Към съдържанието

Снимка

Фен клуб на българските китaри

• Please log in to reply
105 отговора на тази тема

#76 W.A.S.P. Nation

W.A.S.P. Nation

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Инструмент:Електрическа китара

Публикувано 10 февруари 2013 - 00:07

Ето я и моята първа собствена китара Орфей.За годините си е доста запазена.Незнам коя година е произведена ама е било доста отдавна.Вади добър саунд (според мен).Ето и няколко снимки да я видите:
0461.jpg
0462.jpg
0465b.jpg
0464b.jpg

:thumbup:  Имам абсолютно същия Орфей и вади доста приличен звук,само дето не му знам модела и липсват три от главите на ключовете :D

Най-мразим чалгата!

Long Live Rock'N'Roll!  :metalist:

#77 Fats

Fats

Дърт мърморник

• Members
  • PipPipPipPip
  • 927 Мнения:
  • Инструмент:други

Публикувано 10 февруари 2013 - 11:15

Чудно ми е какви фенове могат да иматтия ужасни тояги. За някои от вас може да са екзотични, но моите млади китарни години минаха под знака на борба с тия ужасни талпи. Нямате представа колко качествене материал е съсипан в двете мебелни фабрики - Орфей и Кремона. В Кремона бяха запазили качеството в отдела за лъкови инструменти, но при китарите нещата бяха още по-страшни от Орфей. А на пакетчетата със струни се мъдреше производителят - ДИП Мебел, София. Жиците ръждясваха за седмица, а рядко появяващите се тип Томастик бяха като корабни въжета. Някой по-горе правилно спомена, че по-страшно беше единствено в СССР, там сякаш се състезаваха да измислят по-безумна и нефункционална форма. Нещата се промениха чак към края на 80-те, но и тогава дизайнерите вместо да прекопират формата на някой Фендер, а имам чувството че ги рисуваха по преразказ на очевидци. 

Не се занимавайте с глупости, тия средства за мъчение могат да висят само на стената в някой нужник. Като средство против запек...

#78 genatawa

genatawa

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 197 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 10 февруари 2013 - 12:46

Ако не е само за ел. китари, аз имам 2 Кремони акустични едната е с 2 дупки другата с 1 снимки ще кача сигурно по-късно. 

#79 Johnson

Johnson

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 22 февруари 2013 - 14:56

Привет, някой може ли да направи снимка с високо качество на запазено (доколкото е възможно) лого "Орфей" (примерно като това, но на български). Благодаря ви предварително :)

Този пост е редактиран от Johnson: 22 февруари 2013 - 14:57

#80 armaturata

armaturata

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:
  • Инструмент:китара,пиано

Публикувано 01 април 2013 - 22:39

Това е моята БГ бас китара :)

Имам още една акустична Орфей, а баща ми има Орфей Джипсон.

029449216.jpg?r=1

029449217.jpg?r=1

#81 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 02 април 2013 - 02:41

Баце,тва може да прилича на Маккартни на баса,ама най-дебелио тел е извън грифа..с лек чук може да се пооправи от магарето,ама тогава сол жицата ще избяга извън грифа..,тогава идва тежкия чук и да имаш камина,или поне печка с твърдо гориво :hysterical:

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#82 armaturata

armaturata

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 113 Мнения:
  • Инструмент:китара,пиано

Публикувано 02 април 2013 - 13:13

Баце,тва може да прилича на Маккартни на баса,ама най-дебелио тел е извън грифа..с лек чук може да се пооправи от магарето,ама тогава сол жицата ще избяга извън грифа..,тогава идва тежкия чук и да имаш камина,или поне печка с твърдо гориво :hysterical:

Баса се ползва за украса, тъй че и без намесата на чук се справя добре  :cheers2:

#83 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:

Публикувано 02 април 2013 - 13:55

ама най-дебелио тел е извън грифа..

