Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква ви е звуковата карта ?


Dilian Nedev

Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Sound Blaster Audigy (IEEE 1394) 5.1 Card

(първите след като излезе Creative Live):

 

64 audio channel playback with independent sample rates

24-bit Analog-to-Digital conversion of analog inputs at 96kHz sample rate

24-bit Digital-to-Analog conversion of digital sources at 96kHz to analog 5.1 speaker output

16-bit and 24-bit recording with sampling rates of 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz

SPDIF output up to 24-bit resolution at selectable sampling rate of 44.1, 48 and 96kHz

 

Половината от нещата не знам какво означават, ама ми върши работа!

Срам ме е само от факта, че имам звукова карта от тая фирма, като знам какво написа Evtim Djerekarov... :wall:

 

A phile-то направо се изхвърли на прания чаршав с неговата придобивка!!! Леле, майко какви чудовища имали хората!? Сега да пусне и нещо да чуем от него и "нея" в "Авторска музика", та да добия реална представа какви ги умее "тая". На другите съм чувал неща и сега разбирам защо и как звучат. Май за придобивката си don_pepinio се справя най-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RME Hammerfall 9652

RME - Inteligent Audio Solutions

Имам следното определение за добър хардуер - през повечето време даже не ти идва на ум че го ползваш:godbless: Те такава е хавата с RME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

RME PST 24/96+8 analog in/out SPDF optical in /out .Това е истината пичове! RME е царят на саунд картите това не е само мое мнение. Харктеристиките може да прочетете в нета.Особенно серията Hammerfall е върха всичко останало е компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе ? Каквото намерих - постнах ... Пък и съотношението го пише най-отдолу :
Sound Blaster Live! 24-bit Audio Performance

Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) = 100 dB (2V)

Frequency Response at -3 dBr = <10 Hz to 40 kHz

 

Пък и кой е казал , че звуковата ти карта трябва да специализирана за звукозапис , че да правиш звукозапис . Аз си записвам каквото искам без проблем ... Дори латенсията е малка - в Guitar Rig II Standalone имам само 0.6 мс.

какъв софт. използваш?как ти върви нуендо например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе ? Каквото намерих - постнах ... Пък и съотношението го пише най-отдолу :
Sound Blaster Live! 24-bit Audio Performance

Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) = 100 dB (2V)

Frequency Response at -3 dBr =

 

Пък и кой е казал , че звуковата ти карта трябва да специализирана за звукозапис , че да правиш звукозапис . Аз си записвам каквото искам без проблем ... Дори латенсията е малка - в Guitar Rig II Standalone имам само 0.6 мс.

какъв софт. използваш?как ти върви нуендо например?

Nuendo и Cubase SX 3 бачкат добре - аз с тях записвам , когато записите ги свиря аз . Иначе FL Studio 6 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Creative X-fi ExtremeMUsic

повече инфо на техният сайт

http://creative.com/products/product.asp?c...8&product=14066

ама лошото е че всичката ми музика на компютъра ми е под MP3 и

когато слушам музика когато още не са почнали високите тонове

някой mp3 шумят някой не ще ми требва време да ги търся под WMA там нема компресия и звука е перфектен)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен звук има и при компресии със загуби, не е "орнамент от емблемата" само на тези без загуби, от които има смисъл основно при ремастриране. Но е въпрос на прецизност на психоакустичния модел и експлоатираните елементи. Не можеш да очакваш добро представяне на МР3, след като е толкова възрастен вече. WMA дори е по-зле на места...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де кажете ми програма с която да ги обработя и да звучат по добре понеже

понякога от тва шумене намалян нивото на високите амна после ми идва ниско и пак го засилвам и така)))

ако може MP3 да се обработи с програма и да се запише даже под друг формат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, малко офф, ама 9и wma-то си има компресия със загуби. Само flac използва lossless компресия.

Не е само флак..."ape" също

(а и zip, rar, arj :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.