Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Rp250


ironspider

Recommended Posts

Здр. интересно ми е мнението ви за тази марка процесори,добри ли за парите си и ще ми свърши ли работа за метъл :cheers2::rocker::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Знам че DigiTech RP 250 са спрени от производство, излезли са DigiTech RP 255.

 

 

 

 

:girl_witch::girl_cray2:

Редактирано от джани
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Digitech-a е добра джаджа за човек, който не е имал досег до китарни ефекти преди.

Може да се разгледа и научи кое какво е - дилеи, ривърби, wah, фазери, мазери...

Има си и дръм машина с около 60 семпъла ли колко бяха, има метроном, изход за слушалким, експрешън педал...Все глезотийки.

Доста е функционално!

Звука отговаря на цената, но на начинаещ върши добра работа, според мен.

Има usb за вързка с комп някакъв, което разбира се не е включено в пакета, но можеш да влезеш в нета и да теглиш банки с ефекти за различно звучене.

Ето Тук влизаш, избираш, теглиш, отваряше файла с notepad, wordpad или нещо еквивалентно, виждаш кой ефект как е настроен и съответно си корегираш настройките ръчно.

Иди, пробвай го, ако ти хареса взимай.

И да знаеш - внимавай с адаптера, защото в опътването изрично пише да не се ползва друг.Не съм сигурен защо точно, но го пази, за да не си създаваш излишни главоболия.

Успех и се забавлявай!

 

*Сега видях горния пост за RP255.

Има и loop машина, което си е голям плюс.20 секунди, но кой ти ги дава.

А и не само това.По-добрият избор е определено.

 

Поздрави!

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда знам че по принцип са спрени от производство но намерих един магазин в който ги продават а там има само Digitech rp250 и Zoom G2.1u но доколкото съм чувал мнения от хора който има Zoom не са мн доволни и затова исках да разбера малко повече за Digitech дали си заслужава :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм преди години РП 200 Артист. За цената си беше просто перфектен. Брат ми ощесвири с него. Имал съм и ГНХ 3 ама това вече е друга категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Digitech RP70 е по-подходящ за метъл.Обаче и той е спрян от производство.

Това, което ме дразнеше в него беше наличието на вградени тактове с миди барабани.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то май в сичките серий на RP имат вградени барабани. :hysterical: Но като сяло ме интересуваше дали какво ви е мненито защтот имам познат който свири с RP250,но исках да чуя и други мнения :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен Digitech Rp250 ми харесват дори свиря с такъв и съм доста доволен от възможностите които показва

Редактирано от Doombringer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми процесор е RP 350 ...

Не вярвам предните модели да са много по-различни..

 

Определено е идеален за начинаещ китарист.Звукът не е нищо особено,с повечко игра може да се получи приятен резултат...

 

Препоръчвам процесора като цяло за блус ориентирано свирене , рок - хард рок в най-тежкия случай...

 

За метъл няма да се получи определено...

 

Надявам се поста ми да е бил полезен :offtopic-001: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.