Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за палки


Recommended Posts

Здравейте, свиря на барабани от година и два месеца някъде и имам въпрос относно палките: Нормално ли е да чупя палки и да се налага да купувам на две седмици, и някой път по малко? Удрям доста здраво по барабаните и по чинелите и свиря около 4-5 часа на ден без прекъсване, но не ми се вярва това да е причината. Свиря предимно Пънк, Поп-рок, фънк.

Ако искате може утре да ви направя снимка с колекцията ми от палки през последните 6 месеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къде точно ги чупиш? или палките са скапани или имаш проблеми с техниката или просто удряш прекалено здраво, ама дай подробности за да получиш по-подробен отговор от някого...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста стабилно праскаш като гледам по средата ма рамото ги кършиш някъде.. ддз :hysterical:

иначе палки NOVA лично аз никога не съм чупил а имам един чифт 7А от 2 години. Аз и попринциш рядко си чупя палките и мразя когато това става... и мисля че не е нормално толкова често да се налага да купуваш нови и нови. Е не на последно място ше има матерял за печка.. се пак зима е :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги чупиш най-често на обчъча на барабанчето ли?

 

Ако бяха 7а по бих си обеснил как става, но при теб най-вероятно е от неправилна техника, ако забиваш палките докато свириш по барабаните без да ги оставяш да "дишат" т.е. да имат собствен рикошет.

 

Ако може пусни някакво клипче да ни покажеш как и колко силно удряш, за друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с Valeto - 5a, v7w или с други думи - най-тънките, които намеря. Струват 5 кинта. Досега съм чупил две палки... едната даже май някой друг ми я беше счупил.

За сметка на това познавам барабанисти, които ако не всяка седмица, то поне през седмица чупят палки.

 

Не знам какво означава "нормално", очевидно е въпрос на техника на свирене. В този ред на мисли си мисля, че ако не те притеснява това финансово, не е проблем да оставиш нещата да се изгладят от самосебе си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес или утре ще пусна клипче да видите как точно свиря и да кажете дали е от техниката или е от нещо друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ги чупиш най-често на обчъча на барабанчето ли?

 

Ако бяха 7а по бих си обеснил как става, но при теб най-вероятно е от неправилна техника, ако забиваш палките докато свириш по барабаните без да ги оставяш да "дишат" т.е. да имат собствен рикошет.

 

Ако може пусни някакво клипче да ни покажеш как и колко силно удряш, за друго не се сещам.

 

Ами на обрача не съм ги чупил до сега, а само на фуса или райда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти е вдигнат на високо фуса и удряш по ръба на чинелите,но това пък е нормално за музиката ,която свириш.

Да не забравяме,че палките са само консуматив :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти е вдигнат на високо фуса и удряш по ръба на чинелите,но това пък е нормално за музиката ,която свириш.

Да не забравяме,че палките са само консуматив :)

 

Мда свиря с висок фус.

А зависи ли какви палки вземам, например ако взема палки за 8 лева или палко за 20 лева ще има ли разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми едва ли ше има голяма ралика.. иначе щом свириш висок фус т.е. удряш по ръба и палката се насичка все едно някои дървар е млатил по еди кое си дърво мпже да пробваш да обвиеш рамото на палката с някакво тиксо или нещо от сорта не че това ще ги направи нечупливи но все пак е нещо. Пусни някое видео което си заснел докато свириш да видим - добра идея е :) Успех с намирането на причина ! Все пак сме в криза тегаво е да се купуват палки през 1-2 седмици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда свиря с висок фус.

А зависи ли какви палки вземам, например ако взема палки за 8 лева или палко за 20 лева ще има ли разлика?

 

Оправи си постановката проблема не е в палките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.