Jump to content
Българският форум за музиканти

Миди интерфейс и латенцията


soundcare

Recommended Posts

Може ли миди интерфейс да намали латенцията и ако да,кои са те?(без рак решния)

Другият ми въпрос е следният:

Имам oxygen 49 и Tascam fireone и Bebringer BCF 2000.Засега съм ги вързал всяко едно директно към пц-то.Ако почвам да ги преплитам по между им с миди кабеляци това ще ми погне ли с нещо като цяло?

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tascam fireone не си ли е звукова карта?

Аз си мисля, че през него можеш да вържеш всичко към PC-то

 

Да зв.карта е,но едва ли към нея мога да вържа всичко,тъй като има едно миди ин.Сигурно към нея мога да вържа миксера и към миксера евентуално клавиатурите.....т.н.Поне за миксера знам може да ги разклони,но тогава миксера ще праща ли собствените си миди сигнали към пц-то или те ще служат за микс м-у навързаните към него интерфейси?

....и как пц-то ще разбере че съм набил каквото и да е в ИН-мидито на саунда. Имам предвит когато набия квото и да е усб в порта на пц-то ми съобщава,че има усб......как стават нещата околи миди портовете и хоустването им през интерфейси?Как пц-то разбира какво у-во е вързано,канали?банки.....

...като цяло студийните технологий са ми доста интересна катагория.За жалост не е лесно достъпна(финансово),а и нямам познати хора в бранша и като цяло нямам дори 1 човек около мен,който чатка нещата и ми е доста трудно.

Все пак - Лесно ли е не е интересно...

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.....

латенцията зависи САМО от звуковата карта, по точно от настройките на АСИО драйвера. Принципно не е невъзможно да се включи клавиатурата и в таскама, но само с петица кабел, и ако изобщо има миди интерфейс (таскама...че не съм сигурен). Същото става и чрез определяне на миди ин устройството от хост програмата. Обикновено тия усб клавиатури се инсталират с 2 последователни драйвера - за усб дивайс, и после за миди клавиатура. Но няма значение за латенцията.

п.п. ... сега огледах таскама - провери внимателно дали се вижда и като контролер, ако имаш закъснение (латенция) виж дали е правилно инсталирана - поне три инсталации са нужни - на аудиото, на миди и на контролер функциите.

втора редакция :)

а всъщност ВСИЧКИ устройства при теб са контролери....и берингера, и оксижена, и таскама...в такъв случай виж усб портовете да са различни, и не ги мести след като ги инсталираш. Пробвай първо с аудиото, подкарай го без берингера, и оксижена, после сложи берингера, но с актуалния драйвер (който се инсталира, а не просто копира в систем32 директорията), чак тогава бучни оксижена по усб - така ще работи и като контролер (само на петиците не съм сигурен).

Отвори после хост - например кубейса, и определи реда на предпочинатине миди клавиатури, и от там махни другите две. За основен контролер определи берингера (с него ще смесваш аудио), и махни всички други. Ако не се вижда берингера, избери генерик дивайс, хюи протокол.

Ае успех!

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.....

латенцията зависи САМО от звуковата карта, по точно от настройките на АСИО драйвера. Принципно не е невъзможно да се включи клавиатурата и в таскама, но само с петица кабел, и ако изобщо има миди интерфейс (таскама...че не съм сигурен). Същото става и чрез определяне на миди ин устройството от хост програмата. Обикновено тия усб клавиатури се инсталират с 2 последователни драйвера - за усб дивайс, и после за миди клавиатура. Но няма значение за латенцията.

 

 

Бачкам със Сонар 8,5.За драйвър съм задал да изпозлва асио и сонара си хваща таскам-а без проблеми.Ако си сложа ASIO4ALL и там го пипам ще постигна ли по-добър ефект от последният драйвър на таскам.

 

Цялата работа идва от там,че ми пука картата,като заредя дръм програма тип Beatscape и Stylus rmx.

Зареждам ги като им задавам всеки семпъл да ходи на различен канал в хоста и като заредя 5-6 семпъла и започва пукането.Ако пък почна да слагам допълнителни ефекти става сложно.

