Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще се прави телекастър


Recommended Posts

взех малко отпуска и рещих да се хвана с изработката на един телекастър...за тези 4 дена които имам мисля да направя тялото,а на следващата отпуска да се хвана да правя фингърборда и хардуера...та за тялото: грифа ще е от ясен и ще минава през цялото тяло (знам,че телекастър по принцип не е така) тялото мисля от дъб да бъде но утре ще реша със сигурност имам и доста махагон но неми се иска при първа китара да го използвам...ще съм благодарен ако има мнения и съвети понеже не съм много богат на информация относно изработката... утре ще хвърля снимки :greenball: от първия работен ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като съвет мога само да ти кажа "три пъти мери - един път режи" <_<

Че като освиниш нещо безвъзвратно и трябва да почнеш отначало ти се иска да седнеш върху работещ циркуляр :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, че не си богат на знания като тръгваш да правиш такива неща, но много други не са. Въпросата е богат ли си на махагон, щото обмислям да складирам още малко, че имам само една талпа, която е твърде тънка...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махагон имам но не го продавам ще го пазя за други проекти...сега по темата:забравил съм си кабела на тела и сега не мога да кача снимки утре ще зема апарата на един приятел за да покажа материяла...и един друг проблем отрязах бичменцата но мн тежи бре не знам дали страниците да не ги направя от нешо по леко (липа,върба) орех и дъб мн тежко излиза,вариант е да рискувам и да вярвам,че със оформянето на тялото и грифа ще олекне китарето...чакам съвети преди да сам залепил страниците за грифа (после оправия нема) :Д

Редактирано от musha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии... Махагонът си тежи, кво да кажа... :hysterical: Ако искаш леко - липа, върба, стириопор, картон... Иначе ако правиш нектру, не се притеснявай - при дялане на грифа ти пада към 1/2-2/3 от материала само покрай грифа и главата. ;)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и снимките които обещах свършената работа не е много :greenangel: купоните ми пречиха :oops: но на другата отпуска повече.... цък цък цък цък цък все още чакам ако има някой от стара загора с телекастър да помогне да си направя шаблон на тялото.... и искам да попитам струнника ако си го направя сам без подвижни държачи на струните а просто едно магаренце ще има ли проблем някой ако може да разясни за струнниците...

Редактирано от musha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са подвижни седлата на струните, няма да можеш да си интонираш китарата и ще звучи доста гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото - кое точно е махагон от всичките тия дървении, че едното прилича на някъв престарял орех, а другото е твърде светло - може би липа или чам. Трудно мога да кажа от снимките... Още повече и като не се вгледах особено много :rockon:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ От първия пост:

тялото мисля от дъб да бъде но утре ще реша със сигурност имам и доста махагон но неми се иска при първа китара да го използвам...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грифа е ясен а страниците престарял орех :) ореха го избрах заради шарката по ми хареса от дъба а и е доста престарял (здрав) кой ще направи гриф от чам или липа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе секви хора има :D Звучи добре. Малко тоя ясенов гриф ми намирисва, ама ти желая успех. Ясена не го знам как е като качества и като се замисля с него май никога не съм работил.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе секви хора има :cheers: Звучи добре. Малко тоя ясенов гриф ми намирисва, ама ти желая успех. Ясена не го знам как е като качества и като се замисля с него май никога не съм работил.

 

Поздрави,

Влад

ми какво да ти кажа гледам негативни мнения ще го видим как ще се представи ако ли не махагона седи и чака да го подхвана нема само шкафове да праиме да го е.. :dance: ...утре ще купувам чаркове за тръсрода (алуминиев П'образен профил,шпилка,гаики,шайби и др.) давайте савети хорааааа....... :rolleyes: я дайте мнение за тоя струнник един колега го предложи дали ще и отива WBY_001.JPG само средните 2 двоики по 2 струни се корегират другите са статични така да се изразя :cheers2:

Редактирано от musha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.