Jump to content
Българският форум за музиканти

Репетиционни


AXE

Recommended Posts

ххх 5 листа обяснения колко добри са били репетиционните в София.Я кажете някоя в Пловдив освен тази зад Фламингото чух че във южен имало ама непознавам много хора занимаващи се с музика...А и тази в коматево ако някой може да даде малко инфо или телефона на този който я "държи".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0898 55 07 31 е тел. на Любо, негова е репетиционната в Коматево, в Пловдив.

 

/ Не съм му звъняла от доста време, надявам се, че тел. е все още актуален./

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... че нормално е да ти вземат за 2 часа...

...то така е и с паркингите из Столицата на БГ...

разликата е че с паркингите нямаш избор ,но с репетиционните имаш ......а и репетиционните разчитат на редовни клиенти за разлика от паркингите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хей, приятел, ползването на репетиционна се плаща за цял час. Пък ти ако искаш свири 2 минути там. Ти наемаш репетиционната от 18ч. до 19ч., а не от 18.22ч. до 19.13ч. И следователно е напълно нормално да се плаща за цял час, без значение дали си свирил или не.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да ама ако си свирил един час защо да плащаш два? Не става дума за минути а за цял час ........айде моля моля ....нямам излишни пари да спонсорирам репетиционните

и без това от музика в бг пари се изкарват мега тегаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, миличък, си ангажирал 2 часа и през това време е отказано на някого да свири, за да не ти прекъсне творческия порив.

Опитай да мислиш що годе логично...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е станало ясно, свиренето по репетиционни си е вид инвестиция - 'безплатен обяд няма' :thumbs_up: Ако ти се свири без пари, седиш си вкъщи и си джариш. Или събирате тайфата цялата техника и в апартамента на някой и действате само там - това е. 1-2 часа, дет' вика RockoBG - на тях това им е минус, защото могат ад вземат друга банда за това време. Някои репетиционни имат политика и да не отлагат часове за по- малко от 24/48 часа от самия запазен час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойе ли някои да ми каже каде има репетиционни в пловдив и някакви телефони или сайт

 

 

репетиционни в ПЛОВДИВ знам само 3:

1) при Любо от кв.Коматево. Няма интернет саит, но телефона на времето беше 032/69-13-94 , мобилен в момента - +359/898-550-731 Репетиционната се намира на улица "ЕЛА" №8, стига и административния адрес да не е сменен. Разполага с 2 помещения за репетиций, който са може ди най-добре обурудвани в Пловдив. Горе има : Барабани Yamaha stage custom, 10-14 (не знам точно) канален пулт, виртуалайзер към пулта и стъпало. Кубе ELKA 2x12" , не знам точния модел, както и кубе Yamaha 2ь12" - модела ми е непоняте и за бас-а има няква глава Пиви, отново модела ми е непонятен. Също така има стойки за микрофоните , кабели и най-малко 2 микрофона в репетиционна. В доланата репетиционна има пулт, барабани (Амати май), стойки за микрофони, микрофони, бас кубе Берингер, за китарите има Marshall валвстйт някаф и Peavey bandit 312 поне тва последното му знам модела :thumbs_up: Мога да кажа , че е едно доста подходящо място за репетиций, въпреки, че е далеч от центъра. ааа цена 5 керемиди на час

 

 

2) Другата репетиционна е при 'бат Чефо, която репетиционна се намира под кино Фламинго. тел. за връзка - +359/887-707-160 При него съм ходил последно преди много време и тогава имаше някви баранбани един голям пулт за бас-а имаше няква лампова глава, както й за едната китара. Колегата SomeoneElse@ може да обясни по-подробно какво има там, както й колко взима на час!

 

3) Третата е при "бели зелени червени" в синдикалния дом, но за там нямам никаква друга информация, но който се интересува - на 3-я етаж може да попита някой от даскалите там :)

 

 

Това е за момента - всяка една от репетиционните си има предимства и недостатъци, какво да се прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пари хвърлени на вятъра за репетиционни ,щом така е прието да дерат музикантите да продължават в същия дух .....като гледам за някои репетиционни няма чак опашки от банди да висят навън ....хах

въпроса е в отношението - всеки хитър бизнесемен гледа да те зариби ,едва ли не ти прави отстъпки само и само да те изманипулира да се чувстваш задължен пак да се върнеш ......в Бг тия работи хич не ги умеят това ми беше мисълта ......да те коткат като клиент ,за да се зарибиш да ходиш само там ...дамммм

Редактирано от mororor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки хитър бизнесемен гледа да те зариби ,едва ли не ти прави отстъпки само и само да те изманипулира да се чувстваш задължен пак да се върнеш

 

Т'ва става тогава, когато конкуренцията е достатъчна и "бизнесмените" трябва да се борят за клиентите си.

У нас в момента (поне в София) качествените репетиционни са малко и често са заети със седмици напред, тоест наплив има и собствениците нямат инициатива да къткат и да се мазнят на когото и да е било.

С времето, при повишаване на средния доход в страната (ех, мечти), все повече от сериозно и редовно свирещите ще се ориентират към наемане на собствено помещение (или 2-3 групи комбинирани) и собствена техника, напливът за репетиционни ще спадне и тогава бизнесмените ще имат причина да правят отстъпки.

 

Иначе са прави по-горе изказалите се. Ако си резервирал 2 часа - плащаш си ги, пък може да свириш и половин. Ако си резервирал един час и след това няма друга група в доста от репетиционните ще те оставят 5-10 минути отгоре (но не и 15-10) без да ти искат допълнително за това. Пак ако следващият час е свободен, в доста от репетиционните е възможно да се спазариш да свириш и платиш само половин. Но при предварителната резервация обикновено се искат точни часове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето го и нашето РЕПЕТИЦИОННО.

 

На сайта има снимки на каквото имаме, като в идните седмици ще има и още няколко изненади.

 

Телефоните за връзка пак са там.

 

 

Ще постна снимки тук на тримата обслужващи ви, за да може да си изберете най-убавия, според вас:

 

Слав,барабани:

STUDIO-13.jpg

 

Свилен, бас:

STUDIO-08.jpg

 

Стефан, китари:

STUDIO-01.jpg

 

 

Не, че ако звънне басист и си поръча часове при барабаниста, баса ще е в ущърб после :greenangel: , ама все пак...

Нека гласуването започне - звънете, не се срамете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брао бе свилка кога я изтупа тая репетиционна..щяхме да свирим с тебе миналото лято...ама се объркаха нещат хванах за USA и...така вече съм в бг как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.