Jump to content
Българският форум за музиканти

Godsmack


euphoriaburn

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=1h98a1ckSEo...feature=related

 

Забележете в началото ( и не само в началото) как китариста влиза в лиид, аа на ляв канал остава фонова китара?

 

Вярно ДВД мастерирано и миксирано ама...?

 

БТВ, в последните години тези момчета доста добре са си стегнали саунда.

 

Ват Да Фуск?

Редактирано от euphoriaburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно имат китарист зад сцената който свири тези партии. Това е чевто срещано при групи с име, не искат да вкарат още един човек и наемат съответните музиканти, които им трябват и ги държат зад сцената. Тук например Корн така свириха. Грейв Дигър също, само че те бяха скрили пианист зад сцената. Това лично съм го виждал. Предполагам и други банди правят така.

Абе зад сцената е силно казано защото те седят от страни реално и гледат какво става на сцената.

 

А аз този ефект в моята банда го постигам с луупер но трудно се държи темпо :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на този клип се вижда и "скрития" китарист. С дълга черна коса, отляво седи на червено канапе зад басиста. Брояч 0:42 и 2:00

 

http://www.youtube.com/watch?v=emiEypU7AHM...C14&index=8

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хич не си е скрит ;) За справка това е китаристът на Dropbox(вече ги няма) и една банда, в коята участват всички от Godsmack без Sully. :hysterical:

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Обикновено Съли свири ритъм китара, а когато не свири си имат бекинг тракове, вероятно от поддържащ китарист или от тонрежисьора.

Специално за концерта в <The House Of Blues> във Вегас (втория линк) участва като гост-китарист бивш член на групата, който по семейни причини е напуснал преди време - Съли го разказва това по време на концерта.

 

Годсмак са животни и не случайно дръпнаха напред за много кратко време. Специално този акустичен концерт беше вдъхновение и за групата, с която в момента работим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
А аз този ефект в моята банда го постигам с луупер но трудно се държи темпо ^_^

 

Аз точно за същото си мисля, но барабаниста трябва да има метроном в ушите. Така и така тоя риф го свириш веднъж в нужното темпо, отива в луупера, и на следващия такт си правиш лиида.

Остава тънкия проблем, че барабаниста трябва да е свикнал да се води по метроном.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.