Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibobz


Recommended Posts

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еми не мога да не ви почерпя всички.

Не очаквах толкова добри отзиви за тези неща. По принцип винаги се чувствам тъпо като ме хвалят и не знам как да реагирам.

При следващата форумна сбирка имате по бира от мен :cheers:

знаеш ли - ако го направиш с една ритъм секция от някакви барабанчета и малко бас просто ще влезе в топ листата ми веднага :) абе аз ли нещо не съм в ред или ми се причуват леки щрайхове отдолу? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Шапкарио страшен сиииииииии!

:happy::):) :)

Господ шапки да ти дава!!!!!То другото явно го владеееш перфектно!!!!! :);););)

Второто си го връткам от снощи!!! ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не мога да не ви почерпя всички.

Не очаквах толкова добри отзиви за тези неща. По принцип винаги се чувствам тъпо като ме хвалят и не знам как да реагирам.

При следващата форумна сбирка имате по бира от мен  :)

знаеш ли - ако го направиш с една ритъм секция от някакви барабанчета и малко бас просто ще влезе в топ листата ми веднага :) абе аз ли нещо не съм в ред или ми се причуват леки щрайхове отдолу? :)

Няма щрайхове - това е акустиката на операта в Сидни. Така ще се чува, ако седиш на 30-ти ред посредата и в залата има 250 човека :happy:

 

Тия дни ще кача още едно парче от този тип, обаче има бас, перкусии и саксофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно свириш, човек. Много добри идеи имаш, от световна класа си!

Веднага влизаш сред любимите ми китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iBobz,

много добре звучат, а и са записани така (предполагам само).

Изключително свириш, макар и от идеите да не запомням нищо... сиреч - не мога да си ги тананикам, за да ги запомня. Сложни са в тая насока... или поне за мен са такива!

The Shining Of You повече ме изкефи... по тананикуема е!? Ама че се изцепих?! Дето се вика - с такива парчета, всички момичета са твои.

Имаше един OST на Пат Матини за филам A Map Of The World... много подобно ми звучи... и то доста... може би го знаеш (филма де и OST-а... Пат Матини съм повече от сигурен, че го знаеш).

 

Потребителят pepsilang ги уважава подобни композиции доста. С него може да обменяте идеи... само си мисля ,че бихте си паснали по вкусове.

 

Тва ЛА (по скоро е ЛА мин 7) в началото на The Shining Of You мноу ме кефи като мине във ФА-то, ако си в настройката, която аз чувам де... нямам китари наоколо, така че карам само по относителен слух (някои може би му викат абсолютен?!)... Ама може и да чувам зле тука... Досега си врътках Mr. Bungle и ми е фантастично в ушите! Сигурен съм, че можеш да свириш така до откат... леко се носи, приятно тече... "Oh, it's bliss!", ако позволите да цитирам Фреди Меркюри от песента "Dreaming" (Made in Heaven).

 

Давай още... има мегдан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво,но има ли как тези неща да се качат на видим от чужбина сървър или пък на Г-Мейл-а,моля?

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво,но има ли как тези неща да се качат на видим от чужбина сървър или пък на Г-Мейл-а,моля?

 

Владо

Пратих ги на Gmail-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооооооооооого красива музика,ако си ти този за когото те мислиа,знаи, горд съм че те познавам!!!!!!!!!!!!!!!!!!! УСПЕХ ;);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооооооооооого красива музика,ако си ти този за когото те мислиа,знаи, горд съм че те познавам!!!!!!!!!!!!!!!!!!! УСПЕХ ;););)

Ами не знам дали съм този, за който ме мислиш - в инфото ми има снимка, ако ще те улесни. Ако там не си личи кой съм - в темата за снимките има и една друга, дето по се виждам.

 

@adXok - Второто парче в известна степен е вдъхновено от One Quiet Night на Pat Metheny и е смесено така, че да звучи по подобен начин. Не знам дали съм успял да го постигна.

 

BTW - Добре си се ориентирал за акордите, което в случая те отдалечава от абсолютизма, щото във второто парче китарите са с един тон надолу. :D

 

За първото парче - ако някой се дзвери - свирено е в един измислен от мен строй и няма как да бъде изсвирено в италиански. Строя е следния:

 

1 - D#

2 - B

3 - G#

4 - D#

5 - G#

6 - E

 

Note: Този строй не е по 440 херца, а е малко по-ниско съвсем умишлено. За въпроси - ЛС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.