Към съдържанието

Снимка

Синтезатор за съвсем начинаещ

• Please log in to reply
22 отговора на тази тема

#16 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 710 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 10 август 2017 - 15:47

Естествено, че е задължително, освен ако не искаш накрая да получиш моно звук.

#17 desitka

desitka

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 05 декември 2017 - 00:02

Здравейте,моля да ми помогнете в избора на инструмент .Дъщеря ми е на 5 години от известно време ходи на уроци по пиано.Учителката е много очарована от това детето колко бързо напредва.Аз не съм запозната изобщо с параметрите ,които трябва да се взимат под внимание при покупката на синтезатор за упражнения.Ясно е ,че звукът на акустично пиано не може да се сравни с никоя йоника,Понеже вече е наложително да закупим йоника се нуждая от помощ .Моля за всякакви мнения от хора, които разбират- ще са ми полезни!Спрях се на инструмент втора ръка какво трябва да гледам освен,динамична клавиатура,максимално близко звучене до истинкото пиано,какви неща са необходими като допълнителни джаджи към йониката,изходи и т.н?Предлагат в момента CasioCTK-710 s Usb 5 октави-165 лв  Casio CTK-571-140лв  YamahaPSR 290-175 лв   YAMAHA DGX-200-315лв Casio LK-100 160лв Искам да я ползваме 2-3 години за да видим детето ще продължи ли да свири после е ясно, че ще трябва пиано.Ако вие имате предпочитания за марка  и модел моля споделете.Предварително благодаря на всеки ,който отдели време да отговори :godbless:

#18 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 710 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 05 декември 2017 - 12:49

Без да те разочаровам, но това дето си изброила са само детски играчки. ;) А по принцип за дете, което смята сериозно да се занимава най-важното е тежката клавиатура (с хамър механика), а звукът на пианото в днешно време доста фирми го докарват съвсем прилично...

Виж ако детето смята просто да се забавлява, всяко едно от изброеното ще му хареса. :)

Този пост е редактиран от yamaha: 05 декември 2017 - 12:50

#19 desitka

desitka

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 05 декември 2017 - 13:55

Много благодаря за отговора .Не зная какво да избера тогава искам някакъв бюджетен вариант на този етап, но отговорът ме ориентира ,че не съм се насочила добре !Няма да е инструмент за забавление ,а за учене .Към коя марка, или модел бихте ме насочили,които притежават хамър механика да зная какво да търся?

#20 JetMan

JetMan

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни

Публикувано 06 декември 2017 - 02:31

Добри варианти за учене на пиано: 

1. Roland FP-30 - https://www.thomann....nd_fp_30_bk.htm

2. Kawai ES110 - https://www.thomann....ai_es_110_b.htm

И двете се продават в БГ магазини на цена между 1200-1300 лв

#21 sardaesox

sardaesox

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 956 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 06 декември 2017 - 05:37

Здравей! Неотдавна пуснах такава тема - след известни проучвания се спрях на Casio CDP-230 или Yamaha p-45. Това са двата най - бюджетни варианта за дигитално пиано с Hammer action клавиатура. Избрах втория вариант - Yamaha p-45, и не съжалявам. Casio CDP-230 също би бил добър избор, тук за сметка на малко по - дигиталния звук на пианото получавате допълнителни екстри. Въпрос на избор, успех!

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

#22 desitka

desitka

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 06 декември 2017 - 20:22

Много съм благоадарна за насоките супер полезно инфо ми дадохте!Остана да събера парите и да ги пробваме.Много мислих за варианта дигитално пиано -явно такова ще бъде,поне съседите няма да ни изселят :metalist:че са голям проблем относно шума! Бъдете много здрави и весели празници!

#23 koko1969

koko1969

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Инструмент:piano

Публикувано 30 декември 2017 - 12:11

Здравейте, дъщеря ми записа пеене и евентуално колеж догодина и се чудя кой синтезатор да избера

http://www.technopol...3500K7/p/157512

http://www.technopol...R-E363/p/156507

ще се ползва за учене и за качване на музика на компютъра и евентуално сглобяване на песнички.

Благодаря на отзовалите се!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни