Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Valveking 212 Мнения и препоръки


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Значи мисля да си зимам нов амп и държа да е лампов. Спрях се на този модел на peavey спрямо цена и мощност ми се струва много добра сделка слушах семпли в нета и се накефих ама друго си е на живо да се пробва. Ако някой го е пробвал нека да даде коментар или предложение за друг вариант. Свиря траш.

Редактирано от Iv4ata_GuItaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мисля да си зимам нов амп и държа да е лампов. Спрях се на този модел на peavey спрямо цена и мощност ми се струва много добра сделка слушах семпли в нета и се накефих ама друго си е на живо да се пробва. Ако някой го е пробвал нека да даде коментар или предложение за друг вариант. Свиря траш.

еееех и аз си мечтая за един такъв ама......

:P:)

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Made in China

 

Изборът на читав бюджетен лампов амп е между Peavey ValveKing, Peavey Windsor, Blackheart или новата серия на Marshall - MA.

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стой далече от уиндсора. Много е гаден.,

 

На Пиви Валвкинга съм пробвал 1х12 и главата и то доста време. Много ми харесаха като звук. За парите си са убийствени! Пробвах главата и веднага след нея 6505... еми, аз бих взел главата, сори на всички които обясняват какво имало вътре и колко било мейд ин чайна. Все едно всичко остнало по рига ни не е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ex74 Предвид фактът, че Garland е поръчков амп, не го слагам при бюджетните решения. А и Галин в момента май е затрупан с поръчки. Ако си го поръчаш днес, ще е готов след половин година сигурно. Не знам той да каже :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Уф като видях какво съм написал и чак и аз се почудих.

 

Пробвах главата на Валвкинга (с 4те крайни лампи) и главата 6505. И двата в 4х12 на Валвкинга. Главата на Валвкинга ми хареса повече, а ценовата разлика е умопомрачителна. Не бих избрал обаче 4х12ката на валвкинга, защото има прекалено много среди, а аз от отдавна вече не свиря само хйеви мйетъл с моторния трион...

 

относно 1х12 комбото на Валвкинга имах възможност да го пробвам с моят предусилвател (копие на Х&K Tubeman II) и с предусилвателя на Валвкинга ми харесва повече, ако врътката отзад е на "клас А/B". Ако е на "Клас А" не ме кефи толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се надявах, че си пробвал 6505+ комбо и ще кажеш нещо окуражително :punk_guitar: Аз така като слушам в ютюб и Ревалвер как звучи тая серия направо умирам от кеф.

 

Ама щом дори главата ти е харесала по-малко от Валвкинга...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаме различна представа за звук. А главата на валвкинга я намирам просто за много добра, независимо начина на изпълнение.

 

А ревалвър... те съветвам да не го взимаш за критерии. Ако пробваш JSXa наистина и след това си пуснеш ревалвър.... Ми според мен връзката е подобна на тази между любовта(в сексуален аспект) и гинекологията... Уж в и двете става дума за едно и също нещо... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За комбо бих ти препоръчал това http://www.musicstore.de:80/en_EN/EUR/Guit...-GIT0012298-000 - свирил съм на други модели от марката и са доста добри за мен. 50 вата или 100 вата - трябва да си на стадиона за да го увеличиш без да има последствия за теб и хората седящи близо до теб.

Ако държиш на 100 вата това също е вариант http://www.musicstore.de:80/en_EN/EUR/Guit...-GIT0010984-000 - чувал съм добри отзиви - естествено има и противоречиви мнения, но за коя ли стока няма.

Истината е, че цената е добра за това, което представлява (има и футсуич).

Понеже си написал, че искаш и алтернативи, затова писах. (нямам нищо против Пийви)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаме различна представа за звук. А главата на валвкинга я намирам просто за много добра, независимо начина на изпълнение.

 

А ревалвър... те съветвам да не го взимаш за критерии. Ако пробваш JSXa наистина и след това си пуснеш ревалвър.... Ми според мен връзката е подобна на тази между любовта(в сексуален аспект) и гинекологията... Уж в и двете става дума за едно и също нещо... :bravo:

 

 

Да, най-вероятно е така, но изхождам от това, че нещо хубаво е хубаво за всички :)

 

Е, аз разбира се не говоря за 1:1, но просто съвсем общо характера на драйва са го докарали поне сравнено с клипчета в ютюб. Питах вече за по-детайлна оценка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.