Jump to content
Българският форум за музиканти

"фен-клуб" Schecter Guitar Research


icho7ryches

Recommended Posts

:tomato: Та... не щото тия дни е модерно да се пускат теми от сорта, примерно "Фен-клуб на марката мотики КОпай-здраво-гръб-не-бОли", ама гледам доста съформуници сме с Schecter, та си рекох какво, пък - дай да видим кой до какъв модел се е докопал, да обменим малко мнение, картинки и т.н. :D

 

Аз отскоро се сдобих с SCHECTER DEVIL CUSTOM от един приятел и съфорумец!

Техн. данни:

Тяло: махагон с кленов фурнир

Гриф: сглобка: лепен; материал: махагон; дължина: 25,5 инча/648 мм

Фингърборд: абанос; 24 прагчета

Електроника: EMG 81 (активен) към моста

EMG 85 (активен) към грифа

Трипозиционен превключвател

Контрол за силата на звука на всеки адаптер; тон

Мост TonePros

Ключове Grover

Струни през тялото (за по-добър състейн) във формата на буквата V

Цвят: Blood Red Burst

 

Лични впечатления: Не, че съм пробвал достатъчно различни модели, но мога да кажа, че поне за стила в който свиря (модерен death metal или т.нар. "deathcore") китарката е екстра! Имам предвид, че се държи отлично с ниската настройка и сравнително дебелите струни които използвам - 10-56 в "drop" като шеста е в "Ла". :) Има плътен и отчетлив звук, предполагам дължащ се на плътната дървесина и разбира се активната електроника. На мен лично ми е удобна като форма, въпреки, че баланса не е съвсем като на strat формите (с каквито до сега съм свирил) и грифа съвсем леко понатежава като застава почти водоравно с тялото... Но веднъж хване ли се с ръка това не се усеща и всъщност грифа не тежи както си мислех преди. Иначе самата китара никак не е лека (все пак е от махагон) и тежестта и се усеща основно при левия трапецовиден мускул и рамото (когато се свири прав с колан). :D Ключовете също се държат много добре - почти не се налага да правя корекции или те са съвсем минимални. Изработката и финиша мисля, че няма смисъл да ги коментирам.

 

Ето и малко снимчици:

DSC00678.jpgDSC00689.jpg

DSC00705.jpg

 

Вие сте на ход! :)

 

Btw... видяхте ли тук каква красавица се продава?! http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=71307 :D Пожелавам на бъдещия купувач по-скоро да я плясне тук и да си изкаже мнението! ;)

Редактирано от icho7ryches
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо ама вече има 100000 теми за фен клубове на марка китара, просто вече е досадно. Би било добре ако модератора ги обедини в една обща тема за фен клубове на китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе карай да върви, тъй или иначе се е почнало с фенклубовете :greenball:

Поне за Шектърите се знае по-малко и ще е интересно да видим повече инстументи и да чуем коментарите на техните собственици.

Вярно е че всеки си хвали стоката, но пък само на реклами да се разчита.....

Ако имат някави кусури, да си казвате ей :P

 

BTW

На тази биндинга на грифа много ми хареса.

До сега май не съм виждал такъв, наистина е уникален :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2276/15...TlU4Pet6j1D.JPG

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1992/12...MCiWnZOpWg8.JPG

 

Не е чак такъв клас но е много прилична (а и като я взех разбрах, че е от новите бройки дето са махагониви, а не липови) и я взех супер изгодно.

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Отговорено (Редактирано)

Аз имам този С-1 - Diamond Series - реколта 2000. Много удобна китара и няма никакви кусури. Тяло махагон, гриф клен, фретборд палисандър с ромбчета като инлеи. 24 джъмбо прага, много бърз гриф и перфектно сетъпната. Адаптерите са дънкан дизайнд НВ 103 (аналога на дънкан дисторшън). Болт он.

 

Продавам я, защото от скоро се радвам на Гибсън SG Standard и тя просто си седи. Запазена е като нова, няма никакво износване по праговете.

 

IMG00173-20090609-2043.jpg

IMG00177-20090609-2044.jpg

IMG00178-20090609-2044.jpg

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Ето я и моята метла :hysterical:

С радост ще поканя всички шектър фенове в новия български форум на марката.

Макар форума да е празен в момента из него дебнат вече няколко потребителя,

които чакат да се разпишат на първите въпроси :hysterical:

Шектър форум

 

dsc00189_e2515_25532983.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо ама вече има 100000 теми за фен клубове на марка китара, просто вече е досадно. Би било добре ако модератора ги обедини в една обща тема за фен клубове на китари

Добра идея :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мен ме бройте към феновете на Schecter Hellraiser C-7 fr bch...невероятна седемструнна машина за метализиране...само дето все още не съм в списъка на собствениците...ама пълно щтастие никъде го няма...слава богу и тази грешка може да бъде поправена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че кой е казал че имам намерение да сменям китарите...не бих си и помислил да се разделя с IBANEZ-a...Schecter-a е много добра китара...обаче никога не съм си и мечтал за нещо по-добро от RGA 427z BSH...перфектаната...визия...звук...удобство...дизайн...стабилност...сигурност...и въобще всичко най най най...за щастие две е повече от едно...и в сърцето ми има място за още една китара...бекъпа е по-скоро необходимост отколкото лиготия...както имах шанса да разбера при един инцидент със струни неотдавна...благодарение на който се омаза цяло едно участие...но колкото и чудесен да е Hellraiser-а IBANEZ RGA 427z винаги за мен ще е НОМЕР ЕДНО!!!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Хайде и аз да се присъединя към клуба с мойта красота.

Ladies & Gentlemen! I present you the Schecter Omen-Extreme C-1 6 FR:

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=188554941164644&set=a.101957873157685.4551.100000304184595#!/photo.php?fbid=188554861164652&set=a.101957873157685.4551.100000304184595&pid=536777&id=100000304184595

 

Ник'ви оплаквания. Страхотен, топъл, обемен и балансиран тон. Просто една чудесна китарка... Аа да и безумно красива. :greenangel:

 

Поздрави!

Иван "ВанКо" Пашов

 

P.S: Сори, че е с линк, ама не ми позволи да сложа снимката. :icon_shithappens:

Редактирано от ВанКо Пашов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще подскажа: @ВанКо Пашов - ако не ти се занимава да качваш снимката в друг хостинг направи следното: (в случай, че ползваш Mozilla или Google Chrome) - цъкваш с десен бутон на мишката и избираш Copy Image Location (за Mozilla) или Copy Image URL (мисля така беше за Chrome) след това идваш в темата и даваш Paste :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.