Jump to content
Българският форум за музиканти

Фукня


Dilian Nedev

Recommended Posts

@Baby Thomas ич биля не са две хилки, щот сам си ги направих.

Вярно, всичкото кабел е само Cordial + Neutrik, като се има предвид че си сглобих сам и четири DB25-ци... сега сънувам поялници и тинол :)

Ама си струваше.

Ето old vs. new :) С любезното съдействие и огромен хелп от Косьо, а.к.а Telerig, който ме светна какво и защо е SSL...

 

 

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Милиони години след горния пост, в една друга и много сбъркана Галактика, не се сдържах и се сдобих с това. И пак, сърце не трае, да се изфукам :)

 

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jabs Еха, честито! За какво смяташ да го ползваш - live/studio? И как би го поддържал - контакт спрея, ясно, останаха ли майстори, които са способни да ремонтират такова чудовище?

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстори винаги ще се намерят...един мой колега дори има сервиз тук в Пловдив и редовно съм заварвал там разни стари "маси" за смяна на фейдъри или нещо друго.

А иначе честито за придобивката! И аз често след години съм си начесвал крастата с някой модел, който не съм имал възможността да го купя, когато е бил модерен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите думи :) Засега майстор няма да трябва, тъй като конзолата за мое смайване се оказа (както обичат да пишат на запад) в pristine condition, демек всичко работи на макс, няма пукане, хъркане и прочие благини :) Дори вътре изглежда все едно излезнала от завода, а би следвало да е правена някъде в края на осемдесетте, в "златните години" на аналоговите конзоли и на Soundcraft. Сега ще пришия на копчето балтон, май ще се случи цялостна рекоснтрукция на подпокривния етаж на къщата, после кабели, още едно Аполо 16... въобще колумбийски сериал в 124 серии :) Но в края на краищата аз си работя мои неща, бавно, без напън и срок, и си търся удоволствието от работата и хобито. Знам че ITB вече повечето неща се случват, но за мен кефа са копчетата и фейдърите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката, подобни "таралясници" си остават гъдел, особено в готово функционално състояние.

Относно Apollo -- за разнообразие може да поразгледаш и Prism какво предлагат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas Стига де ... щеше да си купи АЙФОН и да смесва през GarageBand, нека паднем още по-ниско! 🤣

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За да затворя квадратурата на кръга, първия стартов сетъп даде и звук...

С това желая на всички да продължим да правим музика, и да сме живи и здрави. Дано ни се размине най-лошото!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, jabs написа:

 Дано ни се размине най-лошото!

За съжаление след толкова глупости, които се случиха и тепърва предстоят да се случват, очаквам да има лоши неща, тъй като те обикновено идват след някакъв лаг, но това не ми пречи отново да те поздравя за придобивката и докато гледах клипчето все едно си бях у нас, само дето някой ми е подменил малко мебелировката и е сменил някой и друг модул. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@jabs В моята лична класация получаваш първа награда за категория "Chris Lord Algee от Подуяне". :D Просто с толкова качествен, при това аналогов gear, включаю SSL-а, компресорите, конзолата, мониторите и прочие определено скриваш в малкия си джоб голяма част от съфорумниците. Респект! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/15/2022 at 2:52 AM, Koobenot said:

@jabs В моята лична класация получаваш първа награда за категория "Chris Lord Algee от Подуяне". :D 

Ooooo, чакай да видиш какво още седи в Под-уяне и чака интеграция :)

Иначе ако трябва да съм сериозен, събирането на гиър за "хибридно" студио е занимание за няколко години напред, за мен свързано с дебнене на оферти втора ръка, размени, някои компромиси и много четене. Сега, когато навързах частично нещата и пуснах първите звуци усещам (и по-скоро предвкусвам) удоволствието което ме чака когато всичко се сглоби в една система. Разбира се, дотогава ще има още много поене, рязане и дялкане и (за щастие) малко финанси, тъй като каквото исках, общо взето го взех вече... а дори и тук във форума има доста хора които имат страхотни студия, само дето не са толкоз приказливи като мен и си мълчат :)

Междувременно си поиграх да изпроектирам (архитект съм сепак :) ) едно бюрце за целокупния хардуеър, което ще изглежда ей така.

SC.png

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При нас кипи усилен творчески труд, подкрепен идейно и морално от минимум двама водещи съфорумци :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.