Всичко е наред - така е по спецификация - поне според всички останали такива бройки, които съм виждал. :) Това, че ТИ не знаеш как се свири на инструмент, чиито струни са извън грифа е просто липса на съответния соц талант :P

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#84 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 02 април 2013 - 14:26

Знам,бе ,баце,и гриф тип лък (без тръсрод) ми е минавАл през кунките,ма место да метам стрели с него съм се опитвал да чегъртам нещо,знайш "луд умора нема,само се пОти"..

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#85 bluelemon

bluelemon

Mithrandir

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:

Публикувано 02 април 2013 - 15:14

Абе чак фен не съм, но съм имал Пълдин, Орфей и Кремона. Мога да кажа че класическата Кремона която си купих от Фабриката в Казанлък си беше даже много добра. Бих си купил пак акустична Кремона.  :metalist:

"The thing about gear is that if I have a shitty amp or a good amp, in general I’m still going to sound like me."

-Richie Kotzen
"If I had any words of wisdom, I would just say that transcription is really the key to everything."

-Scott Henderson

"Improvisation happens in the mind. It doesn't happen in the fingers. If you create something in your mind and you can't play it in that moment, it doesn't make the creation any less valid."

-Greg Howe

"Life's too short to drink bad coffee"

-Unknown

#86 a_panov

a_panov

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 650 Мнения:
  • Инструмент:от метла... до лопата

Публикувано 02 април 2013 - 16:33

Дърво-подобни китари... Както е казал един мой познат каратист "надървени въглища". Чеп за зейе не става от българските електрички. Или може да се преименува темата в "Фен клуб на надървените китари". Кухарките се разлепяха като за световно първенство, четвърт финали. Като ученик си спомням че бяхме събрали 4 кухарки в една репетиционна и 4-те бяха разлепени някъде.

Лютиерските не ги броим в тоя списък на Кремонайзер, Орфеандър и Пълдин, тия последните наистина бяха дървени и ставаха и за самоотбрана (двойно предназначение - гражданско и военно).

Ето пример за Орфеандър и лютиерската Галица Империтрели:

Galitza_01.jpg

Galitza_02.jpg

Galitza_03.jpg

image01.jpg

image02.jpg

Този пост е редактиран от a_panov: 02 април 2013 - 16:34

#87 Slide

Slide

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1407 Мнения:

Публикувано 02 април 2013 - 16:39

Ето я и моята първа собствена китара Орфей.За годините си е доста запазена.Незнам коя година е произведена ама е било доста отдавна.Вади добър саунд (според мен).Ето и няколко снимки да я видите:
0461.jpg
0462.jpg
0465b.jpg
0464b.jpg

Имам същата 1:1, но съм я оставил в родния град. По спомени някъде отзаде трябва да има печат с годината и цената. За моята ми се върти нещо в главата от порядъка на 1983г., а за цената сякаш беше нещо от сорта на 20 и няколко лева (не знам това за 80-те малко ли е, много ли е за такава китара...).

Иначе е пълна тояга. Струните са супер твърди, висок екшън, а ключовете звучат така, все едно навиваш стенен часовник... Обаче си има чар. (По-скоро някаква носталгия).

Този пост е редактиран от Slide: 02 април 2013 - 16:42

"Wow, BOB, wow"
Fire, walk with me!

#88 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2462 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 29 април 2013 - 11:33

И аз като човек от по-старото поколение, който по принуда е минал през инквизицията, наречена БГ китаростроене, подкрепям всяка дума написана от Fats по-горе. По-калпави и непригодни за употреба инструменти се произвеждаха само в братския СССР. Мога дълго да пиша за неволите ми с тези дъски, но няма смисъл да губя своето и вашето време. Понастоящем, наистина стават само за украса, ако някой ги смята за красиви.

#89 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 943 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 29 април 2013 - 15:53

Соц.Реализъм не сакъм да си го спомням дори !!!

А имах пари колкото искаш, но нема откъде да си купиш!

Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#90 tatkoogi

tatkoogi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 29 април 2013 - 18:47

^Не си много прав ши знайш... Свестен инструмент винаги е имало как да се купи /е зора е голям ама.../ а пък и вие в Софето сте си имали и Бай Спас!

Ъъъъ, за реализъма обаче си прав!

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни