Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб на китари Cort


Malcolm_Young

Какво мислите за китарите Cort?  

385 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

^^^ Абе все се чудя къде се продават тия Кортове Вива Голд 2. Нито ги има на сайта нито пише нещо в сайта на Динакорд (исках преди да си взема такава но не открих и затова си взех друга). Просто от любопитсво питам (вече не ми трябва :girl_witch: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За Cort KX5 прочетох нещо такова за адаптерите, че са с качествата на адаптерите Seymour Duncan®, EMG® and Motherbucke, а също и че китарите от серията са изработени от екзотична дървесина. Означава ли това, че KX серията е по-добра от G серията, и наистина написаното за адаптерите така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм притежател на М-600 и съм изключително доволен от нея. Вади чудесен, чист, мек звук, на мен лично много ми харесва. Първа китара ми е, но съм имал възможността да свиря и на доста други, и мога да кажа, че си е чудесна. Купих я за 540 лва от динакорд, единствения проблем, който някога съм имал с нея беше купЛУнга на жака. Разви се гайката която държи жака за китарата, но след като я затегнах не е правила проблеми. Учудващо трудно се разСтройва, свиря по 2,3 седмици без да я настройвам (а свиря почти непрекъснато) и като я настройвам е съвсем леко разСтроена.

Общо взето оценявам китарата високо, и съм много доволен от Cort :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз съм от скоро притежател на Cort M200. Много съм доволен! Трета китара ми е. За сега нямам никакви оплаквания и мисля, че за тези пари (310лв) не можете да намерите по добра китара от тази. Cort са страхотни китари. Докато си избирах китара исках задължително да е Cort. Пробвах много Cort-ове, но се спрях на тази. Мога да кажа, че и Cort за 195лв звучи много по добре от Squier за същите пари. За това хора, КУПУВАЙТЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Cort KX5 прочетох нещо такова за адаптерите, че са с качествата на адаптерите Seymour Duncan®, EMG® and Motherbucke, а също и че китарите от серията са изработени от екзотична дървесина. Означава ли това, че KX серията е по-добра от G серията, и наистина написаното за адаптерите така ли е?

 

Не, нищо подобно, адаптерите не са лоши, като за толкова евтина китара, но до там. И в дървесината няма нищо специално, най обикновена си е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора , какво мислите за усилвателите Корт? Аз имам Cort MX30R и според мен си заслужава цената!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голям почитател на китарите Корт. Моята е Х6 от по-старите модели с предишния хедсток. Досега нямам никакви забележки към китарата!

cort_X6_GM.jpg

Редактирано от BHStratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, може ли да ви питам кви са ви отзивите за тази хубавица?

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_29992/..._CGP_42_FT.html

Още се чудя каква китара да си избера и тази ми привлече вниманието, обаче ме съмнява някак за 380 лева да ти дадат добра махагонова китара, че и със платнен калъф, колан, тунер и двд... Иначе ми трябва за универсално свирене, е, ясно, че такава китара няма но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, може ли да ви питам кви са ви отзивите за тази хубавица?

http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_29992/..._CGP_42_FT.html

Още се чудя каква китара да си избера и тази ми привлече вниманието, обаче ме съмнява някак за 380 лева да ти дадат добра махагонова китара, че и със платнен калъф, колан, тунер и двд... Иначе ми трябва за универсално свирене, е, ясно, че такава китара няма но все пак.

 

Аз също я бях загледал. Изглежда ми да е прилично предложение от Cort.

 

Иначе една от тези можеш да вземеш:

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_21859/Cort_KX1Q_BC.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_360/i_21858/Cort_KX1Q_TE.html

 

На мен ми хареса, свирих на тигровата шарка в Динакорд в пъти. Не е лоша.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничен съм откъм бюджет, че когато трябваше да работя лятото аз си лентяйствах... Та, и формата ми харесва много на Z42-ката, много много не ги обичам по форма тия китари като KX1Q-тата... или Стратокастърите, какво остава за Теле... Мерси за мнението.

 

Та в Динакорд има такива китари :? А може ли да ме упътиш къде точно се намира, защото не съм от София.

Редактирано от Петър Стамболов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото не съм от София.

 

Профилът под аватара ми показва, че и аз също. :) Говоря за Динакорд във Варна. :cheers2: Да, в Динакорд имат KX1Q, но не видях CGP-42.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.