Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Jackson


Loco

Recommended Posts

Краса-а-а-а-вица! :coolp:

 

Да е живот и здраве, да поприключа с настоящите проекти, следващият приоритет е истинска китарка вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво се заприказвахте за адаптери, ама според мен най-голямото достойнство на тая марка е супер-удобния и бърз гриф, който е доста тънък, с променлив радиус на фретборда и големи прагове.

Това е характеристика която няма нищо общо с индийските Джаксъни от JS серията разбира се.

Но пък се среща и при китари с цена околу 1000лв. което си е направо страхотно.

 

Лицензните им флойдове пък са доста зле и ако се ползват по предназнаение почват да разстройват.

 

Относно пикъпите мога да кажа, че комбинацията Сеймър Дънкан JB + Jazz, която се монтира и на повечето модели среден клас е истинска класика и достатъчно висок стандарт.

Имал съм и Jackson CVR и мога смело да кажа че е по-добър от EMG HZ-H4 защото и двата бяха на една и съща китара. Сега на нея има EMG 81 и съм сравнително доволен, защото дървото на китарата не е чак толкова добро а пикъпа компенсира това донякъде, но пък с него освен "дж-дж-дж" трудно може да се свири нещо друго, за това може би и той ще изхвърчи от там.

 

Така че в крайна сметка избора на адаптер е въпрос на вкус и предпочитан стил музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво се заприказвахте за адаптери, ама според мен най-голямото достойнство на тая марка е супер-удобния и бърз гриф, който е доста тънък, с променлив радиус на фретборда и големи прагове.

 

С риск да те разочаровам, макар и да е доста индивидуално, все пак се е наложило схващането за типичният шредърски гриф който е - тънък, широк, с плосък профил отзад, голям радиус на фретборда и "нелъщящо" лакиран. Марката отговаряща на тези изисквания най-пълно се нарича Ibanez. Jackson просто имат друго виждане явно за шредърски гриф и определено Ibanez глобално погледнато са на по-правият път, като признати и масово използвани сред така наречените шредъри, заради тези супер комфортни и бързи грифове. Просто думата "тънък" и "бърз" според мен трудно може да се отнесе към Jackson грифовете. Лично мнение разбира се.

 

Аз съм убеден, че почти всеки посвирил доволно на гриф на читав Ibanez, после хващайки каквото и да е друго има лекото усещане за бейзболна бухалка. Те и затова навярно са толкова успешни - пристрастяват хората и веднъж свирил на качествен техен инструмент се пристрастяваш и хванеш ли друг КПД-то ти пада драстично, затова веднъж Ibanez - завинаги Ibanez! :wacko:

 

Извинявам се за разводняването на темата, само да добавя да не си помислите, че съм някакъв анти-фен на Jackson. Напротив! Даже много си я обичам аз тази фирма, колкото и да ми е неприятно, че е под шапката на Fender. :coolp:

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доволно количество хора, които предпочитат дебелите и не плоски грифове и свирят бързо на тях.

Затова бих казал, че мнението ти е вярно от гледната точка само на част от китаристите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лицензните им флойдове пък са доста зле и ако се ползват по предназнаение почват да разстройват.

 

Кой модел визираш?

 

Моя Японец е DXMG, ползвам флойда "по предназначение" и го настройвам само при смяна на строй или струни, защото през цялото останало време е бетон.Последните струни сложих преди 3-4 месеца и китарата още е в тоналност. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което казваш ме радва, защото наблюденията са ми точно върху този модел и се надявам проблема да е частен случай. Заради неподходящ материал ножовете се износват и при ползване на флойда конкретната китара остава с половин тон надолу и за да се възстанови строя трябва флойда да се върне на ръка в изходно положение.

Ще се радвам и други да споделят мнение за тези флойдове.

 

Колкото до дебели, тънки и т.н. грифове. Имах предвид, че това е една от отличителните черти на марката. Просто посоките са две - Лес Пол и Стратокасатер тип китари и всичко останало е доразвиване на една от двете концепции.

Не знам от кога Айбънез произвеждат китари с компаунд радиус на фингърборда, но Джаксън определено знаят как да правят удобни и бързи грифове.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да съм ултра офф топик, ще се намеся понеже видях доста... необмислени изказвания. Да EMG имат доста специфичен и леко компресиран звук, но да кажеш че неструват... :surprise: Особено пък сравнени с сток адаптери на Джаксън. Не, че не е възможно да има добре звучащи сток адаптери ама това си е доста предобрено изказване. Незнам кой от вас, колко опит има с EMG, но това че толкова много хора ги ползват, не е случайно. И не го казвам, защото съм голям техен фен или пък съм чел тук и там разни изказвания (на разни от големите с рекламна цел), а защото съм свирил и продължвам да свиря с тях. Вярно е че EMG винаги звучат като EMG и толкова, но в никакъв случай не бих казал че са гадни адаптери, нито 81, нито 85, или пък SA синглите. И още нещо по въпроса: не свиря метъл, а ги ползвам. ;)

 

Има доволно количество хора, които предпочитат дебелите и не плоски грифове и свирят бързо на тях.

