Jump to content
Българският форум за музиканти

Зле или добре?


vaseto96

Recommended Posts

Значи,преди няколко дена групата ми реши аз да съм вокал тъй като не можем да намерим друг.

И днеска се пробвах да изпея някоя наша песен,но останах с лошо мнение за гласът ми.(адцки фалшиво)

Някои приятели казват,че пея "супер готино"

Други казват,че не може да стане от първия път и трябва да го тренирам

А,и да отбележа,че това беше за пръв път да пробвам да пея,в смисъл,че преди само съм се лигавил и съм пял нещо 2-3 секунди.

Съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом "Някои приятели казват,че пея "супер готино", а ти казваш, че "преди само съм се лигавил и съм пял нещо 2-3 секунди", значи продължавай да тренираш "лигавене" по 2-3сек на ден и ще пропееш накрая. :singer::thumbs_up:

 

И с мен е същото, т.е. пропях на "фалшет" след дълго лигавене! ;)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,четях четях...Но нищу не разбрах :thumbs_up:

Знам някои тъпи раоти кат : Да не пея известно време след като се сабуда...Че е хубаво да се загрява,и да пия много вода преди пеене,абе някви такиа ,"основните неща

Та,да ми обесните някои съвети,ама по така,че да ги разбера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще те съветвам да пишеш малко по-грамотно. Ако искаш да пееш, трябва редовно да се упражняваш вкъщи, да се пробваш да пееш песни, които те кефят и слушаш. Също така искам да ти кажа, че ако си в група, свириш на иснтрумент и искаш да пееш, ще трябва да се упражняваш най-вече да можеш и да свириш, и да пееш едновременно. Това става с много тренировки, защото трябва да има синхрон, а и да звучиш добре. Иначе, ето ти съвети: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3949

Редактирано от ianev_94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Абе чета тука и в целия раздел Вокали като сте се разприказвали за тия "тренировки" ама ще кажеш на олимпиада по бобслей сте се записали :hysterical::hysterical:

Хора!

Пеенето не е спорт, не се тренира.

Репетираме.

Васето96 ако още се интересува от пеене, да пусне линк със запис на песента, която пее най-добре

(ако не искаш целия форум да слуша линка спокойно пращай на ЛС), ще видя какво мога да направя от разстояние.

Пиши и къде живееш, имаш ли някакви стилови предпочитания/по-специфични интересни, както и дали можеш да си позволиш да ходиш на уроци по пеене, за да ти намерим подходящ преподавател.

Също пиши дали имаш къде да репетираш, има хора не го правят , за да не притесняват мама, тате и хамстера на съседите, така че ако можеш да ползваш репетиционната на бандата ви, примерно преди репетиция с тях това ще ти е идеално-хем ще си изградиш навик да репетираш, хем ще си разпят и готов за работа.

 

Не ти знам намеренията за пеенето, дали просто си се хванал щото няма кой друг или наистина ти е интересно и имаш желание.

Съветът ми ако ще ставаш певец на банда ПО ТВОЕ СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ е хубаво да те чуе някой, който се занимава с пеене.

За препоръчване е да е опитен и безпристрастен ( т.е. не някой твой приятел или леля ти дето примерно е даскалка по музика). За да ти каже право куме в очи дали има за какво да се хванеш и върху какво да работиш. Не че и сам "с лиготии" не става, но ще ти коства много време, нерви и постоянна несигурност:

"абе ако наистина пея хубаво що на мен не ми харесва?!?!"...

а след време ще дойде времето и на :

"абе що ми казват,че пея яко, като на тия записи просто не мога да се слушам!!!"

 

 

Аз,четях четях...Но нищу не разбрах
и аз така...

:thumbs_up::thumbs_up: Абсолютно съм съгласна, че в този раздел цари голям хаос по отношение на съвети, практика, упражнения.

Има 36(май че) страници с теми ... и всичко ми седи като едно кълбо оплетени конци.

Ако начинаещ певец попадне тук по-лесно може да намери съвети за специфични техники, солфеж, сингбеци, микрофони, вокални ефекти :hooray: отколкото за това какво аджеба представлява нашият инструмент, как да се запознаем с него и да го овладеем, за да можем да се възползваме от гореспоменатите техники, теория и да има за КАКВО да са ни нужни микрофон, ефекти и сингбеци !!!!!

Май трябва да се поорганизираме, а?

 

Това от мен. Успех Васето96, каквото и да решиш с пеенето! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.