Jump to content
Българският форум за музиканти

Egon

Задължителните Метъл Албуми за 2010!

Recommended Posts

Прегледах темата, но не видях да са споменавани тия албуми, които не преставам да въртя последния месец.

Различни стилове са, но общото, освен обложките на трите, е и че събират в едно много подстилове метъл:

Dagoba - Poseidon

DAGOBA(New%20CD%202010)_09-07-2010_wm.jpg

Winterhorde - Underwatermoon

300_174765.jpg

Nightfall - 2010 - Astron Black And the Thirty Tyrants

Nightfall%20-%20Astron%20Black%20and%20the%20Thirty%20Tyrants.jpg

.... но най-добрия и вероятен претендент за албум на 2010 (заедно с новите SADIST и SAMAEL) е поредното чудо из под ръцета на "лудия" (в добрия смисъл) - Waldemar Sorychta

Enemy Of The Sun - Caedium

Enemy-of-the-Sun-Caedium.jpg

STAM1NA - до сега не я бях чувал тая група,оказа се че имат 7-8 албума.2010 е уникален ,разнообразен трашец,много прецизен и с мноооого идеи.

Аз ги следя от доста време (може би малко след началото им) и ги причислявам към много любимите ми групи. Ако ти харесват - хвърли едно ухо и на Mokoma, които също имат нов албум през 2010 - Sydänjuuret :

mokoma.jpg

Edited by ArthurDent

как какво е общото - корабите на обложката

ще ме накарате пак да прослушам метъл, ей :D все крайно любопитни неща пускате, ще взема да се прежаля

Edited by Fallenblood

off/ Това горното звучи като Dagoeba :greenball:

^ Няма такова нещо като лоша реклама :)

ОН: Новия Камелот рулира!!! Не знам защо, но имах много слаби очаквания и бях страшно приятно изненадан!

Edited by fusion

Guest Emptyself

rawfront.jpg

Release Date 2.4.2010

The Inception of Ire

Trapped inside a Coil of Illusions

Cruelty Inherent

Interlude / The Relinquishment Motif

Coma Receding

For the Redemption of Our Woes

Coda (The Catharsis Verge)

Повече: http://www.myspace.com/abysmalia

Супер яка банда!!!

^ Благодаря ти - описанието на стила им ме привлече и ги чух. Звучат доста интересно и ще им преслушам подробно всичко.

За да не съм ОФФ - нов албум на едни ветерани, но на първо и неподробно слушане са далеч от "ония времена":

Flotsam And Jetsam - 2010 The Cold

35555.jpg

firewind-days-of-defiance-400x400.jpg

FIREWIND - Days of Defiance

На първо четене страхотен албум! Точно толкова приятно бях изненадан, колкото и от новия Kamelot и то по същите необясними причини - занижени очаквания... срамота, май трябва да вярвам повече на Имената :) Но пък след такъв Мейдън (много поредния всъщност) как... anyway, line-up-а на групата вече е:

Michael Ehre - ударни

Petros Christo - бас китара

Apollo Papathanasio - вокал

Gus G. - китара

Bob Katsionis - клавишни

Ако не сте чували за Firewind, но харесвате мелодичен пауър метъл, определено само ще спечелите от този албум (и от дискографията им принципно).

В този, специално, са вплетени още по-професионално фините нишки, които правят техния пауър метъл уникален - влиянията просто очакват да бъдат открити, аз лично за две преслушвания открих за себе си дори ранните DT... говоря за китарен звук в отделни пасажи, разбира се, но това го бях забелязал още в The Premonition. Чуват се и класически мотиви, разбира се не може да се избяга и от блусарските скАли... а дори и приятния формат на поп-музиката в много добре умерени количества, точно за да омекоти удара на тази пълна с енергия банда :)

Албумът се очаква да излезе официално тази есен (тоест до месеци!) и препоръчвам (както винаги) на всеки, който го смята за интересен, да си го закупи И оригинален (в мр3-ките сами по себе си няма нищо лошо - освен качеството).

С две думи - купон за пауър металяги и не само ;) Пътят на Firewind засега е само нагоре!

ами думите принципно за представяне са излишни, вие преценете сами, но за мен лично дори само заради "Ritualist" този албум си заслужава:

dimmu_borgir2010-abrahadabra.jpg

Fusion-e, отде го докопа новия Firewind бре? Даже още не е излязъл официално? :)

В тракерите също го няма (или поне в знайните за мен)

Има го по вуждестранни тракери. Определено мн як албум!

SUICIDAL%20TENDENCIES(New%20CD%202010)Resize_wm.jpg

James La Brie - "Static Impulse" (2010)

Новата песен от албума, която се чу предварително, ми хареса адски много - http://www.youtube.com/watch?v=4yBxTQWYCuA

Излиза на 27.09.

Албума е страшен, не мога да спра да го слушам, за мен си е най-задължителния албум на годината. По-добър е както и предишните солови опити на James LaBrie, така и последните няколко албума на Dream Theater. Факта, че първата пусната в Интернет (и първа от албума) песен си е направо песен на Scar Symmetry, го прави още по-чудесен. :cheers2: Вокалите на Peter Wildoer много ми харесаха... Остава само да го махнат тоя другия вокалист. :rockon::coolp: Matt Guillory и James LaBrie заслужават поздравления за музиката, която са сътворили този път. ;)

Edited by Opeth

halfordmade.jpg

Halford - Made of Metal

Излязал е в края на септември и мен лично доста ме изкефи. Повечето парчета са в характерния Халфорд стил, има и 2-3 добри отклонения от това. Единствено, който иска да го преслуша, да се абстрахира от интрото на първата песен или направо от цялата песен... :hysterical: