Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Не съм специалист ,но възможно ли е в единия край да се сложи такъв жак?

Редактирано от SelfDestroyer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Това предполагам е с цел да си пускаш направо в компютъра китарата? Аз лично използвам ей такова нещо с нормален кабел - преходник от 1/4" към 1/8" (какъвто искаш ти да сложиш). Така няма да се налага да махаш целия жак, ако примерно скъсаш кабела, който искаш да направиш, просто взимаш друг нормален кабел :metalist: Продават се по 30-40 стотинки по жичкаджийските магазини.

 

CAA14.JPG

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички май това ще ми е първият пост ... :metalist:

от доста време чета форума и се радвам че го има ...

 

от това което разбрах от поста на Evtim Djerekarov

 

си представих нещо такова само че не съм сигурен дали съм разбрал правилно ...

 

 

shema.gif

схемата е малко смешна но мисля че всеки ще разбере за какво става въпрос

 

и това което не разбирам е какво става в точка 3 в дясно на схемата ... шлауфката просто си остава не запоена или ... ?

 

сажелявам ако на някой му се струва тъп въпроса но и още един познат е стигнал до този въпрос

 

благодаря предварително :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл

 

Ако едно ти е tip, две ти е ring а три ти е маса, трябва да ги направиш така:

 

Това което трябва да промениш е само, че 2 трябва да отиде на 3 и в двата края на жака.

 

Схемата ще изглежда така:

90352_595.GIF

 

Като гледаме тази картинка:

90359_016.JPG

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свързване на стереожак ли говориш, или за свързваянето с двужилен кабел, целящо по-малко шум?

 

Ако говориш за двужилен лабел - на китарата 1 е сигнал, а 2 е земя(от дясната част на схемата ти).

От лявата страна(откъм апаратурата) 2и 3 са свързани заедно към земя, а 1 е сигнала.

 

(предполагам 1 - 2 са двете жила на кабела, а 3 е оплетката).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да схванах Идеята и на мен така ми се струваше логично но реших да попитам :metalist:

много благодаря за разяснението :rolleyes:

 

в събота ми идва инструмента и мисля да си направя кабелчета :) и ще тествам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Винаги купувайте възможно най-скъпия кабел - цените не са толкова страшни, а и не се купува всяка седмица. За предпочитане е под екраниращата оплетка да има навито алуминиево фолио. Един от големите врагове на кабела е настъпването, така че колкото е по-качествен, толкова е по-дълъг живота му. Щом един кабел започне да пука, значи е настъпил моментът да го изхвърлим. В Динакорд продават и жакове "Нойтрик", по-скъпи от останалите /последния път струваха около 6.00 лв/, но гарантирано имат много по-дълъг живот от всички останали. Имам такива жакове, които запоявам за пети или шести път на нови кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

...да ви питам...като запоявам правя капките припой много големи...и става мазало...как могат да стават по малки...и защо не ми се получава добре на мен... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

ако тинола който ползваш има малко колофон в него и слагаш много тинол ще се получава така.

намери си само колофон и сложи повечко колофон и по-малко тинол. В този случай ще се получи едно черно петно от колофона около спойката, но това да не те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора, търся кабел за свързване на ел.компоненти вътре в китарата.Обикновен едножилен и четирижилен - за адаптер хъмбъкър.Та вапроса ми е дали има такива на метър в музикалните магазини и в кои?Ако някой знае ще бъда много доволен да сподели и цена :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Добре, всичко много хубаво, постарали сте се да обясните как става всичкото, но защо не се продават направо готови такива кабели? Аз лично не мога да си направя такова нещо, защото не разбирам абсолютно нищо от спойки и т.н. (момиче съм, не ме псувайте :cheers: )

Май ще се наложи да хвана някой приятел ,да ми направи кабелче..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии... Намират се кабелите по всички магазини - храниелни стоки, химическо чистене, аптеки, плод-зеленчуци и т.н. Обаче има една подробност - там зареждат само когато юпитер е в еклипс, уран и нептун са в стрелец, а хеллбоб кометата мине в сянката на деймос. И тъй като това ще стане едва след 12943 години, за момента можеш да намериш такива кабели само в музикалните магазини :cheers:

 

Не сериозно - има във всеки уважаващ себе си музикален магазин - ако не виждаш изложен просто попитай :wacko:

 

Поздрав,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Препоръчвам ви червения пожарникарски кабел. Много стабилно екраниран, дебели жици ,добър звук. Освен това е физически много здрав и отговаря на най - различни стандарти преди да може да се нарече "Пожарникарски"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.