

Росен Неделчев – барабани

Станислав Домбов – Домби – бас и вокали

Боян Христов – китари, бас, тамбура ("Дъждей"), вокали

 

Гост музиканти:

 

Юри Божинов – контрабас на „Има ли” (акустична версия) и „Колибата”

Йордан Владев – пиано и оркестрация на „Един и същ” (акустична версия) и пиано на „Има ли” (акустична версия)

 

 

Албумът може да свалите безплатно и без всякакви условия на www.BoyanHristov.com

 

tri-crop.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_witch: Приятно и изключително професионално! :coolp: Но, внимавайте да не прекрачите хлъзгавата от лиги граница с Естрадата! :rolleyes: Наблизо е :rockon:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента нямам възможност да чуя някоя песен (на работа съм).

Ваше решение е и безплатното разпространение, с всички последствия.

Друго ми е любопитно обаче: нарочно ли е търсено съвпадението със ЗМЕЙ на Балканджи?

http://avtora.com/reviews/rewiuta/balkandzhi_-_zmei , защото ако е умишлено не виждам логиката?

Не съм техен почитател, просто питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албумът на "Змей" е от 2005 г. Пиесите са свирени пред публика. Албумът на "Балканджи" е от 2008 г.

Съвпадението според мен се дължи на лоша информираност в гилдията.

 

Влад

 

п.п.

Аз не видях границата с естрадата, сигурно съм минал по друг път...

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ме няма абсолютно нищо общо между "Змей " на Балканджи и група Змей..До колкото знам група Змей е отпреди "Змей" на Балканджи..

 

 

Много ми допада албума. Има настроение. Някак си непретенциозно готин.

Ягодица - Химн.

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушането беше истинско удоволствие, благодарим за поканата!

- Освен това - поздравления за хубавото писмено представяне на продукта, изброяване на стиловете, изчерпателното и прилежно описание на всички парчета, по заглавия, номерирани, с времетраенето.

- Прави страхотно впечатление и създава атмосфера на гостоприемство в темата (в съпоставка с някой парцалив анонимен линк)!

 

Аз прослушах всички парчета. Някои - малко по диагонал.

 

СВИРЕНЕТО Е ГЕНИАЛНО!!! :greenangel:

(Последното изречение мога да го напиша още 10 пъти с още по-дебели букви.)

Супер готин аранжимент на парчето на Васил Найденов!

Парчетата с по-лирично и изравнено пеене също са много приятни за слушане.

Готини аранжименти и хармонични решения, компактни схеми, свежи мелодии!

Единствено вокалните партии, в които има забежки към пънк и рок, ми стоят някак по-наивно и схематично. Очевидно са предназначени да натрапят текста на слушателя и ми излизат от баланса на цялата композиция. Преднамерено комуникативни, запяват се, сценични са, но как да кажа - намирам ги за критичен музикален компромис с общото качество.

 

Иначе в баса и китарните акомпанименти в целия албум вървят такива фънкарски гъдели, блусарии и латино-пинизи, че след всяко интро си мечтаех... вместо глас да чуя един размазващ сакс или тромпет (и щях да се разтека).

 

Ако заложите само на музиката и елиминирате "агитката", качеството става просто бутиково! (И цена трябва да има!)

 

Това си е мое мнение, разбира се. В случай че не предстоят други творчески търсения и този е окончателният стилов облик на групата, аз не попадам точно в целевата аудитория, признавам си.

:):greenball::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е мое мнение, разбира се. В случай че не предстоят други творчески търсения и този е окончателният стилов облик на групата, аз не попадам точно в целевата аудитория, признавам си.

:greenangel::):greenball:

Аз пък да си кажа , че с мен сте уцелили десетката. От както "Джендема" и "Три и половина " нямат нищо ново аз само душа да намеря заместител. Боян като един наследник на тези групи явно е взел най-добро от тях ..Истински текстове..няма пудра , няма фалш.

Красота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Най-накрая ... Спомням си концерта ви в Backstage преди незнам си колко време вече и тогава така ми се наби в главата мелодията на припева на "Ти пак" ... радвам се, че мога да чуя пак парчето ... а и не само него :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ти! Каква приятна изненада! Много благодаря на всички за вниманието!

 

Тук е моментът да споделя, че за улеснение албумът е достъпен за сваляне с един клик и освен МР3-ки получавате опис, текстове на песните и снимки... Албумът на Змей

 

файлът е .зип и е около 220 МБ, но мисля че удобството да имаш всичко на едно място си заслужава тегленето... Пък и хайде сега, не теглиш ти, а компютърът ти

 

 

Ето го и Facebook event

 

 

 

@Лими -

 

благодаря ти за коментара. Вярвам, че никога няма да направя нещо, което да е Естрада, в смисъла в който я разбираме в България.. Освен естествено ако не реша да се изгавря с нещо, т.е. направя нещо на шега.

 

 

 

@ Slacoth -

 

Благодаря и на теб за отделеното време!

По отношение на безплатното разпространение, ето как виждам нещата.

