Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезатор за съвсем начинаещ


Tamisa

Recommended Posts

  • 3 months later...

Здравейте,моля да ми помогнете в избора на инструмент .Дъщеря ми е на 5 години от известно време ходи на уроци по пиано.Учителката е много очарована от това детето колко бързо напредва.Аз не съм запозната изобщо с параметрите ,които трябва да се взимат под внимание при покупката на синтезатор за упражнения.Ясно е ,че звукът на акустично пиано не може да се сравни с никоя йоника,Понеже вече е наложително да закупим йоника се нуждая от помощ .Моля за всякакви мнения от хора, които разбират- ще са ми полезни!Спрях се на инструмент втора ръка какво трябва да гледам освен,динамична клавиатура,максимално близко звучене до истинкото пиано,какви неща са необходими като допълнителни джаджи към йониката,изходи и т.н?Предлагат в момента CasioCTK-710 s Usb 5 октави-165 лв  Casio CTK-571-140лв  YamahaPSR 290-175 лв   YAMAHA DGX-200-315лв Casio LK-100 160лв Искам да я ползваме 2-3 години за да видим детето ще продължи ли да свири после е ясно, че ще трябва пиано.Ако вие имате предпочитания за марка  и модел моля споделете.Предварително благодаря на всеки ,който отдели време да отговори :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да те разочаровам, но това дето си изброила са само детски играчки. ;) А по принцип за дете, което смята сериозно да се занимава най-важното е тежката клавиатура (с хамър механика), а звукът на пианото в днешно време доста фирми го докарват съвсем прилично...

Виж ако детето смята просто да се забавлява, всяко едно от изброеното ще му хареса. :)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора .Не зная какво да избера тогава искам някакъв бюджетен вариант на този етап, но отговорът ме ориентира ,че не съм се насочила добре !Няма да е инструмент за забавление ,а за учене .Към коя марка, или модел бихте ме насочили,които притежават хамър механика да зная какво да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри варианти за учене на пиано: 

 

1. Roland FP-30 - https://www.thomann.de/gb/roland_fp_30_bk.htm

2. Kawai ES110 - https://www.thomann.de/gb/kawai_es_110_b.htm

 

И двете се продават в БГ магазини на цена между 1200-1300 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Неотдавна пуснах такава тема - след известни проучвания се спрях на Casio CDP-230 или Yamaha p-45. Това са двата най - бюджетни варианта за дигитално пиано с Hammer action клавиатура. Избрах втория вариант - Yamaha p-45, и не съжалявам. Casio CDP-230 също би бил добър избор, тук за сметка на малко по - дигиталния звук на пианото получавате допълнителни екстри. Въпрос на избор, успех!

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм благоадарна за насоките супер полезно инфо ми дадохте!Остана да събера парите и да ги пробваме.Много мислих за варианта дигитално пиано -явно такова ще бъде,поне съседите няма да ни изселят :metalist:че са голям проблем относно шума! Бъдете много здрави и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, дъщеря ми записа пеене и евентуално колеж догодина и се чудя кой синтезатор да избера

http://www.technopolis.bg/bg/Musical-instruments/%D0%A1%D0%98%D0%9D%D0%A2%D0%95%D0%97%D0%90%D0%A2%D0%9E%D0%A0-CASIO-CTK-3500K7/p/157512

http://www.technopolis.bg/bg/Musical-instruments/%D0%A1%D0%98%D0%9D%D0%A2%D0%95%D0%97%D0%90%D0%A2%D0%9E%D0%A0-YAMAHA-PSR-E363/p/156507

ще се ползва за учене и за качване на музика на компютъра и евентуално сглобяване на песнички.

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Към момента какво бихте препоръчали с full size key keyboard - 5 или 6 октави.

Може и без хамър, но поне да са с реални размери клавишите. Може и втора ръка (200-350лв бюджет). За пробна ми трябва, нещо по-компактно и неангажиращо, но с динамика, евентуално и на уроци (пиано) ще се ходи.

 

Попадна ми psr-e323 (почти неизползван), пише че е фул сайз клавиши? 
http://www.musiciansfriend.com/keyboards-midi/yamaha-psr-e323-61-key-entry-level-portable-keyboard
 

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента какво бихте препоръчали с full size key keyboard - 5 или 6 октави. ...Може и без хамър, ...Попадна ми psr-e323

 

5 октави с хамър? Някоя фирма правила ли е някога изобщо такъв модел и ако да - какъв е смисълът? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамъра не ми е приоритет, а пълноразмерността. Евентуално миди ин/аут и състейн педал.

 

Нямам идея дали има хамър клавиатури на 5 или 6 октави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло Hammer action само на 88 или 76 клавиша, иначе много зависи каква ти е идеята за "учене" Ако искаш да свириш на пиано - то с тоя PSR няма много да дръпнеш, ако пък идеята ти е да свириш за кеф нещо тогава изглежда добре - има си и миди и вход за sustain педал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

 

Нямам идея дали има хамър...

 

Няма...а и няма никакъв смисъл от такъв модел.

 

Не спомена за какво смяташ да ползваш клавира, а иначе щом вече си се спрял на Ямаха - всички от PSR-линията са с нормални клавиши, за разлика от тия дето почват с PSS, които са с малки.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пробвам вкъщи дали ще мога да просвиря някакви мелодии, но сигурно ще отида и на уроци месец-два  - просто да се тествам дали ми се отдава, а знам че трябва да имаш най-малкото нещо такова за упражнения.

 

Просто PSR-a ми допадна, лек е... и цената е добра и не е почти ползван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този екземпляр ли става дума? Мисля, че ще ти свърши работа за това, за което обясняваш, но все пак преди да го вземеш, пробвай всеки един клавиш дали свири нормално при различна динамика - то това общо взето се гледа на първо място при покупка на клавир секънд хенд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.