Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Лекичко да се обадя-при пренос на нискочестотен сигнал коаксиалният кабел няма да доведе до нищо кофти.Той е предназначен да пренася СВЧ сигнали,затова и конструкцията му е по-особена.Няма да стане,ако се опитаме с аудио кабел да пренасяме видеосигнал,по-точно ще стане ,ама кофти.Колкото до алармените кабели-да,ще вършат работа,но като че ли са по-твърди от допустимото.Самата изолация на проводниците е твърда.Все пак това е кабел,който положен на стената трябва да стои малко или много изпънат,а не да виси като черво.Докато микрофонните или китарни кабели трябва да са максимално гъвкави.Това е основното изискване към тях.Аз съм купувал много добър кабел от КОНРАД.Доколкото помня се водеше автомобилен аудио кабел.С дебела гъвкава изолация,а между двата кабела вървеше тънък изолиран проводник,който пускал автоматиката на чейнджърите.Цепеше се без никакви проблеми,вече 3 години не е правил бели.Не зная дали още може да се намери,но беше перфектен!А на цвят го бяха докарали-страхотно електрическо синьо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Току що си завърших кабела :) (с малко помощ от съседа...нещо поялника ми не бачкаше :icon_shithappens: )

Утре, като си взема китарата от "сервиза" ще го тествам.

Кабел на Fender - 25 лв.

============================

2м Кабел с оплетка - 2.80 лв.

2 моно жака 1/4" - 1.30 лв.

20 см. термошлаух - Имах си непомня колко струваше.

1 литър бира "Алмус" за съседа - 1.20 лв.

_____________________________________

Общо - 5.60 лв

============================

 

Да си джангариш на китарата с ТВОЯ кабел - безценно :punk_guitar:

Яд ме е само, че нямаше кабел с оцветена изолация, а само прозрачна. ама и така става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе а ще може ли да ми кажете дали ще стане с жакове от 1 готово кабелче дет е 45 см. Или ще ми е по лесно да си купа напрао жаковете?

 

Аа и ако не ставам нахален мое ли да кажете накратко нещата които са нужни за тая спойка и от каде може да се купят (Софиа) щото толко мнения прочетох че се обърках а преди не сам споявал и за тва питам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти нещо, което да запояваш (кабел и жакове), нещо с което да запояваш (поялник), припой, с който да поиш (тинол - мисля, че в момента има различни сплави на пазарЯ) и евентуално флюс (купешки флюс, колофон, аспирин и всякакви други купешки и некупешки решения за окисляване и по-лесно запояване...). Трябва ти и речник на българския книжовен език и по възможност един правописен и един пунктоационен, за да се научиш къде се слага запетайка, къде се пише "а" и къде "ъ" :) Последните са най-важни в случая!

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Ако говориш за кабел, който е с капсуловани жакове - ще стане, но има ли смисъл да се циганиш, като един жак е 30ст, а успехът ти е силно съмнителен?

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука чета за някакви жакове за по 30 стинки или за по 65 стинки.

 

От личен опит казвам че няма да изкарате мноу с тях......

 

Дори и проел от по 2 кинта пак превъртат след 1 месец.

 

По този повод моя милост си купи 2 кабела за сумата от 50 лева и не се занимава с глупости.

 

Когато докарат в БГ магазин истински жакове тогава ще поя пак кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ както се казва с пръдня боя не става !

 

Ако искаш готини жакове си взимаш от томан нойтрик или суичкрафт, НО! подбираш от хубавите модели :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

обиколих няколко магазинчета, търсейки кабели. В 2та конрад ми опънаха нервите с некадърно обслужване.

Идете в Динакорд (на 5те киушета) и си земете китарен кабел къвто си требе! най скъпия е 1,90 метъра, следващия е 1,30 май! Спестете си ядовете и бъдете доболни.

А и ъглови жакове, каквито е ползвал Никифена на снимките май има само там.

Айде! Аз си направих прекрасен кабел за 5 лв някъде, не мога да му се накефа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Благодаря за полезната тема на автора! Само едно въпросче още - Каква да е дължината на кабела (по-дълъг,по-къс) има ли значение и кое е по-добре? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като е по-дълъг от 10м примерно и китарата ти е с пасивна (нормална) електроника, а усилватела с високоимпедансед вход примерно лампов и капацитета почва да влияе и намаля високите

но ако китарата има активна електроника или минава преди този кабел през ефект с буфер, като ефектите на Босс не мисля че е проблем и 30м

но всичко зависи и от качеството на кабела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До сега всички кабели дет съм си праил (не че са много де) са се прецаквали на 2рата седмиса. Чак сега разбирам защо. Много върши работа таз тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 4 months later...

колеги,аз наскоро реших да поосвежа така познатата техника "направи си сам",което ме отведе до гореспоменатите Динакорд и Конрад.В Конрад два часа мацката не можа да ми каже какво имат и колко струва...Отидох в Динакорд-а и за секунди ми дадоха навито кабеленце,колкото исках,за съжаление розовичко :greenangel: ,но с оплетка,с вскичко. Там обаче пуснаха офертата за 13 камъка за жак 1,4. Пак до Конрад срещу 2 камъка - 2 жака,златнички :hysterical: .Сега остава с тези разцветки да покоря и родната фолк - авангардна сцена (поде*аввам се)

 

 

равносметката:

6 метра Х 1.60 = 9,60 лв.

2 жака Х 1 = 2,00 лв.

малко умения

______________________

няма и толкова 11,60 лв.

 

 

ПС: по качество е по-добър от кабел за 20 кинта от столичен магазин(няма да споменавам кой точно),в сми шумът е значително по-малко.Успех на всички с начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Жаковете от конрад са пълен ташак. Ще те разочаровам, ама за един лев не може да очакваш чудеса от "златен" жак.

Очаквай рано или късно проблеми.

Не случайно хубавите кабели със жакове струват скъпо :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можна,аз и не очаквам чудо,но ми се свидеше да дам 13 точки за 1 жак при положение,че съм дал 10 за кабелята.А за немския магазин,ако може линк,за да погледна какво предлага и да споделиш колко време се чака горе-долу?Предварителската благодарско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.