Затова бих казал, че мнението ти е вярно от гледната точка само на част от китаристите.

 

Напълно съм съгласен. Гифа не е задължително да е, като лист хартия за да е бърз.

Най-тънкия гриф на Ибанес - така наречения Уизърд, който е 17мм при 1ви праг е със C профил и далеч не е плосък.

Всичко това с бързите грифове е субективно и зависи от доста фактори, като големина и форма на ръката, същите на грифа, екшън на струните, покритие на грифа и други... И за да не каже някой, че си противореча ще кажа пак, че тези параметри са строго индивидуални за всеки.

 

И още офтопик :slap:

Не мисля, че Salvador Ibanez някога би могло да се произнесе, като Айбънез, освен от Стив Вай и някои други американци и англичани.

С компаунд радиус например е модела на Джо Сатриани и то почти от както се произвежда.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абе плосичък е ;)

 

Айде някой да ме светне какво значи бърз гриф! Тънък, плосък, значи се свири бързо на него, а на дебелите и облите не може ли да се свири бързо :surprise:

Вярно тука има много субективни и...айде да не продължавам изказвания, ама кво да правиш :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плосичък е сравнен с някой фендерски гриф от 59-та :surprise: Имам един Сейбър от 87-ма в нас със баш Уизърд и определено е С за разлика от повечето D профили на Джаксън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тънкия гриф на Ибанес - така наречения Уизърд, който е 17мм при 1ви праг е със C профил и далеч не е плосък.

 

Грифове тип Wizard не се произвеждат от Ibanez от 2003 г. При конвенцията им за имената има Wizard II, Wizard II-7, Wizard II-8, Wizard Prestige, Wizard HP Prestige, Super Wizard, Super Wizard HP Prestige и мисля, че с това се изчерпват имената с думичката Wizard в тях. Както казах гриф именуван само Wizard, се е произвеждал до 2003 г. Така че, доста грубичко е да се каже "така наречения Уизърд" защото това е да кажеш все едно "така нареченият DiMarzio". Най-тънкият гриф на Ibanez актуален и произвеждащ се в момента е Super Wizard HP Prestige. 17 мм. на първа и 19 мм. на 12-та позиция. През годините назад с точно такава тънкост са били Super Wizard, S J Custom, RG J Custom грифовете. Относно формата няма да влизам в спор но не се води C. Също така е силно дискусионно всеки как си тълкува C, D, U, V.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно ти сам го каза Уизърд профила се е правел до 2003та. И аз визирам точно този профил - оригиналния Уизърд. Не Уизърд II и т.н. Сравнението с Димарцио е неточно. :surprise: Това е търговска марка, а Уизърд е модел на гриф. Както и да е... Това че никъде от Ибанес не определят профила на Узърд като С, не значи че той не е, макар и много тънък. Колкото до това за определянето на C, D, U и т.н. има доста места (сайтове) където може да се намери доста точна формулировка на това кой гриф какъв е и защо.

 

Ето най-основните форми, обикновено всичко останало се върти около това:

o634255171814226250.jpg

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Bobolin чершката на тортата не е в тънкия и широк гриф /особенно на Ibanez/,а напротив точно в обратното , просто тук в нашата мила страна поради ограничения внос на качествеми марки явно се е наложило това мислене. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niki_jem, за всеки човек истината е различна. Със сигурност ако попитаме някой ветеран в кънтри изпълненият с 40 годишен стаж зад гърба си той би имал навярно коренно различно мнение по въпроса. За мен тънък, плосък и широк значи максимум удобство и техническо улеснение за акуратно свирене на нещата, които приобщаваме под думата "шред".

 

Ако съдя по подписа ти, явно си един от щастливците с J. Custom в колекцията. Предполагам нямаш негативни нагласи към това 17/19 мм. бижу. :slap:

Респект към всеки собственик на такъв инструмент. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Как съм пропуснал да се изфукам в тема сред толкова много яки китари?! :hysterical: Това е моят предпочитан инструмент. Тези, които биха рискували да сънуват кошмари, за да го видят това нещо в действие могат да посетят линковете:

 

 

Моля бременните жени и пенсионерите да не гледат, а хората с музикален опит да недочуват. :(:hysterical:

 

Снимки:

 

 

DSC01078.jpg

 

 

 

DSC01081.jpg

 

 

 

DSC01084.jpg

 

 

 

DSC01085.jpg

 

 

 

DSC01086.jpg

 

 

 

DSC01087.jpg

 

 

 

DSC01088.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.