Jump to content
Българският форум за музиканти

True Temperament Fretboard Guitars


Лими

Recommended Posts

Steve Vai

 

Някой съфорумец свирил ли е с такава китара? Дали ще е съвместима и безконфликтна със стандартно темперираните инструменти. Как ли ще звучат с нея произведения композирани по сега действащата темперация? Такива въпроси ми се въртят в главата. А, на вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен по си ме радват нормалните китари.Тези екстри много сложни ми се струват.

И сигурно това чудо ще струва някви невероятни суми( само предполагам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най малкото че ще е убийствено неудобно. Няка смисъл човек да гледа всичкото да е тоооолкова точно интонирано,в смисъл ако си някой суперслухар дето си троши главата ако чуе нещо разтроено но иначе примерно ако свириш за публика те по никакъв начин няма да разберат че нещо е разтроено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на такава китара сигурно е доста трудно.Доколкото видях между повечето прагчета разстоянията са различни което мен би ме затруднило.Дали ще се наложат на пазара?Ами като гледам фирмата я има от доста време и щом досега не е успяла до толкова голяма степен.Не вярвам да се издигне на нивото на Гибсън например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грозно и безмислено е да са криви праговете май - Jack White пък свири с разстроена китара, с пластмасова китара - все тая, поне му е излязла ефтино гъзарията да е различен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще се наложи поради силната инерция на конвенционалните грифове и поради факта че 90% от слушателите на 90% от музиката изобщо няма да усетят разлика.

Което не означава , че няма смисъл, напротив винаги ме е дразнел факта , както и настройваш, винаги си фалшив в определени позиции.

Ако имах възможност, веднага бих си купил подобен инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се наложи, защото не е удобно да пренастройваш китарата за всяка тоналност, иначе е гъзария. Макар че едва ли слушателите ще го оценят особено, по-скоро би ми служило за лично удовлетворение, че най-накрая свиря с настроена китара :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

True temperament, предполагам, в случая ще рече нещо различно от Equal Temperament.

За това за което мисля, ли става въпрос(настройването по октави, квинти, кварти, а не "добре темперован строй")??

Ако става въпрос за това, тогава не би ли следвало китарата да звучи РАЗЛИЧНО, когато се свири в различни тоналности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя, примерно китарата е с такива прагове и в стандартен строй Ми и всички тонове са перфектни, а това пак ли ще е така ако настроим китарата в Ре ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия криви прагове ще е голям кеф като правиш бендове, без майтап - доста луди ефекти могат да се получат.

 

Иначе който иска да му е верен инструмента да свири на пияно, хич не ми дреме, че китарата е фалшива...

 

Long live Rock'n'Roll :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да се наложат? Да не е нещо ново. Тия типове китари ги има от много време. Който на каквато (не) иска, на такава (не) сиври :thumbs_up:

 

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ставаше въпрос дали ще имаме възможност да пипнем такава китара в някои от познатите ни до сега магазини ..

Не мисля че това би оскъпило инструмента кой знае колко.. все пак не му слагат златен кант, друг е въпроса дали ще го правят това на по-евтини китари :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах само първия клип и, в интерес на истината, намирам за доста смешно, че китарата на него е доста далеч от вярно интонираща по високите позиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.