Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Jackson


Loco

Recommended Posts

Всите тука сте с готини китарки :thumbs_up: аз съм си с стандартен Jackson JS30 kelly, но смятам да му слагам ЕМГ 60/81 :punk_guitar: според вас има ли смисъл ?

 

Зависи какъв ти е бюджета и какво търсиш.

 

@Rammkopf - ти правил ли си го това с адаптрите? На такъв Jackson свирил ли си?Доста категоричен отговор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категоричен е, защото няма смисъл да плащаш за комплект адаптери, които струват колкото цялата китара, която ще ъпгрейдваш :punk_guitar:

 

Това е като да си купиш китара за 50 лева от eBay, а доставката да ти излезе още 100 лева отгоре.

 

Не е cost-effective :thumbs_up:

 

Едит: Освен ако не ги намери втора ръка, де.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус казало кучето. На предната страница съм сложил моята бивша китара, на която бях сложил точно 81 и 60 на ЕМГ. Това с цената е много относително. Ами ако му попаднат за 100лв двата адаптера? Освен това точно човека, който казва че не е оправдано е сложил в подписа си, че е ъпгрейдвал скуайер с Димарцио...значи за squier е оправдано, а за Jackson не :punk_guitar:

 

Извинявам се на модераторите за офтопик-а, да почистят ако е наложително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chris_barnes, свирил съм на доволно много Jackson-и и на доста други китари с активни и пасивни адаптри, за да знам, че EMG81 не струват. Твърде гаден, изтъркан до болка, синтетичен тембър. Навремето може и да са били големи Яйца, ама от години насам има други пикапи, дето слагат EMG-тата в малкия си джоб. И ако още си верваш, че комбо от 81/60 е истинският праз, значи въпросът приключва дотук. На свой ред ще те пратя да посвириш на повечко китарки и да се убедиш сам. Jackson JS30, даже с глупавите си CVR-ки, вади достатъчно добър звук за clean и drive. Aко си уцелил и верното кубе, не ти трябват активни шитаци в китарата. Стига сте ми робували на митове и легенди, та се мъчите да убеждавате и начинаещите в глупости.

 

Апропо, ъпгрейдвайки китарата си с адаптри DiMarzio, много добре знаех какъв ефект постигам. И си заслужаваше, да. Ако си беше направил труда да ми проследиш в детайли ъпгрейда, щеше и сам да се сетиш какво и защо съм направил.

 

:punk_guitar:

 

Иначе, ако имах такъв Jackson и бях опрял до смяна на адаптера, щях да му забия в бриджа директно SD SH-4 и да приключа въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, това е друга бира вече. :punk_guitar: Мир да има. Тук според мен спора беше дали на дадена китара от определен ценови клас си заслужава да сменяш адаптри, а не За и Против ЕМГ. Пак казвам - въпрос на вкус - сегашната ми китара пак е с ЕМГта, просто щото мен ме кефят. Преди да сложа 2те ЕМГ-та на Jackson-a на бриджа му беше SH13 Dimebucker и звучеше убийствено. Просто реших, че ми трябва нещо друго.

 

И не робувам на марки, просто съм виждал как в моя усилвател се включва китара с пасивни адаптри (маркови, а не сток на китара от нисък клас) и усилвателя пръцка....хич не звучи. Като вкарам мойта положението е друго. Аз дет се вика не съм голям китарджия ма съм имал 4-5 мои мотички с пасивни и активни адаптри, и съм преценил кое ме устройва.

 

П.С. Отговорите ми в тая тема не са с цел заяждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения върху 81 са, че дава готов "рафиниран" саунд, ready to record right out of the box, но е толкова свит откъм динамика, че на практика е несвираем за широкия потребител на китарки. Излизаш на сцена и забиваш Metallica, праскаш едно на Rammstein за цвет, Sabaton-че нещо тъй, всичко е точно с тоя адаптер. Обаче публиката рязко заисква нещо малко по-различно ... с тоя EMG-ак на стероиди, увисваш кат' пенсионерски х*й. :D Зат'ва ги недолюбвам особено. Тук изобщо не споменавам различните отзиви от китаристи, че точно този магнет е ужасен каприз откъм струни. С Dean Markley звучи мръсно и недефинирано, с D'Addario звучи OK, с GHS е на кантар, ама по-добре било положението при китарите с фиксиран бридж и т.н. Аз не съм стъпвал на сцена с 81-ци, ама не ща и да пробвам, след "off-line" опита, който имам с тях. :lol:

 

От едно известно време съм с DiMarzio D-Activator (DP220BK F) в Ibanez-a и искам да кажа, че не познавам адаптер от днешно време, който да ми е направил токлкова силно впечатление. С изключение на един Bill Lawrence ...

DiMarzio не лъжат, като пишат за адаптрите си, убедих се за пореден път! Ужасно, брутално надъхан, когато забиваш здраво и супер нежен, заоблен, когато го дефазираш и галиш жиците нежно. С т'ва вече става да се свири.

