Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

според мен термошлауха не е нужен,защото към жаковете си има,ама е къс,към 2 см. мисля.

Това дет върви с жака не е термошлаух. Той е нужен защото прави връзката кабел-жак много по-яка отколкото ако го няма. С него 1 кабел се скапва пъти по-бързо.

 

За пружинките дет вървят с жаковете: лично мен ме дразнят страшно много. Те не помагат за абсИлютно нищо. дори могат проблеми да доведат. Аз винаги ги махам и хвърлям... Голяма глупост са. Ако не ми вервате вижте повечето професионални кабели как са направени... Жак и термошлаух, или жака има гумено одължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Това което съм разбрал от не малкия ми опит с поялника е, че какъвто и тинол да използваш става мнооого по-добре с колофон и какъвто и да е калай (дори смъкван от стари платки), отколкото само с нов тинол, тъй като колофона във тинола при всички случаи е крайно недостатъчен. Ако човек разчита на кололона в тинола, то когато ремонтира нещо ще слага само отгоре нов тинол щото спойката става скапана без флюс ли? Ако е тей ще стане е**ти мацаницата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че има тиноли и тиноли :blink:

Ти колко вида тиноли си пробвал ? :bravo:

Защото аз мога да ти гарантирам от не малкият ми опит, че от сумати време запоявам без колофон и не съм имал никакъв проблем :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех, не искам да споря, ама колофона не е ли да "хваща" тинола на самия поялник.... ? А мога да ти кажа, че в професионалното запояване (ако мога така да се изразя ) един от най-разпространените методи е "запояване под флюс" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех, не искам да споря, ама колофона не е ли да "хваща" тинола на самия поялник.... ? А мога да ти кажа, че в професионалното запояване (ако мога така да се изразя ) един от най-разпространените методи е "запояване под флюс" .

да и ?

 

Тинол е смес от калай и колофон..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше че в много случаи имаш нужда да добавиш малко колофон към вече запояван калай, защото оригинално (примерно някаква платка) или е направено в завод без колофон или малкото колофон от тинола (ако е правено на ръка) се изпарява (особено ако използваш мощен поялник, както аз правя) и ако разтопиш спойката за да смениш някоя част и не сложиш нов колофон става некачествено.

 

Забелязъл съм че когато сложа допълнително колофон на незапояван жак например калая хваща много по-добре и спойката става по-здрава и красива.

 

Не ми се спори. Всеки да запоява както му е удобно, стига да става добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никифена не беше за теб. С теб не бих спорил . Приклюваме с оффтопика.

... и най-добре може да стане ако се обясни накратко какво е тинол,колофон, флюс и т.н. , но не е задължително. Просто идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,тук се намесвам малко в моята област-електрониката.Nikifena,според моето скромно мнение обикновено колофонът,който се съдържа в самият тинол е недостатъчен.Добре е да има под ръка кутийка с колофон или друг флюс зе електроника-паста,теченили просто колофон.Но в никакъв случай аспирин!!!Именно липсата на достатъчно флюс води до студени или прегорели спойки.Колкото до кабелите,подобен на показаният на снимката,СДВОЕН,аз купувам от КОНРАД във Варна на цена около 1(ЕДИН) лев за метър.Предполагам,че го има и в другите магазини на КОНРАД,тъй че не давайте луди пари напразно!Пак от там купувам и жаковете,термошлаух,инструменти на добри цени и още много работи.Надявам се да съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
За пружинките дет вървят с жаковете: лично мен ме дразнят страшно много. Те не помагат за абсИлютно нищо. дори могат проблеми да доведат. Аз винаги ги махам и хвърлям... Голяма глупост са. Ако не ми вервате вижте повечето професионални кабели как са направени... Жак и термошлаух, или жака има гумено одължение.

начи бих поспорил за пружинките.... ако ги няма жака нарязва кабела ... смисъл те са един вид защита за него .... така ми се скапа един кабел щот падна пружинката и се наряза ... та с-д мен са нужни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък ходих на гости на конрад в родната столица и там имаше екранирани кабели със твърда сърцевина... САМО! Най-евтиното което намерих беше 1.20лв в Динакорд, като след него идваше 1,40 и 1,60лв :cheers: А тоя конкретно е от 1.60 :)

 

 

А колкото до пружинките - не съм ерудиран достатъчно че да споря :) Ае со здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А да питам, дали появата на много шум и слабия сигнал могат да се дължат на калпва спойка, или са по-скоро следствие от калпав кабел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам, дали появата на много шум и слабия сигнал могат да се дължат на калпва спойка, или са по-скоро следствие от калпав кабел?

Пак пишеш там дет не ти е работа !!! :headbang:

 

Шума е комплексен проблем

може и от всичко. Трябва да разбереш ти от къде е за да го изчистиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.