Знам,че цялата работа е в простия ми комп,но все пак реално работи на 2,4 и 3 гб рам....Нормално ли е?На компа само хоста съм пуснал.(нямам 237840 отворени програми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без асио4алл! На таскама колко е минималната латенция? ако е под 512 семпъла.... добре, ....сега се сещам, че РМХ-а залежда в рамта всичко, евентуално виж колко ти е системната рам преди да пуснеш РМХ- а, и след... ако се качиш на над 2 гига, вече много зависи и от това каква ти е рамта - дали двуканална или не. Всъщност май 3 г няма как да е двуканална. А скоростта на двете(или повече????) плочки каква е ? Пукането означава липса на ресурс...или прекалено много процеси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,може ли да споделиш /vsti/-аз съм с 2х2 гб рам/обаче XP ми разпознава естествено само 3,защо като заредя супериор метал фундри/с презети от 1400-1500мб и на мен започва да ми пука ,та се къса/без други вст-та в хоста-само супериор,изкаран на отделни тракове/каса,снеър,томове и т.н/.Картата ми е външен таскам ус122 на юсб 2.0-според мнения на много от колегите пука заради юсб интерфейса.Това е на буфер 128 семпъла,при средна латенция-вх-2мс,тотална мисля около12.А при опит за понижаване на латенцията направо се дере.И то при още 1000мб свободен рам поне.Ха де-за кубейс някъде бях прочел бегло,че не зареждал повече от 2гб рам, според мен това са глупости,ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 битови приложения имат лимит за ползване на рам. Затова за такива тежки приложения хората ползват 64 битови операционни системи. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,след сканиране на системата си с drivercure забелязвам,че всички хостове/кубейс,рипър/,плъгини-оверлоуд,гтр3/4,дръмовете,и т.н.,поддържат 64 битови драйвъри,обаче това за windows xp,как стои въпроса с тия драйвъри за уин7 обаче,имат ли пълна поддръжка,или вече сме извън темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,след сканиране на системата си с drivercure забелязвам,че всички хостове/кубейс,рипър/,плъгини-оверлоуд,гтр3/4,дръмовете,и т.н.,поддържат 64 битови драйвъри,обаче това за windows xp,как стои въпроса с тия драйвъри за уин7 обаче,имат ли пълна поддръжка,или вече сме извън темата...

 

Еми зависи.....хах при мен е супер зле историята,защото Таскам нямат драйвер за моята карта с Уиндовс х64.И мен това ме спъва доста.Но съм си я подкарал под Уиндоус 7.

Отговора на Майкрософт по твоя въпрос е: Вървял ли е драйвъра на Виста ще върви и на 7.Тъй,че пич си търси драйвър за виста и като го свалш даваш - 1 десен бутон в-у сваления драйвър,пропъртис. 2отиваш на таба компабилити и там даваш да се рънва като Виста.....след това ок-ваш и рънваш ас администратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая хватка за моя таскам я четох/ус-122л/,обаче ти и след това ли имаш проблеми ,или драйвъра работи?

 

 

На мен драйвъра си ми бачка,но само под 32 битов уиндоус.То и в сайта на Таскам си пише,че картата ми не потдържа х64 битови уиндоуси,но все пак тествах някакви простотии.

Доколкото за твоята карта гледам си потдържа x64 бит. уин. и не виждам какъв ти е проблема да си сложиш такъв.Всички програми,хостове и вст-та ще ти вървят и ще си ползваш и 4-те гб. рам......

Tascam Fireone -

fireone.gif

Tascam U122

us122.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам,да де-аз го знам това-не знаех твоята карта каква е :) ,днес започвам да прехвърлям проектите на диск,защото не ми се занимава с дуал-буут системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sardaesox ,

128семпъла е доста екстремно..... дай на 512 и не би трябвало да пука, а латенцията ще остане в норма.

аз работя на 512, или 1024, дори и на 2048 ако има товар.

А относно уин7......хм, аз засега ще си карам на ХП32......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,интерфейса на таскама не ми позволява да променям буферите.Сега инсталирах уйн7/64бит/ и оправям някои бъгавини,ще видим там как ще се държи картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.