Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел за китара


Recommended Posts

Объркали са посоката на стрелките. Трябва да сочат нагоре за получаване на Великия Северен Звук! :music336:

ПП.

Добре е ferario да се огледа на кого дава съвети.

За да не продава на краставичари краставици!

Все пак ел. факултетът не е ФРЕ, а още по-малко кат. Радиотехника, спец. Звукотехника, нали?

Някои не само са завършили отдавна, но и с Cum Laude между другото.

Би било коректно да си попълни профила, за да не е анонимен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тия жакове са за изход от китарата, а не трябва ли единия да е стандартен жак (3.5 мисля че бяха) за да се мушне в приемник (кубе, компютър и тн.) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Жака за кубето е същия, като този при китарата! Кабелите за китара се правят с такива "големи" жакове. За другото си има преходници!

 

Само да те питам ти кубе и кабел за китара виждал ли си?

 

Поздрави!

Герги :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Жака за кубето е същия, като този при китарата! Кабелите за китара се правят с такива "големи" жакове. За другото си има преходници!

 

Само да те питам ти кубе и кабел за китара виждал ли си?

 

Поздрави!

Герги :wacko:

Ами честно казано не.Кабел съм виждал само веднъж, а кубе не съм.Просто съм отстанал с впечатлението, че 2та жака са различни един от друг и мислех, че единият е 3.5 стандартен, благодария за разяснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте :hysterical: Реших да си прегледам кабелите и установих че единият кабел който не съм го ползвал близо 3 години ( Fender Electro Volt - за мен е много хубав кабел ) , реших да му сложа 2 ъглови жака . След слагането им отивам за проба , но изникна проблем . Като го включих в усилвателят има страшно висок шум ( все едно си хванал жака преди да го боцнеш в китарата ) без да излиза някакъв сигнал . Пробвах и с други жакове пак същото . Мисля да не би да има някакъв проблем в кабела , но не знам какъв . Кажете ако някой има на идея какво може да е станало . Друг кабел който също не бях ползвал пак има същия проблем с шума но пък излиза сигнал странна работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като кабелът не е маркуч да го видиш къде е спукан ще трябва да го мериш с омметър. Нищо чудно да е прекъснат. Ако е така ежеш една педя от единия край и мериш. Ако проблемът продължава режеш една педя от другия край и така докато свърши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като кабелът не е маркуч да го видиш къде е спукан ще трябва да го мериш с омметър. Нищо чудно да е прекъснат. Ако е така ежеш една педя от единия край и мериш. Ако проблемът продължава режеш една педя от другия край и така докато свърши.

 

Много благодаря :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Извинявайте искам да поитам. направих това което е показано само че нямах такъв кабел, имах малко по тънак, с 2 жила в него и обвивка от горе, но не е медена обвиката, направих всичко както трябва но сигнала беше много по слаб от колкото с този кабел който е показан на картинките.

Май няма да стане?

 

 

 

жак

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/6a88d35d5fde85d1d15e5cefa309cd26/%D0%B6%D0%B0%D0%BA

кабел

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/6259e4607c8fcd26a2c6979c5196096a/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи фокусирана снимка на запоения кабел да видим кое как си свързал. При всички случаи обаче, това с алуминиевото фолио не е подходящо. По-добре си купи инструментен кабел на метър от Динакорд. Не са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Тъй и тъй си отишъл до Динакорд за кабел, купи си и жакове Нойтрик, струват малко по-скъпо от обикновените (5-6 лв. за брой), но ще знаеш, че имаш най-доброто. Мисля, че в магазина срещу малка сума ще ти запоят кабелите към жака. Така ще разполагаш наистина с хубав кабел, който няма да ти създава пролеми.

Редактирано от Fats
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Прегледах темата, но не видях някой да е обърнал внимание на електро-статичните екрани в кабелите, като например в този на Proel (има ги в Динакорд):

http://www.proel.com/proel/products/stage_equipment.html?cid=11169460615770/11169460620720/&pid=kms/11068488790320/11163982575680

 

Ако не се внимава жила от активния проводник и оплетката могат да се допрат до високопроводимата графитна обвивка (черна на снимката) и да се получи контакт между тях. Може да се установи с мултицет, настроен на високоомов обхват.

Имах проблеми с два такива кабела - единият имаше съпротивление към маса само 2.7К и резултатът беше много голямо затихване на сигнала. Другият показваше 300К съпротивление, съответно силен сигнал, но с много шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте!

Имам един въпрос.Понеже в повечето случаи включвам китарата директно към компа,проблем ли ще е ако от единия край сложа 3.5mm жак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Искам да си направя кабел за свързване на китарата към line in на звуковата карта на компютъра, но разполагам с микрофонен стерео кабел. Това проблем ли е? Ако не, то как да свържа двете жила и оплетката на кабела първо към моно жака за китарата, а после двете жила и оплетката към стерео жака за звуковата карта. Бих желал звука да се чува и в двете колонки. Благодаря предварително!

Редактирано от maxim09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.