Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен-клуб Jackson


Loco

Recommended Posts

Моята си беше с куфар, без него нямаше как да я взема. По-късно разбрах, че куфара ми е доста по-удобен от калъфа, освен като използвам градския транспорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дадоха право на избор - само келито за 1100 или и 2те за 1363. И реших че е по-добре да си ги взема в комплект вместо да търся някакъв калъф или куфар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че идва Нова година, а всички марки поне малко променят каталога си. Може да има някои нови модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази година стига толкова. Бая се поохарчих за Джаксънки. Догодина ще го мисля.

Но в никакъв случай няма да спра да си купувам. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Хммм Jackson фен клуб. И аз още не съм се бутнал вътре - срамота! :girl_witch:

Да поправим тази грешка набързо!

 

Малко инфо за двете хубавици:

"Каката" (Ке3) е наистина кака, бидейки на има-няма половината години на повечето прохождащи метъли с китара в ръка. Oт Япония е, по времето когато Jackson тамън се бяха join-нали към дядовата ръкавичка на Фендер (за да влезнат на топличко и да се скрият от студа). При сериен номер започващ с 97 и състоящ се общо от 7 цифри, ориентира грубо за година на производство витаещо между 2003 (но има вероятност и да е '02 , или 04').

 

"Малката" е от новите за 2005 JS серии , с други думи тогава започват да произвеждат и друго освен Динкита в Индия. По формичката се вижда, че е RR , сериал 2007 , което е вече доста улеснено откъм идентификация - 2007-ма реколта.

Общо взето не са хот-родвани ... още.

 

Хмм подробности :

Ке3 Jackson

Body:alder

24 jumbo frets

sharkfin inlays

duncan designed hums - Detonator (ще подлежат на смяна в някое бъдеще)

лицензиран флоид

най-големият и чар - извратено секси форма, най-удобното нещо което ми е попадало (нещо сме се срастнали).

Настроена да реже в normal E или drop D. Standart guage 0.009-0.042.

 

RRJS30

Body:Indian cedro

24 jumbo frets

dot inlays

jackson cvr2 hums (тия много странно ама си ме кефят неземно)

JT390 adjustable bridge (стрингс-тру окачване)

Най-голям чар - позата в която се свири седнал на такава лястовица - чист се*с.

Настроена да ръмжи в Drop C или понякога в normal D (рядко се опъват въжетата до D). Hybrid guage 0.010-0.052.

Лек тунинг - сменен нът с месингов такъв.

Фото ревю:

p1010556k.th.jpg

p1010530l.th.jpg

p1000492r.th.jpg

p1000490p.th.jpg

p1000489e.th.jpg

p1000487w.th.jpg

p1000484y.th.jpg

 

Е как да не са китарите които ти навяват едновременно за опасен хищник (акулки акулки), и мистериозна повелителка (mistress) искаща да ти отнеме душата с демоническия си глас. (леле мале - ама така си е де, само имащите такива зверове ще ме разберат).

П.С. И не ръбят толкова колкото други модели на други марки. :hysterical:

Редактирано от ke3jackson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте,

фен съм на Jackson, затова имам питане а и тъкмо да "посъбудя" малко темата".

 

Става дума конкретно за 3 модела на фирмата:

 

Jackson SLSMG

Jackson WRMG Warrior

Jackson KE3 Kelly

 

Първо да спомена, че тънкоста на грифа е от особенно важно значение за мен, тъй като е важна предпоставка поне при мен за удобство при свиренето. Обикновенно дават размер при 1-ва и 12-та позиция. Доколкото видях, най-тънкият гриф, който има при Jackson е при KE3. Размера при посочените от мен модели е съответно (конвертирал съм ги от инчове към мм за да е по-ясно):

 

SLSMG - 18.5 mm / 20.5 mm

WRMG - 19.6 mm / 21.2 mm

KE3 - 18.3 mm / 21.2 mm

 

Както се вижда, Kelly-то е с най-тънкият гриф. Печели ме и с чисто субективният момент, че съм много запален фен на стaрите неща на Marty Friedman, а той тогава точно с Kelly се подвизаваше. След това за кратко с Ibanez и след изтичането на договорът им с тях в момента е с PRS. Доколкото видях, не намерих модел на Jackson с по-тънък гриф. Разбира се, ще се радвам ако греша и хора по-запознати с това ме поправят. За сравнение в момента свиря на Ibanez RG2610 Prestige и грифа му е адски удобен. Съответно е 18 мм / 20 мм. Доколко за вас е от значение това?

 

Пробвах и трите посочени от мен по-горе модели в магазин. Навярно поради свикването на ръката ми с грифа на Ibanez-a ми се сториха малко странни на усещане и трите. Силно се впечатлих от SLSMG-то колко умишлено леко и удобно беше направено. А и е единствения от изброениете от мен модели, който е neck-thru-body. Съответно и цената му е най-висока.

 

Та, ако някой от форума свири с някоя от изброените от мен китари, ще се радвам на отзиви и мнения. Идеалният вариант би бил, ако притежава и даден модел на Ibanez (ако е от по-висок ценови клас) и направи сравнение като удобство между двете. От друга страна китарите които имам са всички със Seymour Duncan адаптери, които са страхотни разбира се, но ми се иска за личен опит едва ли не, да имам и такава с активни EMG-та. SLSMG-то и WRMG-то са съответно с EMG 81 и EMG 85. И трите модела са Made in Japan.

 

Та, ще се радвам на всякакви коментари и благодарности към отзовалите се разбира се. :thumbs_up:

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.