Навремето дадох много пари, време, усилия и нерви да запиша албума на "Змей". Помогнаха ми много хора - всеки с каквото може - те ще си видят имената в благодарностите. От тогава насам мина много време и аз уви нямам възможност да търся издател, да правя реклама и изобщо да движа нещата както си му е редът. Причината е, че вече не живея в България. (заминах да следвам в Бъркли в Бостън, завърши и т.н.) Така че в един момент се изправих пред 2 избора - да си слушам албума и да го знаят малцина от най-близкото ми обкръжение, или да го пусна онлайн и всеки да може да го чуе. Аз естествено няма да видя нито лев от това, но тия пари съм ги прежалил.

 

По въпроса за името и Балканджи. Не виждам нищо лошо, дори напротив. Аз мнгоо обичам тематиката за Змея, така че виждам албума на Балканджи като принос в тази насока, освен това със Спас от Балканджи се познаваме лично и той мисля, че знае за Змей. Албума на Змей е записван 2005-а, песните са мислени, свирени наживо още от 2004та година, а аз съм регистрирал името на група Змей в министерство на културата още през (забележете!) 2001-ва година.

 

Така че проблем с името на албума няма и нещо повече - аз бих се радвал да има още албуми, които да имат нещо змейско. Виж, ако се появи нова група, която иска да се казва Змей, тогава вече ще има проблем и аз се съмнявам че на някой ще му се ходи на съд за нещо подобно. Далеч по-лесно е да се измисли ново име на група.

 

Благодаря ти за хубавите думи! Съгласен съм, че не всичко е метъл. В албума най-твърдите неща са "Революция" и "Рали", макар че определено не са метъл...

 

 

 

 

 

@ Vlad - благодаря, че си отделил време да чуеш нещата!

 

 

 

@ Басурендер - благодаря ти! Наистина се надявам да е непретенциозен макар че е досадно дълъг и има безброй интродукции и стилистични отлконения... Идеята беше да се правят готини песни, готина музика, без да се мисли за стилове или цялостно звучене на албума. За това е такъв миш-маш и честно казано това най-много ми харесва. А пък "Ягодица" е първата песен, която сме записали.

Относно Джендема и Три и половина - това са ми най-скъпите спомени и опитът от тях се отразява във всичко, което правя, независимо от това дали е свързано с музика или не.

 

 

@ Angelina

 

много ти благодаря, че си отделила време да чуеш всичко и особено за коментара ти по отношение на свиренето ни :)

 

мисля че си напълно права за вокалните партии, в които има забежки към пънк и рок... бяхме млади и не толкова опитни, дадохме най.доброто от себе си, явно най-добри сме били в други неща. Свалям ти шапка за мнението ти по въпроса! също така без бой си признавам че като певец съм гОла Вода, но какво да се прави - това ми е гласът, правя каквото мога.. поне оттогава досега съм се поошлайфал в някой неща.

 

 

@ Delyan - еееее, ти си един от малцината които са ни виждали наживо :)Надявам се да сме ти харесали. "Ти пак" е една от любимите ми песни, може би защото се пее за светлината, може би защото има готини акорди на бриджа, не знам... радвам се че ти харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че никога няма да направя нещо, което да е Естрада, в смисъла в който я разбираме в България.. Освен естествено ако не реша да се изгавря с нещо, т.е. направя нещо на шега.

:) :) Моля, те, не си прави "естрадни шеги", защото може и да ти хареса, и току виж, неусетно си през границата. :D Много групи се изкушават, уж на шега да пародират нещо си и ако видят че, успеха(кинтите) е по-голям от преди, се вживяват в новото си "амплоа" и си "хвърлят бисерите на свинете". У нас това се превърна в епидемия вече. :) Работете си във вашта "ниша" и успех голям или малък, ще дойде и то скоро! :D:)

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бояне, тези записи съм ги чувал още когато ги направихте:) Тогава свирехме с Росен и Пешо. А и на живо съм ви слушал - и на концерта в Бекстейдж и на още едно място, даже тогава ви подгрявахме така да се каже:)

 

Страхотно си представил труда ви! Прав си, че по-добре да го слушат хората - има какво да ни достави удоволствие!

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

Още си пазя афиша - този със снимката от по-горе. Много ми допадна идеята - триглав змей:)

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, браво!

 

:rocker: :rocker: :rocker:

 

Бояне, и по-рано мисля бях писал какво мисля за тебе ("Като порастна - с тоя искам да свиря в една банда"). От пуснати тук неща, личния ти сайт и сурови неща наживо по YouTube съм изградил представа за 'шапки долу'-музикант (па макар и със спорни вокални изяви тук-там : )

 

С това трио и студийни неща сте страшно свежи, последователни в идеите и качеството и пълни с потенциал. Жалко, че е спряло дотам (дай Боже някой ден нещо от този проект да се възроди и продължи). Като цялостна (и немалка) колекция - едно от най-добрите български неща, които съм чувал отдалече през тия години. И това само от едно (бегло) чуване - предстои ми много да ви слушам, с по-малко критично любопитство и повече удоволствие. (Някой ден ще ми продадеш и един оригинален диск - или два? - с некомпресираните записи, че е грехота хубавите акустични звуци да се гърчат в МР3йки).

 

Браво и за решението да го пуснеш за свободно теглене онлайн: това е пътя! Бих насърчил всички четящи тук да споделят линка с поне един познат, ще ви е благодарен! (И когато дойде време да разпространявате ваша продукция, помислете и за този модел: достигането на широка аудитория винаги се отплаща. Продажбите на добра цена и нищожни бройки - не се.)

 

Още веднъж: шапки долу!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.