Jump to content
Българският форум за музиканти

Репетиционни


AXE

Recommended Posts

Ok, зна4и както разбрахте аз посещавам репетиционната в Княжево ето с каква апаратура разполагат там, за китарите има две ПиВита еднотое голямо мисля4е е около 80 вата с фут суи4 и е двуканално,другото е малко 30 вата но вси4ко е озву4ено през големите боксове които са доста мощни, за баса има един Берингер глава които стои при него в апаратната, микрофоните за пеене са 4, Шур и АКГ, има синтезатор на Ямаха не мога да кажа какъв модел е но си ли4и 4е е нов,могат да се правят и записи на репетициите, на касетка когато се записва е безплатно а когато е на диск се заплаща 2 лв допълнително към 4аса

8574 555

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а чували ли сте за Korozy Mad House?

познахте - репетиционната на Korozy :D

в кв Хаджи Димитър е, пътува се с тролеи 2 дотам

има лампово кубе Peavy

Бас бокс

микрофона е ...хм...не помня! :D

(щото купих на вокалистката нейн си)

а барабаните бяха Pearl, ама ги купи нашия барабанист :D

сега има някакви жестоки но, както се досещате, репетиционната не функционира в момента - ще се купуват някакви по-стари4ки за идващите банди

 

иначе аз харесвам звука, пичовете са много коректни

примитивно е и е много гот, защото е уюутно и саунда е истински

толкоз :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние пък ходим при Бисер в Княжево. Учудваме фактът, че никой не говори за неговата репетиционна!

 

Струва 5лв. на час. Барабаните са прилични, има две китарни кубета Peavey, едното е малко, но с микрофон става. Проблемът при Биско е, че не му се ръчка по мишпулта, и доста често 3вука е пренаситен с някакви гадни честоти, което води и до доста микрофонии.

 

Иначе има климатик и е широчко.

 

Айде!

Bigjav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колко стува удоволствието да дрънчиш 1 час в M&D?

И май никъде не стана дума ква техника има там, къде точно се намира, телефони...

Мерси за който се отзове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от PJ Sound съм много доволен. Там е най-яко. Били сме и в Гардени( на Милена) и в 92 и в Президент. Там най си ни харесва(за групата ми говора). В Президент верно стават ужасни микрофонии. За там си бях направил един постен ефект и пак ставаха.

 

До нас има една репетиционна обаче било пълна мизерия, но не е и много скъпо (мисля че 2 лв, никога не съм бил там). Намира На ул Нишава до спирката на тролей 2 и 9 в една къща. Бива си ме да обяснявам. Знам и за една на Плиска обаче там вече съм ходил и ви казвам че е отвратително. Ако много искате да знаете ще ми кажете ще опитам да ви обясня :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази на Нишава всъщност е на улица Лерин. Не знаех, че още съществува, аз съм ходил там преди 6-7 години сигурно и тогава беше сравнително окей, едно просторно помещение, цялото с ламперия, чисто и т.н. Но това беше много много отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Президент никога не сме имали микрофонии, аз тия проблеми ги имах в тая дето и викате Милена и друго съм забелязал че взависимост от това какво ниво си подал към усилвателя...ако усилиш много преусилвателя нормално е когато усилиш самия усилвател той да се държи неестетвено, другото важно нещо е къде си разполагаш микрофоните, в Президент колоните са вддигнати високо и ако се забиеш пред тях или пък стискаш в шепи микрофона нормално да се получат микрофонии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле-е-е, ше съ избиете бе хора... :)

В момента свириме най често или при Данчо (JL sound), или при Пламен (PJ Sound) и не мога да кажа лоша дума нито за едното, нито за другото място. Просто след 2-3 репетиции ако някой си направи труда да си запомни горе-долу корекциите на групата, не виждам какъв може да е проблема. При Бисер също е добре ама е много далече тва княжево бе :-( (пък и стават много катастрофи там напоследък :) )

M&D е Super ама е малко цифромания I think :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Иво (пича дето държи репетиционната в Белите Брези на ул. Лерин) постоянно си сменя телефона така, че не мога да ти дам най-актуалния но там вече не се свири на час. Има 3-4 групи, които дават по 80 кинта месечно и свирят колкото си искат. Преди правеха изключения за 1-2 репетиции, но вече не става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли бе? Иво кога го реновира така? бахти, аз се надявах там да си бичим назима по традиция... Па и с него да се видим... Кои са групите които свирят там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кои групи свирят, евентуално мога да питам барабаниста ми той може и да знае ?!? То тоя нов формат на репетициите си е от бая време вече, ма преди няколко месеца направихме 1-2 извънредни репетиции, но вече не ставало да се свири на час. Все пак звънни на Иво и си говори директно с него :exclaim: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми сие с групата забиваме в една на ГОРУБЛЯНЕ...малко ми е далече от Надежда,ама нищо,все пак-относно барабаните-има кардан с ride ,crash ,fus,2 alta,пералня,solo,синтезатор,няколко кубета.Репетиционната се намира на спирка след автоборсата по посока към Горубляне!!! :twisted:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерм .. тук в Пловдив има само една , която изглеждаше добре оборудвана .. имаше барабани , пултове и още няколко джаджи дето не разбрах за какво са. И струва 1 лев на час на цялата група :РРРР :). Скоро ще започнем да ходим редовно. :violin: :guitar: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.