Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Ехе, страхотна тема. Ако мога да си позволя да споделя своя скромен опит. Аз си направих кабел за баса само че не с едножилен екраниран кабел, а с двужилен. двете жила запоих на едно място заедно, а оплетката на масата (май!). Не знам дали е грешен подхода и дали звука се променя много (аз не усетих такова нещо), обаче стана много здрав и още си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съмнявам се да се е променил звука и на йота дори :dance:

 

А иначе до всички: кабел можете да си купите за 80ст от конрад двужилен с отделна ширмовка така че излиза направо по 40 ст :dance: Аз съм доволен от тоя кабел дебелина 6мм ако се не лъжа успех :dance:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с двужилния кабел е по-шумоустойчиво НО! оплетката се дава на маса само в единия край най-добре края при ампа или процесора, а иначе двете жила си се свързват какти си му е редно в двата края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чакай да дам пояснение. Колегата има предвид по едното от двете жила да минава сигнала от китарата, другото жило да е дадено на маса и от двете страни на кабела, а оплетката да е замасена само откъм процесора.

Надявам се, че това има предвид :P .

Има идея в това, но трябва да се измери на практика дали шуми по-малко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно това имам в предвид :headbang: А това е изпробвано лично от мен и мога да кажа, че работи :D Всъщност това не е нещо ново, а го знам от книги написани преди 20-30 години :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A от къде мога да си намеря от тези жакове като на снимката на Nikifena(където кабела идва перпендиколярно на жака),защото по магазините съм виждал само прави. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Момчета имам следния проблем! :(

 

След като вече имам ефекти ART ECC, имах и едни самоделни кабели за него! Но те шумят много жестоко, а аз не обичам да ми шуми!

 

Проблема е че изходите от ЕСС-то са 2 жака(ляво и дясно) и те трябва да влезнат съответно в саунд центъра пак като ляво и дясно!

 

Трябват ми 2 кабела, чиито един край е голям жак и другия е камбанка! По Проелските и Стаговските каталоги няма такива кабели! :wow: :wow: :wow:

 

В всички магазини за електроники твърдят, че няма никакви преходници от нещо към една единична камбанка? К'во да правя?

 

(Сметнах, че няма смисъл да правя нова тема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкво подяволите е "камбанка" ;) ... Значи до колкото разбирам искаш да си направиш от стерео 6,3мм към чинчове. Ако проблема ти е че не знаеш как да ги вържеш ето как става:

 

Имаш стандартен стере жак: той има 3 деления. Масата която е обща за двата канала е най-близкия сектор до дръжката на жака. Следващите 2 външни сектора са съответно левия и десния канал. Връзваш щифтовете на чинчовете на маса, а коронките на ляв и десен канал... Ми тва е голямата философия... Ся вече шума може би идва от тва че си си взел нормален 2-ка/4-ка които продават за колонки, но те не са екранирани.. Може и от студена спойка да идва...

 

едит: ся като се сещам нз дали има усилвател (комбо) който да е със стерео жакове... Мисля че е обикновено както при мен с ляв и десен моно вход... Тогава какъв е проблема да си вържеш два кабела и да ги стегнеш тук таме с термосвиваем шлаух? А също можеш директно двужилен кабел да си вземеш колко му е :(

 

Ае успех ;)

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Извинявам се за тъпия въпрос ама WTF is "маса" ? Нали не запояваме нито жило нито оплетката за масата на която правим процедурата ? :greenball: Сериозно, не разбирам, а начина да разбера е да попитам. Та ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирайте екраниран кабел с оплетена, а не усукана ширмовка, много по- защитен е от брум. Ако кабела ви е с две жила в ширмовка, свързвайте едното жило с екранировката само в единия край, от към усилвателя или процесора, в противен случай, ако го свържете и от другата страна, се получава рамкова антена, която приема радиочестоти и нискочестотни магнитни полета и шумовете се увеличават. Същото става ако свържете двете вътрешни жила в двата края, уж за по- здраво!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.