 

Аз не казвам, че се заяждаш, просто тръгваш с големия напред изведнъж и мислиш, че трева пасем. Поне това лъха от поста ти - сектизъм. А много хора отдавна сме наясно, че EMG81 далеч не е края на света. Това е толкова банален адаптер, че нема накъде. Едно признавам - ако свириш предимно Metallica, друг магнет едва ли ще ти свърши такава работа. :lol: EMG81 + Randall RG50 FTW! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има модел който е като DK-2, neck-thru и е с пасивни адаптери - SL1T.

Може би най-добрият Jackson на пазара. Кофтито е, че е 2 пъти по-скъп от ДК2.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем не, свиря авторска музика с лаМба и ми върши работа. И понеже авторската музика е тежка не е проблем - няма чисти китари. Ако имаше - щеше да е проблем, признавам. Работата е там, че като свирим се знае какъв е сета и е авторски песни а публиката иска да чуе тях. Тествал съм и Blackouts на SD. Те са по-напържени и с повече гейн и пак стават за металия яко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едно известно време съм с DiMarzio D-Activator (DP220BK F) в Ibanez-a и искам да кажа, че не познавам адаптер от днешно време, който да ми е направил токлкова силно впечатление.

+1 :)

 

Но все пак, силната ти незадоволеност от EMG адаптерите е изцяло субективно и твое мнение. Не мисля, че би било сериозно обратното - някой да се опитва да убеждава широката публика, колко sucks EMG 81/85 или 81/60. Теб не те кефят - ОК. За друг може да са върха на сладоледа. Аз лично предпочитам китарата си с DiMarzio, даже и следващата ми ще е с въпросните D-Activator bridge & neck, но-о-о-о не бих се изказал негативно и за EMG-тата. А ти лично като фен на D-Activator-a, явно си имал нещо предвид при изборът му. Не си ли търсил точно пасивен адаптер с характеристиките на активен за да се спреш на него? :lol:

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, прослушах и прегледах тестове , прочетох ревюта, видях му техническите данни и реших да го изпробвам. Бях сигурен вече, че са направили нещо революционно интересно. Едно отрицателно мнение не видях. И останах очарован наживо, наистина. А това за "пасивен, с дизайн като на активен" е малко маркетингов трик, за да прихванат вниманието на аудиторията от другия лагер, ако питаш мене. :icon_shithappens: К'во значи да е с дизайна на активен пикап, пък да е пасивен?! Бензинов двигател, дето да опъва зверски от 1500 RPM до 3500 и да прави смешен дизеловия - те текова нещо нема. Отделно фактът, че DP220 "приказва" неимоверно по-изчистено дори от AHB-2. Пък AHB-2 ми идва като една идея по-добър спрямо EMG 81. Поне по мойто ухо.

 

Апропо, аз съм фен не само на D-Activator. :D Има и други DP-та, които ме радват доста. Два от тях са на Squier-a. Другите са ми в плановете все още.

 

Както и да е. Разводнихме темата за Jackson ... как не са ни набили още?! :) Мисълта ми е - ако можеш да минеш с читави пасиви, не бързай да се активираш. Ако не си сигурен, че си за нови адаптри, а само искаш да пробваш - намери някой да ти даде да посвириш с неговата китара с EMG81 или помоли някой съфорумец с такъв gear да ти изсвири еди-какво-си на неговата китара и да прати записа. Така ше добиеш някаква представа. Ама, насляпо да се мяташ, само 'щото ние тъй сме ти казали ...

 

Зат'ва ти викам - не! Ше ми благодариш после. :P

 

 

@horsefucker, 'сфиня'ай, ш'фьора, тоа Яксон ... коя реколта е? :D

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си е стоков модел: http://jacksonguitars.com/products/product...duct=2803075803

Освен това Dinky се наричат болтовите китари на Jackson.

Трябва да се вземе в предвид и факта, че тук в магазина е 4250 лв.. А от САЩ ще ти излезне около 2,5.

 

ПП: Нещо не ти схващам хумора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напоследък ме е хванала носталгия по идиотските комедии и се набълбочих със скечове на Тутурутка миналата седмица. Още ме държи лиготията ... нищо конкретно.

 

Мерси за китарката! :coolp:

 

UPDATE: Е-е-е, човек, той не бил чак толкова скъп. "Само" ~4000 лева. :wacko:

 

Jackson SL1T Иначе това е моята китара, да. Поне на спецификация. Сега да я имаше и на половин цена някъде ...

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarcenter.com/In-Store-Used-...065-i1646842.gc

 

Eто бе батка. Значи в официалния представител в БГ цената е 4250лв. с куфар. Но в ЕС всичко е на двойни цени.

В САЩ тази китара на линка /ползвана/ е 750$. Изчислих, че доставката с куфар + ДДС + мито са около 440$. И ти излиза

1190$ да си я купиш, т.е. 1700 - 1750лв., тъй като долара е доста променлив в последно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.