Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на българските китaри


djbnz

Recommended Posts

Чукопад, научи се да броиш! Най-малкото броя на ключовете...

Редактирано от Петьо Бояджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ето я и моята първа собствена китара Орфей.За годините си е доста запазена.Незнам коя година е произведена ама е било доста отдавна.Вади добър саунд (според мен).Ето и няколко снимки да я видите:

0461.jpg

0462.jpg

0465b.jpg

0464b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялото ми лебеде тунинговано с зелена табличка за хранене от практикер :punk_guitar:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2038/12...T5dMevEmmh6.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1890/26...YoXoQUWGl1f.JPG

 

те тук му е гласеца

http://www.4shared.com/file/238375411/2d0c.../kremonder.html

:cheers2:

Редактирано от garcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Ето и моя принос към фен клуба. Не тунингована все още Кремона http://maxim09.snimka.bg/arts/el-kremona.543361. Мислите ли, че е добра идея да сложа двоен адаптер на бридж позицията. Някой може ли да каже какъв хъмбъкър с размери на единичен мога да използвам. Евентуално с линк от къде мога да закупя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и моята първа собствена китара Орфей.За годините си е доста запазена.Незнам коя година е произведена ама е било доста отдавна.Вади добър саунд (според мен).Ето и няколко снимки да я видите:

0461.jpg

0462.jpg

0465b.jpg

0464b.jpg

 

това лято си ходих до родния край

 

разбира се се видях с приятеля ми, на който подарих те такава китара преди 15г

 

та китарката си бачка супер все още въпреки, че пънкарясват върху нея всекидневно

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше кухарка "Смядово" - подарък... не си знаеше годините, но с метални струни късаше! Жалко, че я подарих и аз после на някой, който не е заслужавал и сега не мога да я снимам, за да я покажа. Беше с глава и ключове като за електрическа китара (нещо като китарата от горния пост) - доста нетипичен модел.

Редактирано от GRiND BaSTaRD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,като чета заглавието..фен клуб,това има само носталгично-сантиментална стойност,ако говорим за соц-инструментите,а не от наши лютиери..

Това бяха китари ,правени като мебели и от същия материал.Естествено,добър музикант и от тях може да изкара нещо като звук.

Но си спомням каква дивна радост беше по соца някой да намери някакво японско копие (тогава нямаше китайски боклуци) на американска китара - е в пъти бяха по-добри от родните.А пък рядките оригинални ги гледахме като икони направо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aсъм свирил с общо 3 българки баса. Два Орфея и една Кремона, като за щастие от 1990 ползвам далеч по-качествени инструменти. Честно казано не изпитвам абсолютно никаква носталгия по тези соц изделия. Никога не бих и посъветвал някого да си купи такова нещо, без значение колко е ограничен бюджета му.

 

По времето на соц-а съм пипал доста инструменти произведени от тази страна на желязната завеса и мога спокойно да твърдя, че по-големи боклуци от нашите бяха само руските. Чехите правеха що годе добри инструменти (Jolana), особено басовете им от късния соц бяха несравними с нашите мотики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам сериозна част от продуктовата линия на Българска Кремона - Казанлък. В серийните инструменти няма нищо за отбелязване. Правени са за масов и непретенциозен пазар. В поръчковите има вложени добри материали, често и изработката е добра. Допълнителното оборудване най-често не се различава от серийното - ключове, адаптери и подобни. Няма място за фенство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте на всички!

 

Преди няколко дни ми подариха една Кремона, като на Acei. Доста е мърлява, очукана и определено има нужда от стягане. Молбата ми е да ме насочите към добър лютиер във Варна, че съм много бос в ремонта и евентуално ъпгрейда на китарката, а пък ми харесва как звучи.

 

Благодаря предварително! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.